SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYŃCZE PYTANIA vol. 7

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 193560

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
nux1995 podeleje Cię lekko i przestaną wychodzić

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 826 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 203174
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
nadaje sie spokojnie wcinaj

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 283 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5187
Witam, zaczynam dopiero przygodę z siłownią, na początek lecę z FBW na MASĘ i tu moje pytanie:
Jako że jestem osobą z naturalną muskulaturą, nie miałem nigdy problemów z tłuszczykiem (aż dziw bo jak na to teraz patrzę to żywiłem się naprawdę śmieciami :D) i zawsze uprawiałem jakieś tam sporty to pewnie jestem tym na me... wiecie o co chodzi, typ budowy ;p
Więc czy jest sens w diecie codziennej zwracać szczególną uwagę na to czego NIE jeść? Żeby nie jeść za dużo tłuszczy, nie smażyć, nie jeść białego pieczywa? Przygotowuję sobie wysokobiałkowe potrawy: nieśmiertelny kurczak z ryżem, tuńczyk, nabiał, więc raczej dostarczam do organizmu odpowiednią ilość białka, węgle myślę że też bo jem głównie niskie IG: owsianka, kasze, ryże, makarony, ziemniaki, ograniczam słodycze, więc też nie ma tragedii. Białko jest, węgle są, to mogę sobie pozwolić na jakieś odstępstwa od ścisłej diety i spałaszować "schabowego z kapustą" na obiad? Nadmiar tłuszczy i cukrów chyba mi nie grozi bo nigdy nie miałem z tym problemów?
Mam nadzieję że wyraziłem się jasno, ogólnie chodzi o to żeby jeść normalnie ORAZ dietetycznie bo tycie mi nie grozi xD

--------------------------------------------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Nic się nie stanie jak raz na jakiś czas zjesz schabowego czy nawet kebab pizze czy inne takie jedzenie we wszystkim umiar zachowaj.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
Grunt to umiar i zdrowe podejście do sprawy to w zupełności wystarczy.

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 283 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5187
Tak tylko że ja chce do zwyczajnych posiłków - obiadu który mam codziennie zupa + jakieś niezbyt dietetyczne drugie np. taki schabowy albo żeberka tłuste dorzucić kupę białka i żeby grało i nie wiem czy wyjdzie takie coś? Bo rozumiem że nie wolno za dużo tłuszczu bo się tyje a jeżeli mi to nie grozi bo po prostu mam meeeeega przemianę materii? to mogę wpieprzać duuużo tłuszczy jeżeli zachowam odpowiednio dużo białka i węgli?

--------------------------------------------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Nie tyje się od samych tłuszczy, liczy się bilans kaloryczny, może i masz dobrą przemianę, ale mięśnie nie urosną Ci od tłuszczu potrzebują budulca.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 283 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5187
No to elegancko, jeżeli pożrę odpowiednio DUUUUUŻO BIAŁKA, (a ja PO PROSTU NIE TYJĘ, bo tak już mam ;p) to nie muszę się zbytnio martwic o kalorie? tzn. żeby chlebek ciemny zamiast białego, serek chudy, mleko nisko% ryby tylko chude itp.? Może ich być sporo? (a chyba nawet powinno kiedy robię MASĘ)? Chyba kupię sobie mleko w proszku albo serwatkę w proszku żeby się ostro dopakować białkiem i nie będę aż tak strasznie wydziwiał z tą dietą i robił sobie samemu obiad - po co jak zawsze jest w domu coś do zjedzenia a białko będzie :D
Dzięki chłopaki za szybciutką odpowiedź, jesteście kochani :)

--------------------------------------------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
pamietaj o zdrowych tłuszczach one takze są iustotne

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Masa/ korekta diety

Następny temat

Dieta redukcyjna - prośba o oceny i porady.

WHEY premium