SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

~ Masz pojedyńcze pytanie/pytania ?- reaktywacja 2 ~

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 230568

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
no, nie dziwie się- wyc. w dwóch podobnie angażujących płaszczyznach, ponadto trzecie też nie wiadomo czy nie w podobnej.
na ten zastój proponowałbym tydzień zupełnej przerwy- choćby tylko na klatkę i mięśnie pomocnicze.

a nowy trening zacznij od;
-pompki na poreczach- wersja na klatkę
-wyc. głową w górę
-jakis rodzaj wyc. lub inne ćw. pomocnicze dla zniwelowania najsłabszych punktów[np. wyc. ściskający itp...]

obciążenia musisz poważnie zresetować i stopniowo sie wspinać- nie mysląc o tym czy jesteś aktualnie słabszy czy silniejszy- a dodajesz je w dwóch pierwszych ćwiczeniach, trzecie może być stałym ciężarem

w pierwszym ćw. najwięcej serii i najmniej powt. np. 5-6*6-5
w drugim może być standardowo 4*8
w trzecim 2-3*10-15

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2011-12-17 20:04:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 148 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3659
mam pytania:

1.czy opłaca się eksplozywnie (z maksymalną szybkością samego podnoszenia) podnosić ciężar czy lepiej np. 3 sek podnoszenia (długo, nie z maksymalną siłą, a kontrolowanie)

2.co tracę nie stosując planowanej progresji obciążeń z treningu na trening (od zawsze ćwiczyłem na maksa, serie kończę do ostatniego możliwego powtórzenia - z treningu na trening zmianiam ilość powtórzeń, skracam przerwy miedzy seriami, dopiero jak czuje że dam rade to dokładam obciążenia)


3.czy w unoszeniu ramion bokiem/ w przód można stosować ruch niepełny ale z większym ciężarem np do kąta 45 stopni do ciała. trochę lepiej czuję zmęczenie barków po takich ruchach skróconych

z góry dzięki za odpowiedzi

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2011-12-20 19:48:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 438 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10761
co zrobic aby bicepsy były równe z barkami ? chodzi mi ze jak napinam miesnie plecow i bicepsy to barki sa duzo wieksze od bicepsow po prostu nie sa na jednej lini . trzeba dac priorytet na bica czy moze poprawic szyty cwiczeniem np o kolano hantlem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 48 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2365
czy progresję z metody 15-10-5 mogę zastosować dla treningu:

A
-przysiady
-wyciskanie na plaskiej
-martwy ciag
-uginanie ramion ze sztanga
-wyciskanie francuskie

B
-przysiady
-podciąganie na drążku
-wioslowanie w opadzie
-wyciskanie w staniu
-wyciskanie wąskim chwytem

?

posiadam tylko podstawowy sprzęt do ćwiczeń i dlatego nie mogę zastosować treningów podanych przez Wodyna
z góry dziękuję za odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
mam pytania:

1.czy opłaca się eksplozywnie (z maksymalną szybkością samego podnoszenia) podnosić ciężar czy lepiej np. 3 sek podnoszenia (długo, nie z maksymalną siłą, a kontrolowanie)


eksplozywnie z kontrolą ruchu, ruch negatywny już pozostawia wieksze pole manewru jeśli chozi o tempo, lecz ruch pozytywny właśnie w yen sposób bym wykonywał

2.co tracę nie stosując planowanej progresji obciążeń z treningu na trening (od zawsze ćwiczyłem na maksa, serie kończę do ostatniego możliwego powtórzenia - z treningu na trening zmianiam ilość powtórzeń, skracam przerwy miedzy seriami, dopiero jak czuje że dam rade to dokładam obciążenia)

ryzykujesz szybkie przetrenowanie i zastój, poza tym w dłuzszym rozrachunku czasu, jesli nawet ów zastój nie przyjdzie szybko będziesz w końcu "wypalony" fizycznie i psychicznie, przynajmniej do zmiany metody, ponadto conajmniej takie same efekty można uzyskać nie trenując prawiewcale na maksimum

3.czy w unoszeniu ramion bokiem/ w przód można stosować ruch niepełny ale z większym ciężarem np do kąta 45 stopni do ciała. trochę lepiej czuję zmęczenie barków po takich ruchach skróconych

możesz, jednakże raczej -jesli wykonasz technicznie- cięzar będzie mniejszy, zakres ruchu mniejszy lecz mięsień stale napięty, przynajmniej w większym stopniu niżli w ryuchu pełnym

z góry dzięki za odpowiedzi

nie ma za co
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
Zabawny

wrzuć zdjęcie bo Twój problem wydaje mi sie jakiś dziwny- w tej pozie bowiem trudno to określić bo zależy to także od uniesienia rąk
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
ziyi

jasne że możesz

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2011-12-20 19:51:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 231 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1661
W swoim planie treningowym chce polozyc szczegolny nacisk na barki(najbardziej) oraz klatke (w drugiej kolejnosci, jednak wciaz priorytetowo). moje pytanie polega na tym czy moge trenowac barki w sobote, a w pon klatke, czy zdaza sie one zregenerwoac do tego stopnia aby moc maksymalnie sie przylozyc do cwiczen klatki. moj caly plan wyglada tak;

Pon Klatka biceps
Wt Czwórki+Dwójki+brzuch
Czw Plecy+ triceps+łydki
sob Barki+kaptury(+łydki-nie zawsze)+brzuch

'Jedno tylko zabija marzenia - strach przed porażką...'

Jeśli pomogłem to prawy dolny róg zawsze mile widziany.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 16366 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 89130
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 295
Z uwagi na to, że zacząłem wdrażać się w modeling,
aby osiągnąć tam jakiś sukces, muszę przystosować się do panujących
standardów. Największym wyzwaniem będzie dla mnie zmniejszenie
wielkości kapturów, do których budowy miałem zawsze predyspozycje i
wywołują u mnie efekt braku szyi.
Zastanawiam się czy przestać w ogóle wykonywać ćwiczenia, które
przyczyniać się mogą do ich rozwoju, czy może zacząć ćwiczyć je
niewielkimi ciężarami przy bardzo wielu powtórzeniach i seriach? Wydaje
mi się, że powinno to poskutkować zmniejszeniem i wyrzeźbieniem
mięśnia poprzez jego zbicie.
Jak wy myślicie? Co najlepiej jest zrobić w tym przypadku?
Nadmieniam przy tym, że zaczynam dużo biegać i trening na rzeźbę 4
razy w tygodniu.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Masz pojedyńcze pytanie ? pisz tutaj ! Reaktywacja 2

Następny temat

Jak masz łeb to zajrzyj :P

WHEY premium