SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tutaj zadajemy pojedyncze pytania - część 6

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 218784

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 147326
MuckyMuck

1. nie gdyż jak mięśnie brzucha jest to stabilizator ciała .
2. co możesz być ? np wyciskanie w wąskim chwycie .

haksik

nie ! chyba że jesteś zawodowcem pod opieką całego sztabu , lub sam masz ogromną wiedzę wysoki poziom wytrenowania i konkretną praktykę w temacie.

maddi

na to pytanie ciężko odpowiedzieć , nieumiejętnie dobrany trening , może mieć różnego rodzaju skutki negatywne .

Jeśli są konkretne objawy i nie ustępują Konsultacja medyczna .

Moja rada nie bawić się w własnego trenera jeśli się nie posiada się odpowiedniej wiedzy i praktyki .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 378 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4554
Czy jeżeli ćwiczę na siłowni (masa) to jednocześnie zwiększam swoje możliwości w ilości robionych pompek, podciągnięć na drążku itp? Nie chciałbym wyglądać w miarę przyzwoicie przy jednoczesnej niemożności wykonania kilkunastu pompek czy podciągnięć na drążku. Czy ćwicząc barki, bicepsy itp. jednocześnie moje możliwości co do maksymalnej ilości pompek idą w górę? Czy muszę dodatkowo wykonywać pompki, podciągnięcia? Czy mogę łączyć je z treningiem na siłowni?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 693 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7218
Nie, pompek będziesz mógł więcej zrobić na pewno z większą siłą w wyciskaniu, a jak chodzi o podciągnięcia to po prostu polecam je robić w treningu pleców.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 378 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4554
Czyli nie muszę robić pompek żeby zwiększyć swoje możliwości skoro ćwiczę na siłowni? A jeszcze dwa pytania: czym różni się podciąganie nachwytem i podchwytem? Tzn. na jakie partie mięśniowe działają oba ćwiczenia?
I czy zwiększając masę mogę zapomnieć o wyrzeźbieniu brzucha na sześciopak w trakcie treningu i diety na masę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 147326
Killaz006

"A jeszcze dwa pytania: czym różni się podciąganie nachwytem i podchwytem? Tzn. na jakie partie mięśniowe działają oba ćwiczenia? "

podchwyt bardziej angażuję biceps to pracy .

"I czy zwiększając masę mogę zapomnieć o wyrzeźbieniu brzucha na sześciopak w trakcie treningu i diety na masę?"

logiczne , wizualność mięśni brzucha zależy od poziomu tkanki tłuszczowej , ( od razu mówię nie istnieję miejscowe spalanie tłuszczu) w trakcie budowy masy - sam wyciąg wnioski .

logiczne jest także to ze nabierając masy , będzie ci gorzej szło na drążku .

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 378 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4554
Ale przecież prawidłowo dobrana dieta zapobiega nadmiernemu wzrostu tkanki tłuszczowej, ma za zadanie zwiększyć masę tkanki mięśniowej, czy tak nie jest? Nie chcę być zalany tłuszczem, w końcu nie stosuję diety McDonald's - KFC - Burger King, tylko dokładnie wszystko wyliczam.

Czy to prawda, że trening na masę to jak najmocniejsze wymęczenie danego mięśnia w ciągu tygodnia? Na kulturystyka.pl czytając odnośnie treningów zauważyłem, że trening na masę polega na ćwiczeniu danego mięśnia raz w tygodniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 453 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3651
5x5 (objętościowo) to znaczy że pięć serii na tym samym ciężąrze robimy????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 188 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1711
mam pytanie odnośnie np. treningu split partia 2x tydzień. np. mam w rozpisce podane świczenie i ilość serii np. przysiady x3. mam rozumieć że te x3 to są serie robocze które wykonuje na obciążeniu cm 90% , a przed nimi robie z 3 wstępne . 1-gryf,2-25%,3-50%. ???? czy te x3 znaczy że 2 serie wstępne i trzecia ostatnia rodobcza??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 147326
deanash

przykład

1-3 serie rozgrzewające

i następnie 5x5

1. 100
2. 100
3. 100
4. 100
5 .100

to jest przykład dla 100 kg .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 84 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15840
Do tej pory stosowałem trening skrócony 5x5 i chciałbym coś zmienić w treningu. Czy po ponad półrocznym stażu na skróconej wersji warto przejść na wersję rozbudowaną? Czy może warto przejść na trening push-pull (wersja 4 dniowa)? Dodatkowo chciałbym bardziej zaangażować górną część klatki, gdyż jest najsłabiej rozbudowana a w planie 5x5 nie ma wycisku na skosie dodatnim itp. Co warto zrobić w tym przypadku? Czy warto przejść na wersję rozbudowaną lub inny rodzaj trening?

Wersja treningu bardziej rozbudowanego:
A
-przysiady 5x5
-wyciskanie na plaskiej 5x5
-martwy ciag 5x5
-uginanie ramion ze sztanga 5x5
-wyciskanie francuskie 5x5

B
-przysiady 5x5
-podciąganie na drążku 5x5
-wioslowanie w opadzie 5x5
-wyciskanie w staniu 5x5
-wyciskanie wąskim chwytem 5x5

Push-Pull:
TRENING A)
1. Przysiady przednie/tylne 3 serie + od razu wspięcia na palce 3 serie (+20 kg do przysiadów)
2.Wyciskanie sztangi głową w dół 3 serie
3. Wykroki ze sztangą 3 serie
4. Wyciskanie sztangielek na skosie, głową w górę 3 serie
5. Wyciskanie sztangi z klatki 3 serie
6. Wyciskanie francuskie leżąc lub wąskim chwytem 3 serie


TRENING B)
1. Podciąganie na drążku nachwytem 3 serie
2. Wiosłowanie sztangą oburącz lub jednorącz 3 serie
3. Martwy ciąg klasyczny lub sumo 3 serie
4. Uginanie nóg leżąc 3 serie.
5. Uginanie ramion ze sztangą 3 serie
6. Szrugsy 3 serie

Główny cel to masa

Zmieniony przez - Niedźwiedź w dniu 2012-08-30 15:24:14
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Pytanie ~~ Siłka / Masa / Rzeźba PLAN + jedzenie ~~~~~~~~

Następny temat

Trening do Oceny :D Pomożecie:D?

Wiecej