SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sporty walki w średnim wieku

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3802

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
Czołem staruszki:P :) Taki temat mnie nurtuje ostatnio...mam 44 lata, oprócz siłowni od zawsze (z przerwami oczywiście, bo dorosłe życie ma swoje prawa)trenowałem sporty walki..w wieku młodym karate kyokushinkai, potem długo nic, potem kilka lat MT, i w końcu jak mi biodro wysiadło, praktycznie eliminując możliwość kopnięć okrężnych, to boks. I mam takie pytanie do szanownych forumowiczów. Bo o ile siłowo trenuję sobie w domu, to na SW trzeba iść do klubu....i tu przechodzę do meritum sprawy, bo tam....średnia wieku 18 lat, albo i mniej :P :)Nie wiem jak Was, ale mnie to mocno deprymuje. Próbowałem dwóch kolegów wyciągnąć na treningi, ale są tak zajęci...no i kurcze, czasami nawet myślę, żeby sobie odpuścić, bo nie wypada już, czy jak.. Ma ktoś podobne doświadczenia/przemyślenia?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1778 Wiek 48 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23820
Właśnie zjadłem śniadanie z panem w wieku średnim (40lat) ćwiczącym bjj od 20lat. Postura i kondycja mówią same za siebie. Bjj i elementy kalisteniki, sztang i innego żelastwa nie rusza. Będzie u nas 10dni ale to za mało żeby się czegoś.nauczyć. Wystarczająco sporo, żeby zmienić pogląd na temat treningów i własnych potrzeb, dążeń. Założę się, że jest o wiele sprawniejszy i wytrzymalszy niż większość z nas na forum używających żelastwa.
Niestety.walki już chyba nie dla mnie. Karate ćwiczyłem rok jakieś 23 lata temu. Ale boks chciałbym. Bez wahania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Miałem przygodę z BJJ. Chodziłem do klubu jakies 6m-cy i zrezygnowałem, przenosząc sie do kumpla do domu na kolejne 3 lata treningow (tam juz mieszalismy wszystko). Co mi nie pasowało? Chłopaki co trenowali to była jazda. Moim celem była kondycja oraz mało urazowa (twarz) SW, a niestety chłopaki naprawde chodzili na maksa. Była to grupa początkujących, ale większość juz miała doświadczenia ok 1 roku. Generalnie bardzo fajna sprawa, nie było podsmiech**ek, poniżania, ale wiek (ok30 wtedy, 110kg, słaba kondycja i siła) robi swoje. Jak piszesz jestes po latach treningow, wiec IMO spokojnie sie tam sprawdzisz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
Nie no, kondycyjnie daję radę, technika też jest, chociaż szybkość i gibkość już nie te.... tylko czuję się trochę jak ojciec :) I to mnie lekko deprymuje jednak.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82726 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699702
to musisz poszukać takiego klubu gdzie jest odpowiedni przedział wiekowy ,lub zorganizować samemu grupę i trenera
u mnie w klubie jest przedział od 16 do ponad 50 lat
oczywiście dobieramy się wg zaawansowania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7513 Napisanych postów 49521 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385512
flex dobieranie sie cały czas wg zaawansowania tez nie jest do konca dobre , czasami trzeba sie wymieszac bo z lepszym niekiedy szybciej chłoniesz wiedze a z słabszym podnosisz morale

śmiało idz tam gdzie jest podział zaawansowania i zacznij od grupy poczatkujacej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
Czyli mam się nie przejmować, że nestor ze mnie? :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82726 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699702
jasno że nie


rutkow oczywiście ,ale mi chodziło konkretnie o początkującego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
w drugą stronę (podział na wiek), jak młody trafi na takiego flexa, to też bedzie pisał na forum że chciał tylko potrenować a go pobili . Oczywiście żartuję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7513 Napisanych postów 49521 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385512
flex a nie trenowałeś moze kiedyś w Paco w Katowicach , bo byłem tam kiedyś na zawodach w kickboxingu - eliminacje do mistrzostw ślaska

Zmieniony przez - rutkow w dniu 2014-03-08 22:02:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
napisze jak jest a nie jak byście chcieli żeby było

są kluby dla oldboy-ów gdzie można sobie delikatnie posparować z "rówieśnikami" i się nie zmęczyć powstają wtedy specjalne grupy.
w moim mieście są 2 takie ośrodki. niestety trzeba się nastawić że jest tam większość Świeżaków ( pomimo +30 lat życia) i nie o jakichkolwiek diametralnych krokach w przód można zapomnieć.
a co do traktowania na lajcie starszy to zapomnij, to jest SW - nikt nie "ćwiczy" SW, tym się żyje. nikt nie będzie ciebie traktował z taryfą ulgową niestety, musisz dawać z siebie 110% bo ktoś ci w końcu powie uczciwe że nie chce z Tobą trenować bo to strata czasu.
niestety takie są realia trenowania z grupami w okolicach 20 roku życia
będziesz dawał z siebie wszystko to to docenią, będziesz chciał taryfy ulgowej dla "nestora" to będzie jak z feministkami -- nikt nie lubi feministek

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82726 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699702
rutkow w paco nie ,ale mam tam trochę znajomych
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą - junior wśród seniorów

Następny temat

Kettlebells i bieganie - MaGor vol. II

WHEY premium