SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BAMF - Niemiłe dobrego początki ... a potem będzie gorzej :)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 109515

Ankieta

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6967 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 51337
A jednak przerwa...
Dobra wiadomość, namierzyłem prawdziwa siłownię w okolicy - dużo żelaza, klatki do przysiadów i właściciel zapalony ciężarowiec Za 2-3 miesiące będę tam trenował. Na dodatek źródłem informacji jest mój znajomy Węgier, zapalony kulturysta (23 lata stażu) który tam trenuje. Bedzie dodatkowa motywacja i profesjonalny o******* jak co.


Co do treningów - wracam w niedziele i zaczynam od obniżonych ciężarów - chce znowu zaliczyć 2-3 miesiące progresu bez przerw



MOC z nami

PROUD TO BE STEROIDS FREE

trenować jak myśląca maszyna, walczyć jak myślące zwierze

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6967 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 51337
Scigacz - naprzemienny mozna zmieniac co powtorzenie - asymetria nie grozi, a przynajmniej nie odbija sie sztangi od ziemi. Dodatkowo efekt przeciwnego momentu obrotowego daje mozliwosc podniesienia wiecej niz nachwytem. Tyle z mojego punktu widzenia.

Zmieniony przez - BAMF w dniu 2009-12-25 17:09:53

PROUD TO BE STEROIDS FREE

trenować jak myśląca maszyna, walczyć jak myślące zwierze

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2146 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 68380
przeciez jak zmienisz sobie chwyt co serie, czy tam powtorzenie to nie wyrownasz asymetrii tylko ja poglebisz. z literki C, zrobisz literke S.

robic nachwytem czy w paskach nie musisz odbijac sztangi od ziemi, poza tym nie powinno sie tego robic, bo sie niszczy kregoslup.

no wiem, tez kiedys robilem naprzemiennym bo byl fajny i sie dalo wiecej podniesc, ale uznalem ze wole zejsc z ciezarem i zadbac o kregoslup.

Zmieniony przez - scigacz_89 w dniu 2009-12-25 17:13:24

'NieMamyFortec,krajNaszNaWszystkieStronyOtwarty
NieMożeByćInaczejZasłoniony,TylkoPiersiamiObywatelow!'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6967 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 51337
Jak poglebic asymetrie zmieniając przechwyt co powtórzenie?

Jeżeli podchwyt prawa a nachwyt lewa pogłębia asymetrie (zakładając ze ktoś ma asymetrie [skrzywienie kręgosłupa?] zauważalną dla ludzkiego oka) to zmiana powinna działać odwrotnie... nieprawdaż?

PROUD TO BE STEROIDS FREE

trenować jak myśląca maszyna, walczyć jak myślące zwierze

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2146 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 68380
nie.

( i ) nie daje nam I
( i ) daje nam S

nie wiem jak to wytlumaczyc
pzdr.

Zmieniony przez - scigacz_89 w dniu 2009-12-25 17:27:47

Zmieniony przez - scigacz_89 w dniu 2009-12-25 17:28:04

'NieMamyFortec,krajNaszNaWszystkieStronyOtwarty
NieMożeByćInaczejZasłoniony,TylkoPiersiamiObywatelow!'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6967 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 51337
Widzisz - nie twierdze ze nie masz racji, po prostu jestem niewierny Tomasz (a w zasadzie nie-Tomasz ) i lubię udowodnione (wyjaśnione) opinie. Na razie widzę tylko jedna cześć tezy ... poparta słowami "mądrego i silnego" kolegi (wybacz cudzysłów - nie znam go).

Przy dużym skrzywieniu - asymetrii - każde ciężkie ćwiczenie może ją poglebic (może - słowo klucz). Przy niewielkim problemie lub przy jego braku - przemienny przemienny uchwyt nie powinien w żaden sposób tworzyć i/lub pogłębiać problemu. Tak to rozumiem i trochę żałuję ze nie możesz podyskutować na argumenty.

Pozdrawiam

PROUD TO BE STEROIDS FREE

trenować jak myśląca maszyna, walczyć jak myślące zwierze

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2146 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 68380
ja rowniez zaluje, ale niestety twierdzenie, ze wykonywanie asymetrycznego cwiczenia jako sposob na niwelowanie asymetri, uniemozliwia nam prowadzenie jakiejkolwiek dyskusji.

cudzyslow wybaczam i pozdrawiam rowniez.

Zmieniony przez - scigacz_89 w dniu 2009-12-25 18:12:58

'NieMamyFortec,krajNaszNaWszystkieStronyOtwarty
NieMożeByćInaczejZasłoniony,TylkoPiersiamiObywatelow!'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6967 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 51337
twierdzenie, ze wykonywanie asymetrycznego ćwiczenia jako sposób na niwelowanie asymetrii.

Powtórzę: "przemienny przemienny uchwyt nie powinien w żaden sposób tworzyć i/lub pogłębiać problemu"
i jeszcze to:
"Jeżeli [przechwyt] pogłębia asymetrie [...] to zmiana powinna działać odwrotnie... nieprawdaż?"
I na to pytanie nie uzyskałem odpowiedzi z argumentacją jedynie "nie bo nie".


Zgodzę się z myślą ze pojedyncze asymetryczne ćwiczenie nie pomoże w niwelowaniu dużych skrzywień kręgosłupa (czy innych poważnych zmian) - ale w takim przypadku nie ma mowy o dużych obciążeniach w MC - a przecież kwestia chwytu przemiennego wynikła z potrzeby znalezienia alternatywnego chwytu gdy nachwyt już nie wytrzymuje... Stad moje powątpiewanie w słuszność teorii której tak zaciekle bronisz.

Pozdrawiam

PROUD TO BE STEROIDS FREE

trenować jak myśląca maszyna, walczyć jak myślące zwierze

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2146 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 68380
ale tu nie ma nic do tlumaczenia, po prostu to tak nie dziala. jak wygniesz kregoslup w jedna strone to wyginajac go w druga go wyprostujesz? nie bardzo.
skoro literka S nie dala rady, musi wystarczyc argument, ze gdy zaczniesz dzwigac konkretniejsze ciezary reka trzymajaca podchwytem bedzie narazona na zerwanie bicepsu i wlasnie dlatego chwyt naprzemienny nie jest dobra opcja.

pozdrawiam, eot.

'NieMamyFortec,krajNaszNaWszystkieStronyOtwarty
NieMożeByćInaczejZasłoniony,TylkoPiersiamiObywatelow!'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6967 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 51337
Pierwszy - dobra data na restart.



O sobie: Nic nowego. Zaraz 32 lata, staż na siłowni mały (konkretnie kwiecień - listopad 2009, a wcześniej pół roku bez planu w 2006). Sporty walki - odrobina bjj i judo.

Cele:
TS - optymistycznie 550kg do końca roku, pesymistycznie (minimum) 500kg,
grappling - co najmniej 6 startów w imprezach regionalnych w bjj
i/lub judo (minimum 3),
sylwetka/waga - nie przekroczyć 125kg,

Metody:
TS - kontynuacja 15-10-5 by Wodyn + dieta masowa,
grappling - co najmniej 4 treningi w tygodniu,
dieta - ilość ! ilość !! ilość !!! (w końcu przybrać ponad 15kg mając treningi niemal codziennie nie będzie łatwo)


Pierwszy trening w niedziele

MOC z nami


Zmieniony przez - BAMF w dniu 2010-01-01 22:12:00

PROUD TO BE STEROIDS FREE

trenować jak myśląca maszyna, walczyć jak myślące zwierze

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Pomózcie

Następny temat

masa sila rzezba sztuki walki

WHEY premium