SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

_Knife_ POWER -DYMEK & TOCZEK S.150!# Hardcore na schodach S.166!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 224828

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 232 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6656
Knife

1. ile już trenujesz thai? tzn chodzi mi kiedy zaczoles trenowac thai i kiedy zaczoles wogole trenowac sw. bo staz widze ze masz stosunkowo nieduzy na silce.

2. Pamietasz na jakich ciezaraach cwiczyles jak poszedles pierwszy raz na silke? Chodzi mi o to jak treningi sw wplynely na twoja sprawnosc

3. jest sens trenowania jakiegos sw w wieku 21 lat? Tzn nie chodzi mi o zadne zawody czy cos tylko o pomeczenie sie troche dla zdrowia;p kiedys trenowalem przez rok kickboxing i przez pol roku judo i bylo bardzo fajnie ale pozamykali te skecje pozatym bylo liceum imprezy itd i sie poszlo bujac, ale mysle czy by teraz czegos nie znaleźć ciekawego. Myslalem albo nad judo albo bjj albo ewentualnie cos uderzanego.

4.Najwazniejsze: na treningu trenujecie np lowkicki czy uderzanie z lokcja z jakimis ochroniaczami? bo w sumie to nad thai boxingiem tez myslalem ale lipa lazic z sinakami na mordzie po miescie

Btw: "THAIBOXING; rekord 2-1 w full contacie + w swoim czasie certyfikat instr. Dawniej: BJJ, zapasy." - czyli ze odebrali ci prawa instruktorskie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
1. ile już trenujesz thai? tzn chodzi mi kiedy zaczoles trenowac thai i kiedy zaczoles wogole trenowac sw. bo staz widze ze masz stosunkowo nieduzy na silce.

Na siłowni byłem pierwszy raz na początku lat 90... Potem etap w końcówce 97 roku i od czasu do czasu przez ileś tam lat.

i jeszcze różne inne tam
TKD 98-2002
Thai od 2003 roku.

Ćwiczyłem trochę w domu, więc miałem rekord w wyciskaniu ok. 100 kg jak poszedłem na siłownię.


2. Pamietasz na jakich ciezaraach cwiczyles jak poszedles pierwszy raz na silke? Chodzi mi o to jak treningi sw wplynely na twoja sprawnosc

W krótkim czasie doszedłem do 1 x 190 kg w MC, wcześniej nie robiłem. Dość szybko robiłem 155-160 kg w seriach w MC. Ale to już na etapie siłowni na poważnie

Co do reszty to nie wiem, jakieś tam osiągi były.


3. jest sens trenowania jakiegos sw w wieku 21 lat? Tzn nie chodzi mi o zadne zawody czy cos tylko o pomeczenie sie troche dla zdrowia;p kiedys trenowalem przez rok kickboxing i przez pol roku judo i bylo bardzo fajnie ale pozamykali te skecje pozatym bylo liceum imprezy itd i sie poszlo bujac, ale mysle czy by teraz czegos nie znaleźć ciekawego. Myslalem albo nad judo albo bjj albo ewentualnie cos uderzanego.

Zawsze warto. Ale zastanów się nad wyczynowym trenowaniem bo to bardzo ciężka harówka, prawie codziennie.


4.Najwazniejsze: na treningu trenujecie np lowkicki czy uderzanie z lokcja z jakimis ochroniaczami? bo w sumie to nad thai boxingiem tez myslalem ale lipa lazic z sinakami na mordzie po miescie

Lowkick bez ochraniaczy i w ochraniaczach. Łokcie ochraniacze. A siniaki są i będą - taki sport.

Btw: "THAIBOXING; rekord 2-1 w full contacie + w swoim czasie certyfikat instr. Dawniej: BJJ, zapasy." - czyli ze odebrali ci prawa instruktorskie?

Nie, mam nadal certyfikat.


Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2009-04-27 22:38:36

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 232 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6656
Ok dzieki

ja raczej myslałem o trenowaniu na lekko tzn z tego co zauwazylem to na wiekszosci sekcji sa treningi 2-3 razy w tygodniu, ale to sie jeszcze zobaczy. A wyczynowo to moglbym cwiczyc jakbym mial z 10 lat to bym moze jezdzil an ajkies zawody itd teraz jestem za stary na to

Btw: ile ty masz treningów w tygodniou sw? bo jak do tego dodac silke i te treningi biegowe to ja bym chyba z czasem nie wyrbobil;p

Edit: ile ty wogole masz lat? bo szukalem w dzienniku ale nie zauwazylem

Zmieniony przez - Mastah88 w dniu 2009-04-27 23:23:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
Btw: ile ty masz treningów w tygodniou sw? bo jak do tego dodac silke i te treningi biegowe to ja bym chyba z czasem nie wyrbobil;p

Miałem od 4 do 8 tygodniowo, teraz mniej SW, więcej siłowni i biegów.

Co do lat to za dużo chcesz wiedzieć, 2x

***

2009.04.28


1. Osiemnasty TRENING BIEGOWY: 3 etapy.

Łączny czas biegu: ~ 28 minut

Dzisiaj bieg uprzyjemniały prostowniki, czworogłowe, bark i łydki.

I: rozruch: 5 minut biegu


II etap: interwały + bieg w terenie (pod górę) łącznie kilkanaście minut

15/30 (praca - sprint/odpoczynek - trucht; sek) x 6

Znowu ostro.


/// podciąganie ///


III etap: kolejne interwały + kilka minut biegiem stałym tempem

15/15 (praca - sprint/odpoczynek - trucht; sek) x 5

Jak dotąd najgorsza wersja, najmniej odpoczynku.




2. PODCIĄGANIE: 67 podciągnięć

25 pełnych podciągnięć (same siłowe) // wąsko (2 szczeble)

42 pełne podciągnięcia ("bujane") // szerzej (3 szczeble)

Ciężko szło, łapę mocno czuć zerwaną skórę. Trzeba będzie zapodać magnezję.


***

2009.04.29

Najazd koksów sezonowców


1. Podrzut: zarzut siłowy sztangi + wyciskopodrzut (push press)

# pojedynczy zarzut siłowy, potem za każdym razem po wyciskopodrzucie sztanga wraca na barki#

5 x 90 kg
5 x 100 kg
5 x 110 kg
3 x 115 kg



2. MC z ziemi, tylko w 2 ostatnich seriach przechwyt, reszta "na zamek" nachwytem (sztanga na wysokości 24 cm nad podłożem) -średnio, na ilość - 5-tki

5 x 140 kg
5 x 160 kg
5 x 180 kg
3 x 190 kg
3 x 200 kg
5 x 210 kg // (i tyle miałem w planach na dzisiaj, poprzedni tr. 10 x 195 kg)



3.Wyciskanie na barki częściowe (do czoła/nosa) siedząc, szerokim chwytem, suwnica smith'a. Ławka pod kątem 70 stopni. Średnio.

10 x 81 kg
10 x 101 kg
10 x 111 kg
5 x 121 kg
5 x 131 kg
6 x 141 kg
19,5 x 101 kg
(dobitka, na maxa)


4. Wyciskanie sztangi wąskim chwytem, leżąc na ławce głową w dół. Średnio (Tempo: 00X )


#PEŁNE

12 x 92 kg
8 x 102 kg
6 x 112 kg (6-te powt. z małą pomocą)



5. Prostowanie ramion oburącz stojąc plecami do wyciągu - zza głowy - w przód (triceps); MASZYNA MA 10 SZTABEK

25 x (9 sztabka); (tempo 101)
15 x (10 sztabka = full na maszynie)
14 x (full na maszynie + 5 kg obciążenia doczepione)


POŁĄCZONE Z


6. Naprzemienne wznosy ramion do przodu ze sztangielkami, stojąc, z lekką rotacją; wolne tempo

DROPSET: 15 x (2 x 21 kg) + od razu 15 x (2 x 19 kg)



7. Wznosy ramion na boki ze sztangielkami, w opadzie tułowia

DROPSET: 15 x (2 x 17 kg) + od razu 15 x (2 x 15 kg)
DROPSET: 15 x (2 x 19 kg) + od razu 15 x (2 x 17 kg)



8. Rotacja ze sztangielką (na rotatory barku)

15 x 10 kg // każda ręka, powolne tempo


9. Karlsen Crucifix Flies, siedząc

7 x opuszczanie z pozycji: ręce pionowo opuszczamy ramiona na boki, mniej więcej do poziomu, wracamy do pozycji wyjściowej czyli ramiona pionowo itd. + 7 sekund trzymania (całość razy 3; czyli 21 ruchów góra dół i 21 sekund trzymania)

Sztangielki 2x 15 kg.


10. +5 kg za głową, na ławce skośnej, brzuszki

30 x





KOMENTARZ:

Sezon dalej, tym razem najazd koksów. Jeden najpierw chwalił się, że już 2 miesiące jest na czysto Jego masa była nawet niezła, tyle tylko, że niskiej jakości (poziom BF). Koks ten okazał się wyjatkowym znawcą techniki ćwiczeń - szkoda, że więcej siedział zamiast cokolwiek robić. Najpierw swojego kumpla poprawiał, a potem zapytał czemu tak płytko opuszczam ciężar przy wyciskaniu na barki. Jak mu powiedziałem, żeby nie roz***ać barków przez głęboki ruch i że dzisiaj mam w planie ruchy częściowe to zwąptił zdeczka ;)

Żałowałem, że się chłopak nie załapał na MC i wyciskopodrzut. Tam by się dopiero dziwował ;)

Pewien małolat (kod wywoławczy: klatkozgniot - ten co wali sztangą w klatkę przy WL, aż dudni) dzisiaj chciał spróbować wyciskopodrzutu i deklaroawał, że "100 kg w ten sposób podnosi" raz czy dwa. Miał dwie próby na 90 kg i to mu starczyło. W obu niewiele zabrakło, a zarzut byłby nieudany, górna faza też nie była lepsza (wymęczone ledwo, ledwo 1 powtórzenie wyciskopodrzutu). Trudne są początki ;)

Kolejny koksik obserwował moją końcówkę MC, więc szło lepiej

Przy MC gość z obsługi burzył się, że za głośno ciężarem uderzam w ziemię: "Jak jest panu siły brakuje, to trzeba ciężar zmniejszyć!". To byłoby nawet śmieszne, gdyby nie fakt - że ten typ nigdy nie trzymał żelaza w dłoni, waży może z 70 kg i w konsekwencji ma "wielkie" pojęcie o treningu. Co najśmieszniejsze to wspomniani małolaci (klatozgniot i jego brat) nie mają w ogóle fazy negatywnej w MC i na******lają w ziemię, aż huczy A ja jednak hamuję ciężar.

DEE-JAY -na takie dictum MR J. z obsługi stwierdził, że "jak mi siły brakuje, to poleca kreatynę vitalmaxa" Znając DEE-JAYA i jego "dietę" warzywno-owocową prędzej oczekiwałbym polecenia testosteronu propa/enana, metanabolu, deki, omnadrenu/susty i podobnych "soczków" PS. to była seria ledwie na 160 kg, z pełną dynamiką - więc gadka o braku siły mogła położyć na łopatki, jak mam zapas jeszcze na 15-20 dodatkowych powtórzeń

Drugi etap treningu - łączyłem ćwiczenia jak się dało, aby oszczędzić czasu.

Co zabawne, przy rotacji łokieć mi się ślizgał po kolanie, tyle było potu.

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2009-04-29 21:49:17

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2996 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34857
Z uderzaniem o ziemie witam w klubie tylko u mnie baba na mnie mordę krzywi i patrzy jak by mnie tu wy***ać z tąd a robiłem spokojnie mc na 130kg. "Nie masz siły nie rób"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
A to nie pierwszy raz *******ą głupoty, powinni przemyśleć czy to jest siłownia, czy też może kościół, szpital albo muzeum. Wtedy bym zrozumiał ciszę i porządek

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2996 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34857
To najpierw mnie z***ała za używanie magnezji. Raz koleś robił przysiady tam 120+ takie pełne i ostatnie pow robił i mordę wydarł ta wyleciała ****ę darła a ja tylko
"Bo to ****a biblioteka jest!"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
A to, że krzyki są to norma ;)

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2996 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34857
Dalej zabierasz 90% Nakładu siłowni? Gadają coś do ciebie za to? Warczysz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
Zabieram większość i tyle

Robię swoje i odnoszę ciężarki na miejsce.

Dzisiaj jeden z koksów szukał krążków większych niż 5 i 10 kg to drugi mu zasugerował: "tam są obciążenia na martwym"

Ale kurna robiłem na suwnicy to pytali nawet czy na skosie (głową w dół) czasem nie robię.

Kiedyś koleś pytał z drugiego końca sali czy tam nie ćwiczę czasem...

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2009-04-29 22:26:20

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

CO DALEJ ROBIC??

Następny temat

FBW do oceny/korekty.

WHEY premium