Ok Charon mi troche pomogl...
ale mam jeszcze kilka pytanek jezeli zalozmy byl bym na ckd (bo przy innych pewnie dietach "tak samo" wylicza sie zapotrzebowanie) a mianowicie wyliczenia kaloryczne bo cos jest chyba nie tak bo nei wiem czy ta redukcja jest potrzebna przy wyliczaniu. No i cos duza roznica wychodzi mi miedzy tluszczami a bialkami!
Zapotrzebowanie kaloryczne
Wstęp do diety ( 2 tygodnie) - 20 ww
BMR 95 kg x 24 godziny = 2280
Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne 2280 x 1,1 = 2508 kcal
Redukcja 2508 x 0,8 = 2006,4 kcal
"Charon mowil zebym bral 1,2 wspolczynnik i tak zrobie w nowych wyliczeniach"
Dzielę uzyskany wynik:
Białko: 2,2 x 95 = 209g x 4 = 836 kcal
Węglowodany: 20g x 4 = 80 kcal
Tłuszcze: 2006,4 kcal - 836 kcal - 80 kcal = 1090,4 kcal = ok. 121 gram
Właściwa dieta CKD - 30 ww
BMR 95 kg x 24 godziny = 2280
Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne 2280 x 1,2 = 2736 kcal
Redukcja 2736 x 0,8 = 2188,8 kcal
Dzielę uzyskany wynik:
Białko: 2,2 x 95 = 209g x 4 = 836 kcal
Węglowodany: 30g x 4 = 120 kcal
Tłuszcze: 2188,8 kcal - 836 kcal - 120 kcal = 1232,8 kcal = ok. 137 gram
Co 14 dni ładowanie bym robił bo jak widać przy moim BMI mam troszkę do spalenia tłuszczu lecz zastanawiam się czy dobra aż taka przerwa pomiędzy ładowaniami. Quazar napisał że osoby mające do zrzucenia bardzo dużo kg powinny rzadziej robić ładowania ale dodał również w innym miejscu że częstsze ładowania pomagają szybciej zrzucić tłuszczyk. Więc się troszkę zakręciłem i proszę o pomoc
Ładowanie
Wiem że tłuszcze do 50 gram max, białka 2g/kg a węglowodanów 6-7 gram/kg ale suchej masy ciała czy ogólnej? Poza tym nie wiem jak obliczyć suchą i ile % tłuszczu mam jeśli to potrzebne...
pozdrawiam

Zapotrzebowanie kaloryczne
Wstęp do diety ( 2 tygodnie) - 20 ww
BMR 95 kg x 24 godziny = 2280
Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne 2280 x 1,1 = 2508 kcal
Redukcja 2508 x 0,8 = 2006,4 kcal
"Charon mowil zebym bral 1,2 wspolczynnik i tak zrobie w nowych wyliczeniach"
Dzielę uzyskany wynik:
Białko: 2,2 x 95 = 209g x 4 = 836 kcal
Węglowodany: 20g x 4 = 80 kcal
Tłuszcze: 2006,4 kcal - 836 kcal - 80 kcal = 1090,4 kcal = ok. 121 gram
Właściwa dieta CKD - 30 ww
BMR 95 kg x 24 godziny = 2280
Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne 2280 x 1,2 = 2736 kcal
Redukcja 2736 x 0,8 = 2188,8 kcal
Dzielę uzyskany wynik:
Białko: 2,2 x 95 = 209g x 4 = 836 kcal
Węglowodany: 30g x 4 = 120 kcal
Tłuszcze: 2188,8 kcal - 836 kcal - 120 kcal = 1232,8 kcal = ok. 137 gram
Co 14 dni ładowanie bym robił bo jak widać przy moim BMI mam troszkę do spalenia tłuszczu lecz zastanawiam się czy dobra aż taka przerwa pomiędzy ładowaniami. Quazar napisał że osoby mające do zrzucenia bardzo dużo kg powinny rzadziej robić ładowania ale dodał również w innym miejscu że częstsze ładowania pomagają szybciej zrzucić tłuszczyk. Więc się troszkę zakręciłem i proszę o pomoc
Ładowanie
Wiem że tłuszcze do 50 gram max, białka 2g/kg a węglowodanów 6-7 gram/kg ale suchej masy ciała czy ogólnej? Poza tym nie wiem jak obliczyć suchą i ile % tłuszczu mam jeśli to potrzebne...
pozdrawiam