SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tutaj zadajemy pojedyncze pytania - część 6

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 221801

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 405
Cześć Wszystkim,
Mam parę pytań odnośnie treningu ACT, na sam początek co do ilości ćwiczeń. Jak oglądałem przykładowe plany ułożone przez np; Michail czy georgu!(https://www.sfd.pl/[art]_ACT,_czyli_trening_dla_początkujących_by_georgu!-t350762.html) to klatka w 1 obwodzie jest tylko raz uwzględniona i teraz mam pytanie czy katastrofy nie będzie jeśli sobie poszerzę obwód z 12 ćwiczeń do 13 dokładając jeszcze jedno ćwiczenie na klatkę żeby były 2.?

Następne pytanie czy mogę zamieniać ćwiczenia co obwód
Przykładowo: w Pierwszym obwodzie zrobiłem Wyciskanie Sztangi na ławeczce płaskiej a w Drugim obwodzie zrobię na ławeczce skośnej.?

Z góry dzięki za odpowiedź. ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
piotrek123454
sytuacja wygląda tak: po półrocznej kontuzji barków,klatki wróciłem do sprawnosci, do kwietnia chciałbym w jakims stopniu wzmocnic te partie i wrócić w jakims stopniu do dawnej siły bo 1 kwietnia planuje wejsc na SAA, narazie były 3 treningi klatki(fbw) robiłem je stopniowo stały ciężar 50,60,70 po 10x ruchów każda seria, dla porownania wczesniej max było 110x10 i teraz pytanie jak w takim wypadku prawidłowo powiniem się zachować z przygotowaniem tej klatki znowu na większe obciążenia by znowu nie dostać nawrotu kontuzji?

Zmieniony przez - piotrek123454 w dniu 2013-03-13 21:43:51


wszystko zależy na ile kontuzja wyleczona została, jeśli była poważna to powrót na siłownie musi odbywać się stopniowo najlepiej z konsultacją lekarską. Dużo zależy od tego jak się czujesz i jak zachowuje się bark, ważne żebyś wchodził na ciężary ostrożnie i powoli żebyś na przestrzeni kilku treningów nie odnowił kontuzji

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
hltvpro
Cześć Wszystkim,
Mam parę pytań odnośnie treningu ACT, na sam początek co do ilości ćwiczeń. Jak oglądałem przykładowe plany ułożone przez np; Michail czy georgu!(https://www.sfd.pl/[art]_ACT,_czyli_trening_dla_początkujących_by_georgu!-t350762.html) to klatka w 1 obwodzie jest tylko raz uwzględniona i teraz mam pytanie czy katastrofy nie będzie jeśli sobie poszerzę obwód z 12 ćwiczeń do 13 dokładając jeszcze jedno ćwiczenie na klatkę żeby były 2.?

Następne pytanie czy mogę zamieniać ćwiczenia co obwód
Przykładowo: w Pierwszym obwodzie zrobiłem Wyciskanie Sztangi na ławeczce płaskiej a w Drugim obwodzie zrobię na ławeczce skośnej.?

Z góry dzięki za odpowiedź. ;)


nie ma sensu kombinować to trening najprostszy w swojej formie i nie kombinuj z ćwiczeniami ani nie dokładaj dodatkowych

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3887
zalecana jest przerwa regeneracyjna między treningami np. tydzień ? Ćwiczę nie przerwanie 3 miesiące i prawdę mówiąc coraz mniej pary mam i myślę właśnie nad tygodniem regeneracyjnym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
możesz zrobić albo przerwę albo kilka lekkich treningów aby dać organizmowi odpocząć

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ruleta I can I will
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 682 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 27042
słusznie robię nie łącząc hantli na górze ?
tor ruchu we francuzie ok ?


http://www.sfd.pl/ruleta_/_Prove_the_impossible-t873993.html

,,Remember - Rome was not built in one day, same as your body.
All you' re gonna do - you're best, and forget the rest. "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
Wyciskanie bardzo dobrze, że nie zderzasz hantli bo to niweczy całe napięcie w mięśniach . Jest ok możesz ewentualnie bardziej je do siebie zbliżyć ale taka forma jest gitara

Co do francuza zwróć uwagę , że cofasz nieco ramię do tyłu co sprawia wrażenie, że zakres ruchu jest większy , to nie jest jakiś rażący błąd ale żeby do takiego poziomu zejść bez ruszenia ramieniem w tył musiałbyś mocniej zgiąć ramię w łokciu. Generalnie jest ładnie tylko popracuj na tempem , negatyw wolniej i będzie elegancko

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ruleta I can I will
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 682 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 27042
Tak, nie blokuję barków, opuszczam dalej - lepsze rozciągnięcie, większy ciężar
tempo;
dzięki.

http://www.sfd.pl/ruleta_/_Prove_the_impossible-t873993.html

,,Remember - Rome was not built in one day, same as your body.
All you' re gonna do - you're best, and forget the rest. "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
mozesz spróbować ćwiczenia kombo na trica, zacznij od wyprostowanych ramion wykonaj negatyw, później przenoszenie na za głowę na zgiętych i pozytyw francuza świetne ćwiczenie i głowę długą załatwi

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 162 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8120
Dobre polaczenie na split 3 dniowy?

1.Plecy+Bic
2.Barki+Nogi
3.Klata+Tric

Zmieniony przez - LukasCFC w dniu 2013-03-14 16:08:20
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Pytanie ~~ Siłka / Masa / Rzeźba PLAN + jedzenie ~~~~~~~~

Następny temat

Trening do Oceny :D Pomożecie:D?

WHEY premium