SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tutaj zadajemy pojedyncze pytania - część 6

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 221594

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2310
Dużo razy na siłowni słyszałem, że jeśli ramie nie rośnie to warto zrobić Biceps+triceps na jednym treningu, czy to dobry pomysł jest przy robieniu masy?:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 458 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 13618
A ja ciągle słyszę że od przysiadów pyerdolnie mi kręgosłup. Słuchaj się dalej speców z 30% bf co wyciskają więcej niż przysiadają.
Łapa nie rośnie (małą partia nie spodziewaj się spektakularnych przyrostów w krótkim czasie):
- zbyt duża/mała objętość treningu
- kiepska regeneracja
- dieta leży
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2310
hmm, czyli nie warto zacząć robić biceps triceps dla odmiany treningu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Szczurek
Dużo razy na siłowni słyszałem, że jeśli ramie nie rośnie to warto zrobić Biceps+triceps na jednym treningu, czy to dobry pomysł jest przy robieniu masy?:)


dobre a ja słyszałem, że jak coś nie rośnie to trzeba więcej jeść

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2310
Tylko najgorsze jest to, że diete mam, śpię po 10h , trening zmieniam co 10tygodni więc co jest przyczyną?:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
a jak inne partie?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 195 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15149
Panowie pytanko. Jeśli jutro mam dzień treningowy a nie mam możliwości odbycia treningu to mogę go zrobić dziś? (drugi dzień z rzędu...bo wczoraj miałem tren, dziś OFF powinno być i jutro znowu trening). Czy se odpuścić 2 dni z rzędu? Chyba tragedii być nie powinno?
Aha ćwiczę FWB 3 x w tygodniu.


Zmieniony przez - Cannabinol90 w dniu 2012-08-16 13:25:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
odpuść 2 dni z rzędu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 253 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19105
rion10
ale nie trenujesz mięśnia w pełnym cyklu skurcz-rozkurcz , czyli ruch nie jest pełny nie ma zakresu jaki mieć powinien, w taki sposób dużo osób się podciągnie 30 razy, a jak przyjdzie się podciągnąć z pełnego zwisu to jest problem i po 2-3 podciągnięciach jest koniec

napięciem mięśniowym można się pobawić ale nie kosztem techniki ćwiczenia chyba, że są to techniki specjalne ale o tym nie ma tutaj mowy

Ps sprawdź ile razy się podciągniesz z prawidłową techniką


Wszędzie gdzie czytałem ludzie polecali żeby nie robić całkowitego wyprostu w łokciach i to nie tylko przy podciąganiu, ale też przy innych ćwiczeniach jak np.: WL. Jak to z tym w końcu jest?

Natchnąłem się na Twój art z 2009 na temat rozgrzewki przed treningiem siłowym. Napisałeś tam w jednym z komentarzy coś takiego: "Powiem Ci tylko że bardzo długo miałem problemy z barkiem , odkąd odpuściłem ruchy rotacyjne w rozgrzewce jest lepiej. Dodatkowo wspomagam barki do tego przeznaczonymi ćwiczeniami"
Interesuje mnie szczególnie to ostatnie zdanie, jakie ćwiczenia wykonywałeś i czy coś pomogły? Czy teraz też coś robisz?
Mam problem z barkami szczególnie z prawym, który strasznie strzela. Wrażenie jest takie jakby kości ocierały się o siebie.

Jeszcze jedno pytanie: Jak powinno przebiegać rozciąganie po treningu siłowym?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
kierus
rion10
ale nie trenujesz mięśnia w pełnym cyklu skurcz-rozkurcz , czyli ruch nie jest pełny nie ma zakresu jaki mieć powinien, w taki sposób dużo osób się podciągnie 30 razy, a jak przyjdzie się podciągnąć z pełnego zwisu to jest problem i po 2-3 podciągnięciach jest koniec

napięciem mięśniowym można się pobawić ale nie kosztem techniki ćwiczenia chyba, że są to techniki specjalne ale o tym nie ma tutaj mowy

Ps sprawdź ile razy się podciągniesz z prawidłową techniką


Wszędzie gdzie czytałem ludzie polecali żeby nie robić całkowitego wyprostu w łokciach i to nie tylko przy podciąganiu, ale też przy innych ćwiczeniach jak np.: WL. Jak to z tym w końcu jest?

Natchnąłem się na Twój art z 2009 na temat rozgrzewki przed treningiem siłowym. Napisałeś tam w jednym z komentarzy coś takiego: "Powiem Ci tylko że bardzo długo miałem problemy z barkiem , odkąd odpuściłem ruchy rotacyjne w rozgrzewce jest lepiej. Dodatkowo wspomagam barki do tego przeznaczonymi ćwiczeniami"
Interesuje mnie szczególnie to ostatnie zdanie, jakie ćwiczenia wykonywałeś i czy coś pomogły? Czy teraz też coś robisz?
Mam problem z barkami szczególnie z prawym, który strasznie strzela. Wrażenie jest takie jakby kości ocierały się o siebie.

Jeszcze jedno pytanie: Jak powinno przebiegać rozciąganie po treningu siłowym?


Właśnie tutaj jest problem bo trzeba rozróżnić przeprost w stawie, od doprowadzenia kończyny do wyprostowania w stawie. Czyli ruch w ćwiczeniu np wyciskaniu leżąc wykonujesz gry w łokciu masz linię prostą, ale łokieć nie jest przeprostowany i zblokowany. Jak dobrze przeanalizujesz ruch wyciskania to kąt w stawie łokciowym się zmniejsza wraz z ruchem, dochodzisz do momentu gdzie rękaw w łokciu jest prosta ale jeszcze jest miejsce na mikroruch i właśnie tutaj kończysz ruch. Jak spróbujesz dalej kawałek to poczujesz jak łokieć się blikuje i to jest za daleko. Masz stosować maksymalnie długi zakres ruchu, pomijamy oczywiście ruchy częściowe czy techniki specjalne.
Później wchodzisz na siłownie i widzisz jak ludzie się podciągają na drażku i robi 1/3 ruchu, a nie tędy droga. Maksymalny zakres ruchu na jaki pozwala Ci staw, bez blokad w łokciach czy przeprostów

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Pytanie ~~ Siłka / Masa / Rzeźba PLAN + jedzenie ~~~~~~~~

Następny temat

Trening do Oceny :D Pomożecie:D?

WHEY premium