SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

~ Masz pojedyńcze pytanie/pytania ?- reaktywacja 2 ~

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 229502

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4315 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26980
ok dzięki, pasuje mi (sogi już rozdałem wcześniej)

jak będę chciał dać do sprawdzenia już dokładny trening to tutaj wkleić czy do swojego starego tematu, który mam w tym dziale ?

edit:
i jeszcze jedno pytanie
mozecie mi napisac (albo odesłać do jakiegoś arta) dlaczego przerwy są aż tak ważne?

chyba wiem dlaczego, ale chce sie upewnić

i co ile je robić? (6-8 tygodni? 1 mikrocykl-przerwa i kolejny?)
i ile przerwe regeneracyjną robić tak około? tydzień wystarczy?
pewnie to kwestia indywidualna, ale tak około

Zmieniony przez - hilde w dniu 2010-10-07 18:53:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2956 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 80905
jak będę chciał dać do sprawdzenia już dokładny trening to tutaj wkleić czy do swojego starego tematu, który mam w tym dziale ?

Daj do swojego starego tematu.

i jeszcze jedno pytanie
mozecie mi napisac (albo odesłać do jakiegoś arta) dlaczego przerwy są aż tak ważne?


Sprecyzuj dokladniej pytanie. Chodzi Ci o to, dlaczego w izolacjach przerwy powinny byc krotsze niz w cwiczeniach wielostawowych, czy moze dlaczego wazne jest, zeby co trening stosowac takie same lub nawet krotsze przerwy?

i co ile je robić? (6-8 tygodni? 1 mikrocykl-przerwa i kolejny?)
i ile przerwe regeneracyjną robić tak około? tydzień wystarczy?
pewnie to kwestia indywidualna, ale tak około


To zalezy od wielu czynnikow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4315 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26980
chodzi mi o przerwy w treningach (mikrocyklach) a nie o przerwy przy cwiczeniach

np. trenuje 6 tygodni, robie 1 tydzien odpoczynku i kolejne 6 tygodni odpoczywam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Trenując ciężko 'nadpalasz' cun,4-8tyg. i pojawiają się pierwszy objawy przetrenowania-np. brak chęci do treningu,brak progresu etc.
Trenując dalej-jeszcze bardziej pogrążasz się w tym stanie-możesz zacząć się cofać w postępach,a nawet ostro nadwyrężyć zdrowie.

Przerwa pozwoli ci naładować baterie-i bedziesz mógł zacząć trenować nowym treningiem-bez konsekwencji i z przyrostami rzecz jasna.

Od czego zależy długość przerwy?

A od wielu czynników:
-stopnia przetrenowania
-intensywności treningu

itp..

Jeżeli dużych objawów przetrenowania nie ma-wystarczy 1 tydzień deloadingu.
Na to nie ma lekarstwa-każdy prędzej czy później wyczerpie progres itp.
Przerwa pozwoli ci się zregenerować do końca-i zacząć z tzw. "czystą kartą".

A kiedy np. wykonujesz jakąś specjalizacje-trenując partie nawet do 3x week-przy takiej przerwie,lub lżejszych treningach-występuje faza nadkompensacji-
mięśnie nadal się rozwijają,choć ich nie trenujesz.
To taka ciekawostka

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4315 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26980
ok, dzieki bardzo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1336 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10876
Witam

Zaczynam trenować splitem z partią 2x/tydzień i mam pytanie. Czy nie zajadę się takim schematem tygodniowym?

pon - lekki trening
wt - wf + aero
śr - wf + aero
czw - lekki trening
pt - ciężki trening + wf
sob - wolne
niedz - ciężki trening

Nie ćficzem nuk!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3528 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 52768
witam
czy przy rozłożeniu w seriach powt np 10/10/8/8 czy 10/8/8 ciężar lepiej by był zwiększany co serię czy przy dziesiątkach robić tym samym ciężarem później zwiększać na ósemkach
coś takiego:
10<10<8<8 czy 10=10<8=8 ??

Zmieniony przez - dabadu w dniu 2010-10-11 20:26:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2956 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 80905
witam
czy przy rozłożeniu w seriach powt np 10/10/8/8 czy 10/8/8 ciężar ma być zwiększany co serię czy przy dziesiątkach robić tym samym ciężarem później zwiększać na ósemkach
coś takiego:
10<10<8<8 czy 10=10<8=8 ??


Jesli jest to glowne cwiczenie zwiekszaj dzielnie co serie, jesli izolacja, mozesz zastosowac ta druga opcje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
Zuberson

nie sądze- chyba, ze masz bardzo cięzki wf

ponadto wydaje mi się, ze kolejnośc tr. cięzki -lekki w niedz. i pon. powinna być odwrotna, ale moge sie mylić
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Masz pojedyńcze pytanie ? pisz tutaj ! Reaktywacja 2

Następny temat

Jak masz łeb to zajrzyj :P

WHEY premium