SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYŃCZE PYTANIA vol. 7

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 192178

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2349 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8760
Wampirate, ja dodaję łyżeczkę do surówki z kiszonej kapusty (+ marchew, jabłko, cebula, pietruszka, pieprz, oliwa) i w zasadzie nie czuję smaku kminku :)

SMPA, pomóż - na "te" (kobiece) sprawy co jeść? Aby uregulować okres, jem tyle, ile trzeba, ale na oko, i białko, i węgle, i tłuszcze, dużo warzyw, świeże i suszone owoce, woda, kawa, herbata, mleko, sok wyciskany z buraka, ale może mi czegoś brak?! - ostatnio czytałam, że tłuszcze trzeba jeść, aby okres wrócił do normy... prawda to?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
Kminek sam dodaje do kapusty, wtedy kapusta nie powoduje wzdęć
A kminek spełnia funkcję wiatropędną

Co do Twojego problemu. Nieregularne miesiączkowanie jest spowodowane zaburzeniami wydzielania hormonów, ale duże znaczenie ma tutaj tryb zycia prowadzony przez Ciebie (stres, zmiana śordowiska, infekcje, stany zapalne, dieta.....) Często zaburzenia miesiączkowania zauważa się u zawodniczek spotowych szczegóonie w tych sportach w których wymagane jest utrzymanie przez nie niskieggo poziomu tkanki tłuszczowej, dochodzi tutaj drakońska dieta stres z tym związany. Więc jeśli uprawiasz czynnie sport bądź dużo trenujesz może warto trochę zwolnić i zadbać o siebie. Dieta otóż tutaj nie ma cudownych środków dość długo juz tu jesteś i chyba wiesz co należy jeść, ale czasem przez liczenie czy dbanie o zdrowe jedzenie możemy nie dostarczać tyle pożywienia ile organizm nasz potrzebuje. Nie wiem ile ważysz i jaką masz zawartośc tkanki tłuszczowej w organiźmie jednakże pisząc o zwiększeniu tłuszczy jestem jak najbrardziej za tym bardziej że możesz ich miec niedostatek dbając o wygląd co jest często spotykanym stereotypem. Polecam więc zwiększenie tłuszczy szczególnie tłustych ryb oliwy ale także właczenie do diety tł nasyconych. Po drugie spróbuj urozmaicać pożywienie nie jedz monotonnie, nie wiem czy stosujesz ale warto włączyć do diety produkty sojowe. Także sporo kefirów i jogurtów. Prócz tego że poczynisz te kroki udaj się do lekarza rodzinnego nastepnie może skieruje Cię do ginekologa.Nie ma się czego bać a problemu NIE NALEŻY LEKCEWAŻYĆ!

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 625 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8862
I. ile obciac kcal w tygodniu regeneracyjnym?
II. czy jak sobie dodam 25min aero w dnt to musze to dodac do bilansu? mam troche tluszczu

Zależy czy bedziesz miał jakąś aktywność podczas regeneracji. Jeśli bedziesz krecił aero zawsze troche kcal spalisz....

a te 25 min aero nie musze wliczac do bilnsu w dnt.?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
obetnij ok 200-300kcal
Jeśli chodzi o aero do bilansu przydałoby sie wliczyć.

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 113 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3947
Czy takie tosty można właczyć do diety:
http://www.schulstad.pl/index.php?cat=456&produkt=25 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6255 Napisanych postów 75948 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754374
Jakosciowo bedzie to gorsze zrodlo weglowodanow niz zwykle pieczywo razowe. Raczej bym nie dodawal tego do diety zbyt czesto.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
zdecydowanie gów....

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 465
Odnośnie kalorii.
Załóżmy że mam policzone całe moje dzienne zapotrzebowanie, łącznie z energią na treningi, termogenezą posiłków itd.
Podczas masowania, powinienem jeść x kalorii więcej. Skoro część białka i węgli zostanie zużyta na budowę mięśni i gromadzenie w nich glikogenu, to wydaję mi się że wartość energetyczna tej części nie może zostać wliczona do metabolizmu - przecież tego nie spalam, tylko wbudowuję. Zatem podczas układania diety, nie powinienem liczyć kalorii z części składników, a te kalorie potrzebne do rośnięcia powinny być uzyskane z tego, co zostało?
Czy to dobry tok rozumowania?

Mam nadzieję, że jakoś uda się wam mnie zrozumieć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 413 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3860
Jaka odżywka białkowa najlepsza na noc ?

ProLong czy Casein
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 465
@Lena - jeśli mogę pozwolić sobie na wypowiedź, to zgodzę się z SMPA, hormony płciowe produkowane są na bazie tłuszczy, zatem jeśli jest tak, jak on mówi i masz niski poziom lipidów, to problem może tkwić w jakichś zaburzeniach hormonów żeńskich, choć tu powinien się wypowiedzieć jakiś ginekolog być może dobry dietetyk.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Masa/ korekta diety

Następny temat

Dieta redukcyjna - prośba o oceny i porady.

WHEY premium