SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

~ Masz pojedyńcze pytanie/pytania ?- reaktywacja 2 ~

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 229886

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1150 Napisanych postów 5029 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 288245
Witam.
Na nowej silowni znajduje sie takowa maszyna:



Czy mozna nia zastapic podciaganie konca sztangi w opadzie, w sensie czy mozna nia katowac czworoboczne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Podciąganie końca sztangi atakuje przede wszystkim najszerszy grzbietu-nie czworoboczne.

Maszyna wyżej również.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1150 Napisanych postów 5029 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 288245
Czyli czworoboczne mozna katowac tylko przez wioslowanie sztanga ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Odpal atlas i powiedz czy chodzi ci o czworoboczne(trapezius) czy najszersze grzbietu(latissimus dorsi).

Bo coś mi się wydaje że nie masz podstawowej wiedzy z zakresu anatomii.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1150 Napisanych postów 5029 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 288245
Sugerowalem sie tym: http://www.kulturystyka.pl/atlas/plecy.asp . Chodzi mi o srodkowa i dolna czesc. Bo gorna pracuje przy szrugsach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Na środek i dół kapturów masz kilkadziesiąt dobrych ćwiczeń.
Na tej maszynie warunkiem mocnej pracy trapsow jest wysokie prowadzenie łokci.Jakby nie patrzeć to będzie już przyciąganie,nie wiosłowanie.


Polecam superserie:

podciąganie sztangi do góry klatki w opadzie po 15p
face pull po 15p

Środek czworobocznego płonie.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2255 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47591
co zrobić, by przestał mnie boleć bark , a dokładnie(chyba) rotatory i któryś mięsień tuż pod barkiem po treningu klatki i barków? Te dwie partie trenuję razem od paru tygodni, a od trzech po każdym treningu, w mniejszym lub większym stopniu bolą mnie miejsca wyżej wymienione. Zaczęło się od tego, gdy zwiększyłem ciężar w rozpiętkach na skosie z 15 do 17 i jakby coś sobię naciągnąłem. A dzisiaj ledwo co skończyłem trening, bo lewa ręka ledwo co się "podnosiła" przy unoszeniach i przyciąganiu. Oczywiście będę ćwiczył dalej, na pewno zmniejsze obciążenie, ale i tak martwię się, że mimo wszystko ból będzie nawracał. Skończyłem trening ponad 2h temu i nadal czułe pieczenie. A jak robię "obroty" ręką to słyszę jakby kości się ruszały. Wiem, że maści nie pomogą, ale może są jakieś ćwiczenia, które "wyleczą" obszar który mnie boli. Od razu mówię, że rozgrzewka jest u mnie zawsze i staram się nie przesadzać z ciężarami i ćwiczyć w miare technicznie

Kto robi przerwy, ten traci nerwy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Pewnie retrakcja łopatek leży.Wywalasz barki do przodu i stąd te bóle.

Wydaje mi się również,że przesadzasz z ciężarem w rozpiętkach.Zrób mniejszym ciężarem.


Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2012-09-07 13:16:51

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2255 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47591
myślisz, że 3 dniowy odpoczynek, a następnie ćwiczenia z mniejszym ciężarem wystarczy? Czy problem tkwi głębiej ?

Kto robi przerwy, ten traci nerwy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
w jakim miejscu odczuwasz ból; podczas ćwiczeń, po?

przy jakkich ćwiczeniach jest najgorzej- ustawieniach tułowa, torze ruchu itp...
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Masz pojedyńcze pytanie ? pisz tutaj ! Reaktywacja 2

Następny temat

Jak masz łeb to zajrzyj :P

WHEY premium