SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą - junior wśród seniorów

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 100760

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Spoko, to miał być bieg na przetarcie po praktycznie 2 tygodniach bez biegania ;)
Teraz planuję normalnie już biegać tj. interwały, tempówki i podbiegi. I długie wybieganie na deser ;)
Za tydzień wybieganie celuję jakieś 17-18 km (biegnę przez 2h 15 min - zobaczymy ile wyjdzie).
I coraz bardziej zastanawiam się, czy nie zrobić długiego wybiegania w formie półmaratonu: mam w okolicy (stosunkowo w okolicy) 24 sierpnia połówkę. I myślałem nad potraktowaniem jej czysto treningowo - ile wyjdzie, tyle wyjdzie - pobiegłbym wg określonych założeń ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
04.08.2014

Zacznę od tego, że... niesamowity upał ;) W cieniu 33 stopnie, a miałem trochę pracy na dworze... Niby tylko 3,5 godziny, ale wypompowany byłem (praca na słońcu...). W planach była siłownia, ale jakoś po tym mi się odechciało. Tzn.zrobiłem początek - 2 ćwiczenia, ale werwy już nie starczyło... Po południu ochłodzenie, wiało, ale burzy ostatecznie nie było. To miałem kolejny "trening" - koszenie trawy Niby nic, ale znowu 2,5 godziny zeszło. Także po całym dniu o 21 byłem już padnięty (a może i wcześniej).

Odżywianie

BTW: 105/90/225

Suplementacja

Magnez, potas, wapń, witaminy

Aktywność

1. Przysiady [kg x powt x serie]
21x15x4

2. Drążek szeroko nachwytem [kg x powt x serie]
ccx5x4

Wiem, że jak ktoś wpadnie i zobaczy, że przysiady ze sztangą 21 kg, to na twarzy banan się pojawi Ale, żeby nie było - była chwila roztrenowania, ciężki dzień, nieco większy zakres i ok. 43% mojej masy ciała Ale szło luźno ;) Tu raczej chcę te nogi trochę wzmocnić, bez nakładania na nie "masy".

Drązek - bez szału, ale nie podciągałem się chyba ze 2 miesiące

Ogólnie zamierzam (choć nie wiem jeszcze jak to zrobić, żeby regeneracja bardzo nie ucierpiała) dać siłownię 2 razy w tygodniu. Same podstawy - bez cudowania: przysiady, wyciskanie leżąc (lub pompki na poręczach), wyciskanie stojąc, drążek (jedno lub dwa rodzaje podciągnięć) + coś na brzuch i łydki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12129 Napisanych postów 30541 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130999
Nie bój się przetrenowania.
Zamiast w leżeniu rób pompki na podłodze w normalnym tempie (a lepiej na 3 stołkach).
Dobrze robisz - ciężar dopasowany do własnych możliwości .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Myślałem nad pompkami na poręczach (dipsami), choć może lepiej faktycznie zacząć od klasycznych ;)
A z obciążeniem wiadomo - przecież nie będę udawał kozaka, ile to nie wezmę. Z resztą, przy moich parametrach fizycznych to i tak to co "dla mnie" jest dużo, inni biorą na rozgrzewkę

Zmieniony przez - kalikstat w dniu 2014-08-05 14:16:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
05.08.2014

Bieganie skoro świt ;) Start przed szóstą, dwa banany na zagrychę i lecimy ;)

Siła biegowa - interwały.

3,5 km rozbiegania
(1 min mocno + zejśce do 120 bmp) x8
przerwa 4,5 min
(1 min mocno + zejśce do 120 bmp) x8
3,5 km rozbiegania

Trochę długie wychodzą teraz biegania - ponad 1,5 godziny + trochę rozciągania po bieganiu.
I taka ciekawostka - dziś po raz pierwszy w życiu na interwałąch zobaczyłem chwilowe tempo 2:55 Byłem w szoku
Do tego zamówiłem OrangeTriad tak polecane przez użytkowników. W sumie ciekawa opcja: może wychodzi drożej niż inne suple, ale już nie muszę kupować witamin, czegoś na stawy, magnezu też co nieco ma ;)

Odżywianie

BTW: 105/90/300.

Suplementacja

magnez, potas, wapń, witaminy, bcaa, omega 3

Aktywność

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 555 Napisanych postów 6412 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 57352
Orange na pewno Cie nie zawiedzie, tylko staraj się nie przedawkować ze wzgl. na masę, Ci co ważą po 80kg i więcej mogą śmiało jeść po 6 szt, ja brałem 6szt/dobę i było chyba zbyt wiele (chyba bo nie wiedziałem na co zwalić arytmię, a mogłem zachwiać równowagę minerałów), zmniejszyłem do 2 szt/dobę i jest super.

PB:
IM 140.6 Poznań 25.06.2017, 12:48:33 / IM 70.3 Gdynia 07.08.2016, 5h:23min:57s / JBL Triathlon Sieraków 28.05.2016 1/4 IM, 2h:33min:54s / Otyliada 12/13.03.2016 15km, 6h:28min / III PKO Maraton Rzeszowski 04.10.2015, 03h:55min:51s / Półmaraton Rzeszowski 06.04.2014, 1h:53min:03s / Trening 08.06.2017, 10km 47min:43s / Łańcucka Piątka 5km 11.06.2016, 22min:45s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Zastanawiam się nad wspieraniem minerałów. Dzisiaj rano skurcz łydki przypomniał mi o problemie, o kilku kawach ponad normę itp.
Coś mi się wydaje, że miska z niewielką ilością prawdziwego mięsa grabi z minerałów, a tak niestety jem ostatnio.
Co do stawów, to powiem tylko: zapomniałem o problemie bez tabletek. Uważam, że żadne suple nie zastąpią tłustego, pełnowartościowego mięsa w dbaniu o stawy. Kolagen to też nie jest białko powstające na zamówienie. Chyba nawet trudniej doprowadzić do jego syntezy niż w przypadku innych typów włókien.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Napisałem już wczoraj, ale jakiś błąd wyskoczył i jak widać odpowiedź się nie zapisała...

Ron - tak też myślałem, żeby dać mniejszą dawkę ;) Ma to też taką zaletę, że... starczy na dłużej Też tak myślę nad 2 tabsami ;)

MaGor - ja ostatnio w ogóle nie jem mięsa - jakoś tak mi się porobiło ;) Jeśli chodzi to pierwiastki "bio" - Mg, K, Ca to wychodzi mi w miarę ok z jedzenia (patrzyłem wg dziennika VitalMax), ale dodatkowo trochę dodaję ze względu na bieganie i spore pocenie się ;) A stawy? Ciężko powiedzieć. Ale też słyszałem, że im więcej tłuszczu tym lepiej dla nich :)

Zmieniony przez - kalikstat w dniu 2014-08-07 08:56:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
06.08.2014

Trochę poćwiczyłem siło. Ale ciężko mi to idzie, bo dawno nie robiłem takich ćwiczeń A to czasu nie było, a to chęci i jakoś tak wyszło, że 2 miesiące bez niczego ;) Tak myślałem, żeby w dni bez biegania poćwiczyć górę ciała - 2 razy w tygodniu. Same podstawy. A w dni kiedy biegam dodać coś na nogi - przysiady - też 2 razy w tygodniu, żeby tych nóg nie zajechać ;)

Po ostatnich przysiadach zakwasy/domsy czuję już ze 3 dni
Ale myślę, że to efekt dawnego nie robienia przysiadów ;)

Dodaję też trochę do miski, bo aktywności trochę wychodzi, do tego prace "życia codziennego".

Odżywianie

BTW: 105/90/250

Suplementacja

Magnez, potas, witaminy, omega 3

Aktywność

1. Drążek szeroko nachwytem [kg x powt]
cc x 5/4/4/4

2. Wyciskanie stojąc [kg x powt x serie]
20x10x4

3. Unoszenie prostych nóg leżąc [kg x powt x serie]
ccx20x4

4. Drążek wąsko podchwytem [kg x powt]
cc x 8/7/5/4

5. Pompki na poręczach / dipsy [kg x powt]
cc x 4/3/2/2

Drążek szeroko - słabo, bo ręce słabe...
Wyciskanie stojąc w miarę ok, choć pod koniec pomagałem sobie nogami.
Brzuch - ok.
Drążek wąsko - zdecydowanie lepiej niż szeroko, ale bez szału...
Pompki - żenua

Całość w szybkim tempie, bez długich przerw (w zasadzie na złapanie oddechu).
Całość zajęła mi 26 minut.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
uważaj bo normy w dzienniku vitalmax nie są dla sportowców, moim zdaniem powinieneś patrzeć w inne normy, z dziennika wychodziło że mam wszystko ponad normę, a jak podstawiłem nowe cyfry to już w przypadku Ca, Vit A i E wyszedł niedobór
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

S I Ł O M A S O R Z E Ż B A

Następny temat

Sporty walki w średnim wieku

WHEY premium