SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tutaj zadajemy pojedyncze pytania - część 6

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 222119

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
kuba98
1.Przysiad
2.Wyciskanie
3.Martwy ciąg
4.Military press
5.Wyciskanie wąskim chwytem z flarowaniem łokci
6.Uginanie ze sztangą

Czy w tym planie military press mozna robic na siedzaco, czy lepiej jak sie stoi?


Lepiej jak się stoi ze względu na zaangażowanie stabilizatorów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 638 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6474
Dzieki :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 244 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6290
1.Podczas wykonywania Wyciskanie sztangi sprzed głowy stojąc podczas wykonywania ruchu w górę strzyka mi cały czas jakby w karku - czego jest to ozanką i czy to jest problem.
2.Czy to że nie mogę zwiększyć cięzaru chodz dopiero zaczalem cwiczyc moze byc oznaka zle wykonywanego cwiczenia ? cwicze 2 miesiac i zatrzymalem sie 20x12 23x12 25x12 25x10 - i tak przez kilka treningow i nic ruszyc nie moze - za kazdym razem ciezko mi wykonac te ostatnie powtorzenia . Prostuje rece do konca i nie wiem w czym problem , czy za duzo sobie wyobrazam bo po prostu to ciezkie ćw . a jak lokcie maja isc?
s]

Zmieniony przez - inoshi w dniu 2013-02-16 00:07:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 638 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6474
z czasem ta sila przyjdzie ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 244 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6290
oby ;p , to jest najgorsze cw ze wszystkich , najwiekszy bol po skonczonej serii ;
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777963
inoshi
1.Podczas wykonywania Wyciskanie sztangi sprzed głowy stojąc podczas wykonywania ruchu w górę strzyka mi cały czas jakby w karku - czego jest to ozanką i czy to jest problem.
2.Czy to że nie mogę zwiększyć cięzaru chodz dopiero zaczalem cwiczyc moze byc oznaka zle wykonywanego cwiczenia ? cwicze 2 miesiac i zatrzymalem sie 20x12 23x12 25x12 25x10 - i tak przez kilka treningow i nic ruszyc nie moze - za kazdym razem ciezko mi wykonac te ostatnie powtorzenia . Prostuje rece do konca i nie wiem w czym problem , czy za duzo sobie wyobrazam bo po prostu to ciezkie ćw . a jak lokcie maja isc?
s]

Zmieniony przez - inoshi w dniu 2013-02-16 00:07:43



Spróbuj wykonać ćwiczenie z pomocą hantli zaobserwuj czy ów strzykanie też występuje, może być to przyczyną wady postawy, bądź błędnej techniki. Warto się temu bliżej przyjrzeć nawet u lekarza jak zajdzie potrzeba.

W dwa miesiące powinno spokojnie pójść coś do przodu problem może być faktycznie w technice wykonania ćwiczenia bądź też błędach dietetycznych, słaba dieta brak energii na treningu
Łokcie poruszają się zależnie od szerokości chwytu, jednak najpeiej by było jak byś wrzucił film z wykonania

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 253 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19105
Też mam problem ze strzykaniem. W barkach każdy ruch okrężny powoduje przeskakiwanie kości. Z biodrem jest podobnie, jak się zasiedzę to potrafi strasznie strzelić i przeskoczyć. W innych miejscach jak kostki, palce czy nadgarstki praktycznie przy każdym wyproście strzela. Nie wiem czym jest to spowodowane. Kiedyś chyba nawet pytałem lekarza o to, ale dowiedziałem się, że tak już mam. Ma ktoś podobnie? Interesować się tym głębiej i udać do jakiegoś jeszcze lekarza, czy zostawić w spokoju tak jak jest?

Żeby nie spamować to pytanie odnośnie treningu: Jakie ćwiczenia mogę jeszcze wykonywać na 2-jki oprócz MCNPN, uginania leżąc i długich wykroków? Mam dostęp w większości tylko do wolnych ciężarów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 244 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6290
Rion10 - postaram sie nagrać filmik :) . dzięki za odp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
kierus
Też mam problem ze strzykaniem. W barkach każdy ruch okrężny powoduje przeskakiwanie kości. Z biodrem jest podobnie, jak się zasiedzę to potrafi strasznie strzelić i przeskoczyć. W innych miejscach jak kostki, palce czy nadgarstki praktycznie przy każdym wyproście strzela. Nie wiem czym jest to spowodowane. Kiedyś chyba nawet pytałem lekarza o to, ale dowiedziałem się, że tak już mam. Ma ktoś podobnie? Interesować się tym głębiej i udać do jakiegoś jeszcze lekarza, czy zostawić w spokoju tak jak jest?

Żeby nie spamować to pytanie odnośnie treningu: Jakie ćwiczenia mogę jeszcze wykonywać na 2-jki oprócz MCNPN, uginania leżąc i długich wykroków? Mam dostęp w większości tylko do wolnych ciężarów.


Unikaj ruchów okrężnych.
Co do strzykania-możliwe że zawodzi pozycja techniczna.Musisz pilnować mocnej retrakcji łopatek i odwiedzonych w tył barków.

Na hamstringi polecam żurawia + jakaś forma martwego ciągu.
Dobre połączenie i bazowanie na 2 funkcjach tylnych ud.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777963
kierus
Też mam problem ze strzykaniem. W barkach każdy ruch okrężny powoduje przeskakiwanie kości. Z biodrem jest podobnie, jak się zasiedzę to potrafi strasznie strzelić i przeskoczyć. W innych miejscach jak kostki, palce czy nadgarstki praktycznie przy każdym wyproście strzela. Nie wiem czym jest to spowodowane. Kiedyś chyba nawet pytałem lekarza o to, ale dowiedziałem się, że tak już mam. Ma ktoś podobnie? Interesować się tym głębiej i udać do jakiegoś jeszcze lekarza, czy zostawić w spokoju tak jak jest?

Żeby nie spamować to pytanie odnośnie treningu: Jakie ćwiczenia mogę jeszcze wykonywać na 2-jki oprócz MCNPN, uginania leżąc i długich wykroków? Mam dostęp w większości tylko do wolnych ciężarów.


niestety ale w większości ruchy rotacyjne w stawach nie są zbyt dobre dla nich, jako że z barkami i kolanami sam miałem problem od dłuższego czasu nie używam ruchów rotacyjnych przy rozgrzewce tylko anatomiczne proste ruchy i jest zdecydowanie lepiej. Strzelanie w stawach nie jest zdrowe to znaczy, że coś jest nie tak ze stawem lub otaczającymi go mięśniami lub ścięgnami.

Dzień dobry, mcnpn, żuraw, ugianienie nóg z cieżarkiem, wykroki w tył

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Pytanie ~~ Siłka / Masa / Rzeźba PLAN + jedzenie ~~~~~~~~

Następny temat

Trening do Oceny :D Pomożecie:D?

WHEY premium