SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYŃCZE PYTANIA vol. 7

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 193376

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 54 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 977
Czemu będąc na masie trzeba mieć nadwyżkę kaloryczną? Jak wiadomo mięśnie budują się dzięki białku i po części węglowodanów(o ile się nie mylę). I właśnie po co ta nadwyżka? Ona chyba się obraca w tłuszcz nie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 465
jeśli będziesz mieć dokładnie tyle, ile trzeba, to wszystko pójdzie na metabolizm i regenerację po treningu? a chyba, że nastąpiła hipertrofia kom. mięśniowych i coraz większe gromadzenie glikogenu, to musi być nadwyżka? bo skąd ma się wziąć ta większa ilość węgli + energia na wzrost? tak myślę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zgubilem temat w ktorym pytalem o olej lniany, pamietam ze pisalo eurolen to jest firma? bylem w sklepie i nie bylo takowego, ktos wie w jakich sklepach szukac? na co zwracac uwage? bo cos mi sie wydaje ze ciezko bedzie znalezc taki olej, kiedys juz szukalem oleju rzepakowego nie rafinowanego i niestety znalazlem tylko 1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 54 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 977
A ile mniej więcej powinna wynosić ta nadwyżka kalorii ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 113 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3947
A czy kawe inke zboożową mozna włączyć do diety ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 465
@Lyserg - to już chyba zależy od tego czy jesteś endo,mezo, czy ektomorfikiem i jakie masz ogólne zapotrzebowanie ale przeciętnie bodajże 15% całkowitego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
Mat spoko jedna filiżanka dziennie nie zaszkodzi

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 465
Tak swoją drogą, zna ktoś odpowiedź na moje wcześniejsze pytanie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
sprecyzuj pytanie dokładnie

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 465
Prosz: "Odnośnie kalorii.
Załóżmy że mam policzone całe moje dzienne zapotrzebowanie, łącznie z energią na treningi, termogenezą posiłków itd.
Podczas masowania, powinienem jeść x kalorii więcej. Skoro część białka i węgli zostanie zużyta na budowę mięśni i gromadzenie w nich glikogenu, to wydaję mi się że wartość energetyczna tej części nie może zostać wliczona do metabolizmu - przecież tego nie spalam, tylko wbudowuję. Zatem podczas układania diety, nie powinienem liczyć kalorii z części składników, a te kalorie potrzebne do rośnięcia powinny być uzyskane z tego, co zostało?
Czy to dobry tok rozumowania?

Mam nadzieję, że jakoś uda się wam mnie zrozumieć."
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Masa/ korekta diety

Następny temat

Dieta redukcyjna - prośba o oceny i porady.

WHEY premium