SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tutaj zadajemy pojedyncze pytania - część 6

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 220576

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
A czy mniejszy lewy biceps od prawego też byś zaklasyfikował jako kontuzję? Chodzi Ci o dysproporcję strukturalną/siłową, a nie o kontuzję. Jeżeli rzeczywiście biegałeś godzinę tygodniowo cały czas "skręcając w lewo" przez 10 lat to mogło mieć to wpływa- aczkolwiek moim zdaniem na siłę szukasz winnego i przesadzasz z tym wfem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Ja to pytanie zadałem tylko z ciekawości. Czy to mogło pogłębić wspomnianą wyżej dysproporcję.
Nie wiem dokładnie z czego ona wynika, ale być może ze złej techniki biegania, bo przed kontuzją biegałem na dystansie 7-8km 4x w tygodniu, do tego robiłem w domu przysiady (nie znając kompletnie prawidłowej techniki) - nawet po 200 przysiadów w 1 serii i podejrzewam, że to były główne przyczyny.
Nie napisałem nigdzie, że to bieganie w kółko miało być główną przyczyną.

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Ja myślę, że przysiady 200 razy ze złą techniką mogły się przyczynić do dysproporcji siłowych, tak jak bieganie 30 + km tygodniowo. (nie wliczając tego na wfie 3 razy w tygodniu )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Też tak uważam :) Pierwsze pytanie, o to bieganie w kółko było z czystej ciekawości.

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Dobra, z innej beczki teraz.
Kolejność ćwiczeń w treningu metabolicznym ma znaczenie? Bo np w FBW powinno się podobno zaczynać od największych partii mięśniowych i przechodzić do coraz mniejszych.
To samo tyczy się treningu metabolicznego?
Dziś robiłem swój pierwszy trening metaboliczny, ale po 4 czy 5 obwodzie mi zaczęły wysiadać przedramiona i nie mogłem sztangi utrzymać w dłoniach.

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
A jak wyglądał Twój obwód?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
1. Wykroki ze sztangą
2. Wiosłowanie sztangą w opadzie
3. Przysiad tylni ze sztangą
4. Wspięcia na łydki ze sztangą
5. Martwy ciąg
6. Opuszczanie sztangi od klatki w dół (to na barki, nie wiem jak dokładnie się nazywa to ćwiczenie)
7. Uginanie ramion z hantelkami (biceps - tutaj odkładałem sztangę i brałem od razu ciężarki do ręki)
8. Wyciskanie hantelek nad głowę (barki).

Każde ćwiczenie po 6 powtórzeń

Zmieniony przez - Fryto w dniu 2013-04-25 21:39:07

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Pytanie czy sam to układałeś pominę- weź sobie gotowca. Generalnie trzeba minimum samodzielności intelektualnej, żeby wpaść na pomysł, że ostatnie ćwiczenia będzie ciężej wykonać, niż pierwsze, więc zaczynanie od wiosłowania, przysiadów i mc, a kończenie na wyciskaniu na barki jest mało rozsądnym pomysłem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Twoim zdaniem wyciskanie na barki jest ćwiczeniem cięższym od moich pierwszych 4 ćwiczeń w treningu (nie licząc wspięcia na łydki)? Ponadto wyciskanie na barki robię niedużym ciężarem, bo trenuję boks 3x w tygodniu i nie chcę przetrenować barków.
I gdzie znajdę dobre gotowce, bo jak wpiszę na youtube, to nie mam pewności, że są one wykonywane przez profesjonalistów?

Zmieniony przez - Fryto w dniu 2013-04-25 21:59:11

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1359 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 21882
Niestety nie jesteś profesjonalista. Zejdź na ziemie ;)
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Pytanie ~~ Siłka / Masa / Rzeźba PLAN + jedzenie ~~~~~~~~

Następny temat

Trening do Oceny :D Pomożecie:D?

WHEY premium