SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYŃCZE PYTANIA vol. 7

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 193373

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
ostatnie badanie mówią że nie ma to dużego znaczenia

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czyli niema to wpływu na lepsze przyswajanie składników odżywczych jeśli jemy w tych samych godzinach ?

Mógł byś mi w skrócie napisać jakie to ma korzyści płynące dla nas osób ćwiczących ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
na pewno lepsze bedzie przyswajanie białka jeśli bedziesz go jadł po 20g niż po 60 z innymi skł jest podobnie. JEDNAK organizm nasz jest na tyle sprawny że potrafi sie przystosować po jakimś czasie do warunków jakie mu proponujemy, ostatnio czytałem że ilośc posiłków nie ma wpływu na oczywanie głodu a nawet lepsze efekty redukujące tk tł powodowała dieta z 3 a nie 6 posiłkami ludzie jedząc wiecej byli na dł czas zaspokojeni. Jednak w to znów wchodzi masa czynników. Jak genetyka przykłąd cel terningowy itp.
jeśli chodzi o korzyści ja jestem za 4-5 posiłkami dziennie i dzieleniu jednak tych porcji nie obciążaniu tak nadmiernie przewodu pokarmowego, generalnie i tak bedzie liczyła sie JAKOŚC

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czyli obstajemy przy starych zasadach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja na odwrót myślę, iż lepiej zjeść 6 niż 3 posiłki. Ze względu na minimalizowanie łaknienia na cukry, redukcję neuropeptydu Y czy chociażby lepsze rozłożenie makroskładników.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
"jeśli chodzi o korzyści ja jestem za 4-5 posiłkami dziennie i dzieleniu jednak tych porcji nie obciążaniu tak nadmiernie przewodu pokarmowego, generalnie i tak bedzie liczyła sie JAKOŚC
"
dokładnie tak myślę

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 303 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3029
witam
od jakiegos czasu zrobilem sobie diete, ale momentami juz nie moge patrzec na ryz, kasze, makaron, piers czy inne miesa, jakies praktyczne porady co zrobic aby to sie zmieniło :) ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dodawaj warzywa - kolory sprawiają iż jedzenie jest dla nas lepsze ze względu na cechy organoleptyczne. Staraj się używać przypraw do posiłków, skupiaj się na tym jak dana przyprawa, dane zioła wpływają na smakowitość produktu i dobieraj je tak, by smakowały Ci najlepiej. Zmieniaj sposób przyrządzania danego mięsa, czy warzyw. Raz zrób sałatkę z samych warzyw polanych oliwą, raz dodaj pierś z kurczaka w kawałkach, raz inne mięso itp. Zajrzyj również do działu Kuchnia SFD - tam znajdziesz różne przepisy, możesz robić według przepisów tam znajdujących się bądź lekko modyfikować według własnego uznania. Jeżeli zaczniesz spożywać produkty mniej przetwarzane, będziesz jadł więcej warzyw, owoce i używał przypraw naturalnych to Twoje kubki smakowe będą bardziej wyczulone na delikatne związki powodujące odczucie smaku oraz reszty substancji wpływających na smakowitość.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czy odkładanie się tłuszczu niemal tylko w jednym miejscu (brzuch) wynika po prostu z genetyki, czy może mieć na to wpływ dieta?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wynika to zarówno z genetyki, diety jak również rozmieszczenie odpowiednich receptorów w organizmie. Magazyny tłuszczu w organizmie najbardziej są skłonne do gromadzenia, jak również wypuszczania do światła naczyń krwionośnych wolnych kwasów tłuszczowych w obrębie brzucha. Więc najszybciej będziesz tył w tym miejscu, jak również podczas redukcji również z niego tkanka tłuszczowa będzie się redukować najszybciej.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Masa/ korekta diety

Następny temat

Dieta redukcyjna - prośba o oceny i porady.

WHEY premium