SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

_Knife_ POWER -DYMEK & TOCZEK S.150!# Hardcore na schodach S.166!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 224308

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1960 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41785
No to jaja jakieś, 120 kg to allegrowe gryfy za 70 zł wytrzymują na lajcie. Zresztą, przykładowo mam maks w siadzie 220 kg i mógłbym tylko na 120 kg serie kończyć lol
A co do walenia o podłogę itd to nie ma się co dziwić, bo do takich ćwiczeń są przeznaczone inne siłownie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 412 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7427
"polskie siłki są, za przeproszeniem, dupiato wyposażone w 99%. mają jakieś bezsensowne maszyny do rozpietek, do brzuszków i te głupie siedziska do ćwiczenia nóg dla babek.... jakby nie mogli zamiast tego Power Racków, platform i pożądnych sztang i hantli skołować...."

Bo nie każdemu zależy na rozwoju masy i siły, wielu ludzi ćwiczy dla relaksu lub jakiejkolwiek aktywności fizycznej.
Ja mam do wyboru 2 siłownie- jedna profesjonalna, druga w stylu fitness, gdzie połowa ćwiczących to młode kobiety. Osobiście wolę właśnie ćwiczyć na tej drugiej siłowni(m.in. dlatego, że nie ma tam tłoku, bo nie lubię ćwiczyć z kimś na zmianę szczególnie, że zawsze mam inny trening). Ta siłownia jest bardzo ładna(pewnie dlatego tyle lasek tam ćwiczy), więc o rzucaniu ciężarami mogę pomarzyć, ale pozatym wszystko jest ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3215 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20315
druga w stylu fitness, gdzie połowa ćwiczących to młode kobiety. Osobiście wolę właśnie ćwiczyć na tej drugiej siłowni


i wszystko jasne...

Ile do... czyli liczniki do wydarzeń http://ile-do.pl.pl
oraz
Kuchnia wietnamska na http://pyzamadeinpoland.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
" Bo nie każdemu zależy na rozwoju masy i siły, wielu ludzi ćwiczy dla relaksu lub jakiejkolwiek aktywności fizycznej. "

Skoro na siłowni nie robisz siły ani masy - to lepiej pospaceruj z psem. Inaczej to strata czasu i zajmowanie sprzętu Chociaż tyle, że takie osoby na pewno ciągów, siadów i dynamicznych nie będą robić

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja tez bym wybral ta 2ga .... sami frajerzy i nikt mi sztangi nie zajmuje








zamowcie gryf Eleiko za 3500zl (to taki jakie sa na zawodach IPF)

Zmieniony przez - Kuba_SnK w dniu 2008-08-12 13:51:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1348
ja mówiłem o siłowniach! nie o fitness klubach! tam rzecz jasna mozesz iść sobie laski pooglądać, pomachać gumowymi hantelkami itp... ale na siłowni ma być sprzęt do rozwoju siły! sama nazwa nam mówi to - SIŁownia a nie salon spa czy masażu....

a jak tu rozwijać siłe w miejscach gdzie dostajesz kazanie nt. uderzania cieżarem o ziemię robiąc rozgrzewkę w martwym ciagu....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 412 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7427
To jest siłownia w stylu fitness, ale przecież ciężary też są, ponad 200 kg na sztangę spokojnie można załadować, kilku naprawdę sporych kolesi tam tam widziałem.
MC można robić, ale przecież nie trzeba z całej siły trzaskać sztangą o podłogę... Ja przy robieniu MC dotykam sztangą podłogi, ale staram się nie uderzać zbyt mocno i mam spokój.


Zmieniony przez - b2iw w dniu 2008-08-12 19:57:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
DZISIAJ -MOOC!


1. PODRZUT SIŁOWY: Zarzut siłowy sztangi z ziemi + wybicie na nożyce (power clean and split jerk)

3 x 80 kg
2 x 90 kg
2 x 100 kg
1 x 105 kg
1 x 110 kg
1 x 112 kg (drugi raz niestety trochę zabrakło przy zarzucie)


2.Martwy ciąg sumo, z ziemi

5 x 140 kg
3 x 170 kg
2 x 190 kg
2 x 200 kg
1 x 210 kg (drugi raz prawie poszło, tylko lekki problem z chwytem)
3 x 210 kg (REKORD na ilość na tym ciężarze; totalny rekord 1 x 220 kg) (wziąłem paski dla pewności, bo coś łapy zmęczone były)
15 x 160 kg (REKORD na ilość na tym ciężarze)


3.Wycisk na barki częściowy (do czoła) siedząc suwnica smith'a

10 x 81 kg
10 x 91 kg
10 x 101 kg
10 x 111 kg
10 x 121 kg (REKORD na ilość; totalny rekord wynosi obecnie 5 x 131 kg)



4. Prostowanie ramion oburącz stojąc plecami do wyciągu - zza głowy - w przód (triceps)

20 x (7 sztabka)
20 x (8 sztabka)
13 x (9 sztabka)
25 x (7 sztabka)



5. Wznosy ramion bokiem ze sztangielkami - pełne

10 x (2 x 21 kg) + od razu dobitka 10 x (2 x 19 kg) + od razu
naprzemienne wznosy ramion przodem ze sztangielkami
10 x (2 x 17 kg)


6. Naprzemienne wznosy ramion przodem ze sztangielkami - izolacja

10 x (2 x 19 kg) + od razu dobitka 10 x (2 x 17 kg) [ łącznie: 20 POWTÓRZEŃ na każdą rękę ]





KOMENTARZ:

Dzisiaj byłem mocno zmęczony treningiem na macie, miałem z 6 walk po kilka minut i było ostro. Ale uznałem, że trzeba zrobić także trening siłowy.

Podrzut niewiele zabrakło do nowego rekordu, powalczę za jakiś czas.

Martwy ciąg - już ciężko - ale 2 rekordy pękły. 160 lekko, 210 - 2 w miarę, trzecie powtórzenie - ledwo ledwo.

Barki - pękł kolejny rekord - ale już ciężko szło i w końcówce skracany ruch.

Wznosy - dla formalności - bo byłem już zdrowo zmęczony


*****

PS. POZIOM pytań w dziale SUPLEMENTY jest zatrważający.

Siemka mam takie pytanie co było by lepsze w rezultatach brać kreatyne i hmb czy kreatyne i ACTIVITA Massive Gainer 1000g ??

WITAM. TO MOŻE PRZEDSTAWIE SWÓJ PROBLEM. MAM 19LAT WAŻĘ 60KG I MAM 176 WZROSTU I CWICZĘ PÓŁ ROKU ALE NIE NA SIŁCE TYLKO NA SWOIM DOMOWYM SPRZĘCIE BO JESTEM ZA GRANICĄ(MAM TYLKO HANKLE 2x10KG, ŁAWECZKĘ POZIOMO ŁAMANĄ, GRYF PROSTY I ŁAMANY NO I WIADOMO ŻE OBCIĄŻENIE). BRAŁEM JUŻ NITROBOLON II I CREATYNE OLIMP ALE NIE MA REZULTATU ZA BARDZO!!! WIĘC PROSZE WAS O POMOC JEŚLI WIECIE COŚ NA TEN TEMAT TO PODZIELCIE SIĘ ZE MNĄ TĄ WIEDZĄ JAKIE NAJLEPIEJ BRAC ODŻYWKI NA MASĘ ALE ŻEBY BYŁY REZULTATY. CENA NIE GRA RÓŻNICY!!! WAŻNE ŻEBYM PRZYBRAŁ NA MASIE!!! Z GÓRY DZIĘKUJE!!!!

A co gorsza zdarzają się błyskotliwe rady w rodzaju:

kreatyna jesli chodzi o mono to przez 7 dni 20gram dziennie w 4 porcjach najlepiej z gainerem . gainer 150gram dziennie. pozniej 2 razy po 5 gram i 150gram gainera dziennie




Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2008-08-13 21:10:17

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1840 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 73449
jesli po 6 walkach sparingowych potrafisz zrobic tak ciezki trening silowy praktycznie same wielostawowe najciezsze cwiczenia i na dodatek pobijasz rekordy to jestes maszyna Strasznie podobaja mi sie twoje wypiski z treningu, to jest to, a nie "coś" co robia niektorzy na silce i nazywaja to treningiem silowym. Ja nie potrafilbym tak ciezko trenowac, czyli wykonac przykladowo 5 seri ciezkich podrzutow, 5 seri przysiadow przednich 5 seri tylnich i jeszcze powyciskac na barki Musisz byc naprawde mocny ja jak zrobie 4s podrzutow i 4 s martwych to umieram i leze na podlodze ok 10 minut po czym wstaje z pomoca osob trzecich Jedyne co mi sie nie podoba osobiscie to technika twoich wioslowan, wydaje mi sie ze lepiej zdjac troche ze sztangi (mysle tu o 30-40 kg w twoim przypadku) i byloby lepiej, ale nie bede uczyl ojca dzieci robic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
Dla formalności trening na macie miałem wczoraj - skończył się przed 22 - ale ładnie dał mi popalić (kark, plecy, nogi itd.) Dodatkowo kumulacja w dużym lotku mikrourazów z okazji poniedziałkowego treningu siłowego Dzisiaj kombinowałem, żeby dać siłownię rano, a matę wieczorem - ale nie dałbym już rady - nie z tymi podrzutami, ciągami itd. A jutro już na pewno wyluzuję, żeby w piątek dać czadu.

Co do pleców to wychodzę z założenia, że dokładne serie izolowane wiosełka jednorącz np. gdy robię na ciężarach 55, 70, 90 kg ... - pozwalają trochę poszaleć z oszukiwaniem przy 110, 120, 130 kg. Jak na razie dla mnie to się sprawdza (vide poglądowe fotki pleców zamieszczone w połowie bloga).

W totalną izolację przy wiosłowaniu z oparciem nogą o ławkę itd. - bawiłem się parę lat temu - efekty były niewielkie. Wiosłowałem wtedy powolutku oburącz sztangą 70 kg, a sztangielkami 30-40 kg z oparciem o ławkę . Teraz po całym treningu pleców, sztangą jednorącz 70 kg mogę wykonać kilkadziesiąt powtórzeń - więc chyba metoda działa

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2008-08-13 22:02:04

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

CO DALEJ ROBIC??

Następny temat

FBW do oceny/korekty.

WHEY premium