SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tutaj zadajemy pojedyncze pytania - część 6

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 222007

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 62319 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777920
to odpuść, przesadziłeś z treningiem i taki stan rzeczy będzie kilka dni trwał, nawet jutro może być gorzej

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 140 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1845
no wlasnie juz jest gorzej niz wczoraj, to fakt za duzo na raz chcialem. Ale ogolnie rzecz biorac mozna cwiczyc z zakwasami, tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 62319 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777920
Można ćwiczyć z lekką obolałością mięśniową jak najbardziej, ale jeśli tak jak mówisz ruch sprawia ból to znaczy, że włókna mięśniowe są za bardzo uszkodzone i nie są gotowe do wysiłku jaki chcesz im zapodać poza tym co to za przyjemność z treningu jak każdy ruch boli

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 140 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1845
no tez racja, odczekam az bol sie zmniejszy i uderze na silke. tylko teraz lajtowo i krok po kroku :) a nie na wariata, ale wiadomo jak sie zaczyna od nowa to na leciutkim treningu czuje sie niedosyt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 62319 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777920
Ten niedosyt jest skutecznie hamowany na drugi dzień lub trzecie, bólem przy poruszaniu )

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 996
jaki model ćwiczeń oporowych jest odpowiedniejszy dla układu nerwowo-krwionośnego (wzrost wytrzymałości i masy mięśni, siła na dalszy plan) - 4 serie 12x20kg czy 3 serie 20x16kg? (tyle jestem w stanie zrobić na maks możliwości w pewnym ćwiczeniu) matematycznie rzecz biorąc suma ciężaru jest równa, ale co jeśli chodzi o bodziec, którą wersję wybrać? proszę o wskazanie różnic, znacznie mi to pomoże,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 740 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17248
Witam. Poszukuję porady jakiejś mądrzejszej ode mnie głowy.. Chce przyatakować swoje duże zapasy fatu i zastanawiam się na jaki trening wjechać. Na pewno będzie tabata 3x week i szukam połączenia z siłką - co wybrać. Trening siłowy dużo obc/mało powtórzeń wielostawowe[np 5x5] czy FBW typowo 'rzeźbiąco' dużo powt., małe ciężary i maksymalne skupienie ruchu . Kto coś poradzi ?

to nie szkło jest ostre, to ludzka wyobraźnia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 62319 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777920
Możesz wskoczyć na fbw dowolne ale dobierz ćwiczenia tak aby Ci się z tabatą nie dublowały, tzn żebyś mięśniom dawał odpowiednio ilość czasu na regenerację. Tutaj decyduje w głównej mierze dieta, jak będziesz miał dobrze ułożoną miskę to fat poleci.

Rozumiem, że skoro zdecydowałeś się na tabate to jesteś na odpowiednim poziomie wytrenowania, że jej podołasz

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Spalaczi
jaki model ćwiczeń oporowych jest odpowiedniejszy dla układu nerwowo-krwionośnego (wzrost wytrzymałości i masy mięśni, siła na dalszy plan) - 4 serie 12x20kg czy 3 serie 20x16kg? (tyle jestem w stanie zrobić na maks możliwości w pewnym ćwiczeniu) matematycznie rzecz biorąc suma ciężaru jest równa, ale co jeśli chodzi o bodziec, którą wersję wybrać? proszę o wskazanie różnic, znacznie mi to pomoże,


Nie ma dużej różnicy między podanymi przez Ciebie wersjami. Sam musisz sprawdzić co na Ciebie lepiej zadziała. Chociaż skłaniałbym się ku pierwszej

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2013-02-01 14:23:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 244 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6290
inoshi
Czy podczas military press mam wybijac sztange z nog ? bo na filmikach tak raz robia raz nie. 30 kg nie wycisne poki co na barki . jak pomoge nogami to cala serie 27 kg zrobie ;d .

Pandarek
Nie, nie masz pracować nogą.


Czyli jak widziałem gdy ludzie pomagaja troche nogami to zle wykonuja , zabronione , zakazane ;d ? Bo to to samo chyba co push press wyciskopodrzut itp ?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Pytanie ~~ Siłka / Masa / Rzeźba PLAN + jedzenie ~~~~~~~~

Następny temat

Trening do Oceny :D Pomożecie:D?

WHEY premium