Zawodnik IFBB Elite Pro Mika Sihvonen niedawno podzielił się ze swoimi fanami przykrą wiadomością. Zdiagnozowano u niego złośliwego raka języka. Lekarze postanowili usunąć zmianę w całości, ale podczas operacji wystąpiły komplikacje i Mika stracił sporą ilość krwi. Niestety usunięto mu też sporą część języka i przez okres około dwóch miesięcy musi stosować płynną dietę. Może przez jakiś czas też mieć problemy z mową.

Plusem całej sytuacji jest fakt, iż kulturysta dowiedział się o raku stosunkowo szybko i nie ma przerzutów do innych narządów. W poście opublikowanym w mediach społecznościowych Mika nie określił czy zamierza wracać do sportu. Prawdopodobnie tak. Z pewnością trochę czasu musi minąć, zanim w pełni wyzdrowieje i odrobi straty sylwetkowe.

„Dwa tygodnie temu dostałem telefon z informacją, że mam złośliwego raka języka. Przeszedłem operację w piątek i miałem spędzić jedną noc na oddziale. Według lekarza operacja przebiegła pomyślnie, ale następnego dnia zacząłem krwawić jak wodospad Niagara, jakby kran odkręcili. Straciłem już dużo krwi i zacząłem się trząść i moja świadomość była zamglona, ​​więc postanowili zabrać mnie z powrotem na salę operacyjną, gdzie ponownie mnie uśpiono, wykonano transfuzję krwi i dodali mi kolejne szwy na języku. Wycięli mi nowotworowy obszar języka i duży kawałek po mojej prawej stronie, to jest naprawdę bolesne, a połykanie jest naprawdę trudne. Nie mogę i właściwie nie powinieniem jeszcze nic jeść, tylko w postaci płynnej i przez najbliższe 1-2 miesiące. Operacja może również wpłynąć na moją mowę, ale zwykle wraca ona do normy lub prawie do normy. Nauczę się z tym żyć.”

Mika jest mistrzem świata IFBB Elite Pro, a także aktualnym mistrzem Arnold Classic Europe. Udało mu się zdobyć ten ostatni tytuł w 2022 roku, po latach zajmowania drugiego miejsca za byłym zawodnikiem IFBB Elite Pro, Michałem Krizo.

Mika Sihvonen - Historia zawodów

 

IFBB AMATEUR

2017 Finnish Open 2nd

2017 Diamond Cup Portugal -80kg 1st

2017 Olympia Amateur -80kg 1st

2017 Arnold Classic Europe -80kg 1st

2017 Finnish Championships + Overall 1st

2017 Ben Weider Cup + Overall 1st

2017 Diamond Cup Rome -80kg 1st

2017 IFBB World Elite Ranking World Best Amateur Bodybuilder 1st

 

IFBB ELITE PRO

2018 Arnold Classic Europe Pro Open 5th

2018 Nordic Pro -90kg + Open Overall 1st

2018 IFBB Elite Pro World Champ -90kg 1st

2019 Arnold Classic Europe Pro Open 2nd

2019 Nordic Pro Open 1st

2019 IFBB Elite Pro World Champ Open 3rd

2019 IFBB Elite Pro World Champ -90kg 1st

2020 Arnold Classic Europe Pro Open 2nd

2020 IFBB Elite Pro World Champ Open 2nd

2021 Arnold Classic Europe Pro Open 2nd

2021 IFBB Elite Pro World Champ Open 2nd

2022 IFBB Elite Pro World Champ Open (Arnold Classic Europe)

Komentarze (3)
SHHO

Ciekawi mnie czy cykle sterydowe mogły się przyczynić do złośliwości tego raka

0
_GANGSTA_

W pierwszej kolejnosci sklonnosci genetyczne,niewiemy jak byl obciązony.Tak jak palcz ktory pali dla przykladu 30+lat a umiera na raka żoładka jaki wplyw mialy papierosy?.Czynniki posrednie moga jakos wplywac ,ale glownie obciazenie genetyczne choroby rodzinie,tudziez ma wplyw sposob jaki zyl szama,uzywki,higiena snu.

0
gokuson

O ile dobrze pamiętam, rak jamy ustnej powoduje liczne przerzuty, więc niestety pewnie to nie koniec walki.

0