SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

~ Masz pojedyńcze pytanie/pytania ?- reaktywacja 2 ~

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 230697

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347430
gautan

Jezeli czujesz progres,brak objawow przetrenowania-trening mozesz ciągnąc dalej.

Specjalizacje/piorytety z reguły trwają od 4 do 6tyg-w dalszej perspektywie mozesz ostro nadwyrezyc cun.Jakby nie patrzec są to bardzo intensywne treningi-szczegolnie dl partii piorytetowej.

Rozklad troche zly-nogi po plecach,kiepskie wyjscie,Tak samo klatka po barkach.

Ciezko bedzie specjalizowac 2 partie+ sw.Pomysl najpierw nad jedna partia.Wtedy mogloby to wygladac tak:

(przyjmujac ze wybrales plecy)

plecy grubosc-cale/czworoboki
klata + barki przod i bok+triceps
off
plecy szerokosc/tyl barka/biceps(zero martwych ciagow-teoretycznie same nasjzersze)
nogi

Jedyny sensowny rozklad w tym wypadku.Jezeli mialbys do dyspozycji weekend mozna by to troche lepiej upchac





Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2010-09-26 15:14:34

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 3900 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 129683
problem wlasnie w tym,ze w weekend silka zamknieta;/

ale dzieki bardzo,glownie pytalem o to,czy moge kontynuowac priorytet i twierdzisz,ze tak,wiec spoko :)

a co do treningu,to tak na szybko go wymyslilem,stad bledy ;p

moze zmienie na FBW w ogole,bo jakos mnie kusi,a w dodatku to optymalny typ treningu pod SW,wiec juz w ogole fajnie.

nie wiem tylko,czy zwykly,czy push&pull..albo jeszcze inny rozklad,proponowany zdaje sie przez Wodyna,ktory kiedys mi proponowales,to byl taki pol split-pol FBW,kojarzysz moze??

klatka+barki+biceps /nogi+plecy+triceps

robione na zmiane???

chyba cos w tym stylu,choc plecy i nogi na jednym treningu,ale zakladajac,ze nie robilbym MC,to chyba moze byc :)

mysle,ze wlasnie PUSH&PULL,albo ten ostatni plan(zakladajac,ze czegos nie pomylilem),bo wtedy latwiej o jakikolwiek "priorytet",skoro partia cwiczona 2x tygodniowo,to mozna jej troche bardziej dac "popalic" chyba,zrobic 2 cwiczenia na jednej sesji,a nie jedno:)

choc oczywiscie priorytet z wyraznym cudzyslowiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18
witam wszystkich, spotkałem się z robieniem treningów opartych o dużą ilość ćwiczeń na daną partię mięsniową np 7 ćwiczeń na plecy typu podciąganie na drążku,przyciąganie linki wyciągu górnego wąskim chwytem, wiosłowanie hantlą, wiosłowanie sztangą, przyciąganie drążka do klatki piersiowej w siadze szerokim chwytem, przenosy oraz martwy ciąg, czy robienie tak wyczerpującego treningu ma ja jakiś sens? nie prowadzi to do przetrenowania? oczywiście nie jest to mój plan tylo podejrzałem ziomka na silce

life is too short to be small

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347430
radiok-nie ma sensu.

Po co az tyle cw. skoro 4 zalatwia sprawe?

Poza tym trening bedzie bardzo czasochlonny-wiec w dalszej perspektywie bedzie to zmudna praca

Mimo autoregulacji,intuicji,urozmaicenia- 7 cwiczen to troche duzo.

choc istnieja treningi urozmaicone-gdzie wykonujemy wiecej cw. ale z mniejsza intensywnoscia-ale bez zbytniej przesady.

Zabojca dla ukladu nerwowego.


gautan

Jezeli sw jest twoim glownym piorytetem-silownia tylko dodatkiem,warto wykonywac inne treningi z mniejsza intensywnoscia.

Wlasnie fbw/push pull .

Moze zainteresuje cie lektura:

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=3568


splito/fbw niestety nie kojarze

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 3900 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 129683
moim priorytetem jest silownia zdecydowanie ;) SW to dodatek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1176
witam mam pytanie odnosnie aerobow. zaczalem cwiczyc po 3 miesiacach przerwy, schudlem kilka kg. Po kazdym treningu postanowilem wykonywac aeroby na ergometrze (elipsa), i tu moje pytanie, bo nie wiem czy dobrze je wykonuje. Bezposrednio po treningu silowym wchodze na ergometr i cwicze okolo 20minut(za jakis czas bede robił dłuzej), na poczatku heart rate jest na poziomie 135, pozniej rosnie do okolo 145. Moja watpliwoscia jest to, ze prawie wcale nie czuje ogolnego zmeczenia (np. zadyszka), czuje jedynie zmeczenie w miesniach nog i wiecej sie poce. Czy tak powinno byc? i jeszcze chcialbym sie dowiedziec, jak dlugo powinien trwac trening aerobowy bezposrednio po silowym?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
zdaje się ze nie wiesz zupelnie nic o aerobach- a warto byłoby poczytac troszkę bo są dobre art. w dziale czy ogolnie na forum...
zadyszka jest wlasnie niewskazana, choc zmeczenie nóg jest sprawą dziwną- chyba, ze wykonujesz je po treningu silowym tejże częsci ciala.
20 minut to poczatek, ktory należy dośc szybko zwiekszac tak aby dojść do podwojenia tego czasu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1176
ok, poszukam tematow dotyczacych aerobow, dzieki za odpowiedz
narazie wykonuje treningi, na ktorych cwicze kazda partie miesni (nogi na poczatku), za jakis czas chce przejsc na splita, moze dlatego odczuwam zmeczenie w nogach podczas aerobow, ale nie przeszkadza mi to na tyle, ze musze je przerwac. Zreszta moj organizm jest narazie slaby po przerwie w treningach i moze to minie. Czy mogłym wykonywac 25minut aerobow na elipsie, a nastepnie dodatkowo 10-15minut na wiosłach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 46 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1162
Czy podczas wiosłowania hantlą trzymacie plecy równolegle do ławki, czy trochę pod kątem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347430
Bardziej sklaniam sie ku pozycji rownoleglej-wiekszy zakres dla najszersyzch i mniejsza praca trapezow.Ale lekki skos mile widziany.Zreszta po wypieciu klatki taka pozycja tworzy sie automatycznie

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Masz pojedyńcze pytanie ? pisz tutaj ! Reaktywacja 2

Następny temat

Jak masz łeb to zajrzyj :P

WHEY premium