SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

~ Masz pojedyńcze pytanie/pytania ?- reaktywacja 2 ~

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 231371

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
Rób jak uważasz.Albo pomyśl logicznie,jest sens zmieniać coś co działa?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 252 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4395
Pytanie:

Podczas treningu nóg mam problem z mięśniami dwugłowymi. Problem jest tego typu, przechodząc na uginanie nóg na ławce, często występuje u mnie mega skurcz w łydce/-kach, co wyklucza dalszy trening nóg, bo ból jest nie do zniesienia. Co jest powodem tego? Złe ustawienie stóp podczas wykonywania ćwiczenia? Aktualnie jestem ograniczony robić te ćwiczenie bardzo kontrolnie, co niestety nie wpływa dobrze na rozwój tej partii, są to znikome ciężary..

Pozdrawiam,
Bikerrr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
pewnie masz jakieś niedobory minerałów; magnezu, potasu[problemy z dietą]- inaczej raczej trudno o inne wyjaśnienie, gdybyś uzywał b. dużych cieżarów, nieadekwatnych do mozliwości to sprawa mogłaby mieć rówież i tutaj swoje podłoże; może przesadzasz i stosujesz jakieś ultra intensywne metody -jak np. kilkusekundowy skurcz w określonym odcinku ruchu itp...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 252 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4395
Tutaj chyba chodzi o napinanie mięśni łydki nieświadome, ze względu na pozycje palców(tak jak w gimnastyce czy balecie, obciąganie palców w dół), co sprawia, że cały ciężar przechodzi na mięśnie łydki. Nie wiem jak temu zapobiec, staram się aby łydka była luźna, ale to jest niewykluczone podczas uginania nóg. Hmm...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
luźna nie może być siłą rzeczy- jednakże raczej tendencja do wypychania stóp nie powinna występować przy uginaniu; próbuj skrócić ruch do górnej jego części, ew. poszerzać go powoli, ponadto raczej staraj się napinać -dla swego rodzaju przeciwwagi- m. piszczelone i ściągać w ten sposób stopy w przeciwna stronę...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
apokalipsa
MatixJaw
Potrzebuję jakiś trening na poprawe wyciskania na płaskiej.Za 2 tyg zaczynam redukcje i tu moje pytanie czy jest opcja na redukcji na poprawe siły?
Muszę zwiekszyc siłe wycisku bo mam strasznie zachwianą równowagę siłową:
WL 130kg
MC 250kg
Siad 200-210kg


ja wiem czy jest ona tak strasznie zachwiana- raczej nie aż tak bardzo.

jsk trenujesz wogóle najczęściej[opisz ogólnie]?


Spliit 4 dniowy na masie a na wycince przeplatam spliita z FBW 5x5/6x6

Robie 2-4ćw po 3-6 serii w zakresie powt 6-8 na wolnych ciężarach (podstawy - siady,wyciskania,podciagania,wiosła itd)(zależnie od partii) i 2-3 ćw po 2-4 serie na maszynach w celu dopomowania mieśni

Na treningu wychdzi mi tak około
plecy - 20-25 serii
nogi tak samo
Klata ok 20
Barki 16-18
Łapy 6-12 zależy od dnia.

Moze przez to mam tak klatke słabą że plecy,nogi lubie robić na dużych ciężarach i nie musze sie bać o asekuracje (często ćwicze sam) bo przy marwym/wiosle puszcze sztange,a siady robie w klatce więc zatrzyma sie jak gdyby coś) a klatke bałem sie jakoś zawsze tak zrobić na maxa - znaczy ćwiczę bardzo ciężko ale dokładam ciężaru dopiero jak wiem że zrobie tyle powt ile mam zrobić bo jak nie to mnie przygniecie :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 109 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3426
Pytanie: wiem że pomyślicie że jestem d****em naoglądałem się marca fitta i pitta ale pytanie jest takie ważę 61 kg wzrost prawie 180 , przy bf około 6% głownie przez bieganie 2 lata wyczynowe i 9 lata wyczynowego pływanie wyrobiłem obreęcz barkową lecz schudłem żeby móc biegać . Co najpierw robić żeby brzuch klata i łapy dorąbać, masować i rzeźbic po trochu ? czy najpierw wzmocnić mięsnie potem masować i rzeźbic ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam
Mam pytanie odnośnie ćwiczenia Reverse Hypers czyli wznosy nóg odwrotne.
Czym można zastąpić to ćwiczenie, ponieważ nie mam możliwości wykonywania go.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 215 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6255
Lepiej połączyć triceps z klatą, a biceps z barkami czy odwrotnie biceps z klatą, a triceps z barkami. Jak wiadomo triceps dostaje przy klacie i lepiej już go bardziej nie męczyć czy właśnie dowalić go ko końca ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 111 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 22755
nie chcę już wklejać treningu tutaj, mam prośbę jakby ktoś mógł to zajrzyjcie do mojego tematu
https://www.sfd.pl/Push/Pull_do_oceny-t901065.html 
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Masz pojedyńcze pytanie ? pisz tutaj ! Reaktywacja 2

Następny temat

Jak masz łeb to zajrzyj :P

WHEY premium