SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tutaj zadajemy pojedyncze pytania - część 6

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 220481

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Musisz się określić czy chcesz ćwiczyć kulturystycznie czy siłowo. Pamiętaj, że ciężar jest środkiem do celu a nie celem samym w sobie ( w kształtowaniu sylwetki ). Jeśli jednak zależy Ci na silę, możesz spróbować kilku siłowo-masowych planów. jaki bill starr.
A jeżeli chodzi o progresje, standardowa to 2,5 kg-5 kg co tydzień, 2 do ostatniej serii. A jak u Ciebie z innymi wielostawami ( mc, przysiad )? możesz masz słabą klatkę genetycznie, a mocniejsze plecy czy nogi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 99 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 510
Doskonale zdaje sobie sprawę. No ale chłopaki... żeby 60 machać na płaskiej...to obciach:)
Całe życie pływałem-jestem ratownikiem. Nogi mam dobre+. Nie są jakies mega wybitne ale idzie progresja spokojnie o 2.5 kg tygodniowo poki co i jestem na etapie 80kg w serii przysiadów ze sztangą z tyłu. i widać po kopytach ze rosną, czwórki się pokazują i wsyzstko wygląda dobrze. Plecy to samo. MC spokojnie 120kg w ostatniej serii na 8 razy. Wiosłowanie sztangielką 40 kg.(średnio technicznie) 34kg dobrze technicznie w pełnym zakresie ruchu.
Ta klata mnie dobija.
Jakies 2 lata temu robiłem plan 5x5 przy redukcji tłuszczu i moje maxy na klacie poszły o 10 kg do 80x5. wszystko urosło i było ok. no ale to był plan 5 serii 5 powt... więc mnie masowo a już bardziej siłowo.
Bareczki też mam ch... słabe:)

Nie dajesz rady? To dopiero początek!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 99 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 510
https://www.sfd.pl/CHCESZ_robić_siłę_!_Czytaj._WSZYSTKO_O_treningu_siłowym.-t683195.html w tym artykule znalazlem wykres , który mowi o tym, że siła na masie... to ciężka sprawa.... rozumiem ze z tak małym stażem treningowym umnie siły nie bedzie ale...cokolwiek powinno sie dziać przy tej klacie no cholercia

Nie dajesz rady? To dopiero początek!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Tak jak myślałem, masz słabszy wycisk tylko, całość rozwija się proporcjonalnie.
Wynik w wyciskaniu to nie tylko siła, ale też technika. Odpowiednie mostkowanie, ułożenie się na ławce, zaangażowanie do wyciskania nie tylko mięśni klatki, ale praktycznie całego ciała. ( jeśli mówimy o wyciskaniu trójbojowym ).
Jeżeli przy 5 x 5 Ci siła poszła, jeszcze przy redukcji to bym ponowił ten trening+ odpowiednia dieta z plusowym bilansem kalorycznym i powinna iść to i to. Możesz spróbować też 15-10-5 Wodyna,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Nie prawda nie zawsze, masa=siła :)
Porównaj sobie ciężaru używanie przez cutlera i przez colemana :D albo zobacz sobie ciężarowców, czy trójboistów. Siła to przede wszystkim przyzwyczajenie układu nerwowego do wysiłku mięśni, pokonywanie oporu przez uzyskanie jak największej prędkości w ruchu czyli mocy

Zmieniony przez - popuri w dniu 2013-02-14 09:51:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 99 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 510
Apropo wyciskania to staram się robić mostek, ściągać barki i nie machać sztangą na prawo i lewo ale i to jest do dopracowania.
tak, nawet lubiłem 5x5. szybko się kończyła każda seria:) jak możesz to podrzuć 15-10-5 wodyna jeśli masz"pod ręka" chętnie obczaje. Pomysł na 5x5 + dodatnie kcal jest interesujący:) przy poprzednim 5x5 schudłem 10 kg przy wzroscie siły w głównych ćwiczeniach: Mc z 120 na raz na 140 na 5powt. wyciskanie jak już pisałem 80x5 z 70 x1 przysiady 80x5 z 70 x 1... reszta jak bic i tric szła swoją droga bo nie skupiałem się na nich.

Nie dajesz rady? To dopiero początek!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 99 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 510
ach no i barki też dobrze wyszły bo z 5x40 na 5x60 sztangą na stojąco do brody.
No nic. Jakoś tak podświadomie chciałbym być silniejszy przy zachwoaniu dobrej sylwetki. Tylko ta klata ciągle jest problemem. Zrobie mase jeszcze do końca kwietnia a potem redukcja i atak na 5x5 może już z kretą?...

Nie dajesz rady? To dopiero początek!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
może być tak że wl nie jest Twoim siłowym ćwiczeniem wskocz sobie na jeden mikrocykl na poręcze i zobaczysz jak pójdzie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 99 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 510
rion10-mikrocykl na poręczach? jestem GREEN AS GRASS:) jeszcze tego pojęcia nie widziałem. Robię triceps na poręczach!:)

Nie dajesz rady? To dopiero początek!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Rionowi chodziło o to abyś w następnym cyklu treningowym,dał pompki na poręczach jako ćw. główne w treningu klatki.

Technika opisana w linku pod moją wypowiedzią.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Pytanie ~~ Siłka / Masa / Rzeźba PLAN + jedzenie ~~~~~~~~

Następny temat

Trening do Oceny :D Pomożecie:D?

WHEY premium