Niemiecki mistrz kulturystyki Josef Grolmus zmarł w wieku 59 lat. Jego ciało zostało znalezione w jego domu przez rodzinę, ale przyczyna śmierci nie jest znana. W swojej trzynastoletniej karierze sportowej w latach 1977–1990 Josefowi udało się zdobyć kilka prestiżowych tytułów i dwukrotnie rywalizować na scenie Olympia. W latach 1977–1982 stał się też jednym z najlepszych kulturystów amatorów na Słowacji i w Czechosłowacji. W 1982 roku wystartował w zawodach, gdzie konkurencja była większa. Były to Mistrzostwa Świata Amatorów, gdzie zajął 13. miejsce w kategorii najcięższej. Dwa lata później Josef wygrał IFBB European Championships oraz podczas Mistrzostw Świata IFBB zajął drugie miejsce, przegrywając z Richem Gasparim.

W 1985 roku ponownie wystartował na Mistrzostwach Świata IFBB, gdzie zajął już I miejsce i zdobył upragnioną kartę PRO. Niestety jako zawodowiec, nie osiągał już tak wspaniałych wyników. W 1986 zajął 10 miejsce na Mr. Olympia, ale był lepszy niż Tom Platz, Jusup Wilkosz i Edouard Kawak. Na Mistrzostwach Świata Pro IFBB w 1987 roku był siódmy. W tym samym roku na Mr. Olympia zajął dopiero 15. miejsce. Wtedy Josef podjął decyzję, że rezygnuje ze swojego statusu pro i wraca do poziomu amatorskiego. Ostatni raz na scenie pokazał się w 1990 roku, gdzie wygrał ligę Bantamweight IFBB European Championships.

https://youtu.be/Th3e3tquuik

https://youtu.be/xhlr8--kFgc

 

Komentarze (6)
Bull

Imponująca sylwetka

3
Possible

Świetny, niedoceniony jednak zawodnik. Pomimo sukcesów w amatorskiej lidze mógł zajmować wyższe miejsca jako pro. Znakomite ramiona i klatka, detale sylwetki robiły wrażenie. Szkoda, za wcześnie na śmierć. Podobno zawał serca. Ale to tylko pogłoska. Miał brata który został zabity nie dożywając czterdziestki , również kulturysta.

2
lodzianin1

Miał potencjał, szkoda chłopa młody facet

1
OTTO

Piękny podkład, piękny występ, ładnie talią pracował.
Z wyglądu przypomina mi trochę Davida Hasselhoffa

Szkoda......

0
Klickor

Zenek Martyniuk na koksie

1
figurant

W 1990 roku ME wygrał jego brat Pavel w kat. 65kg...

0