SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

_Knife_ POWER -DYMEK & TOCZEK S.150!# Hardcore na schodach S.166!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 224010

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3554 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 49349
wydaje mi sie że lekko plecy ci puszczają w dolnym odcinku. Powinieneś nizej siadać tyłkiem i więcej ciągnąć z nóg niz pleców. Ogromna moc

Zmieniony przez - Michal29 w dniu 2008-07-17 15:05:25

- Panie doktorze nie pale, nie pije, nie cpam, nie koksuje, jak dlugo bede zyl?
- a Po co ?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86828
HERNEGILD - oprócz jednorękiego mordercy jest jeszcze propozycja dla prawdziwych twardzieli - opracowana specjalnie pod sporty walki interwałowe piekło - ale paradoksalnie może dać powera na siłowni (dynamikę) i wytrzymałość np. przy 10-tkach przysiadach i długich seriach MC, podrzutu itd.

MAMY 3 STACJE.

Do tego typu treningu potrzebujemy jakieś leżące na ziemi przeszkody (mogą być worki bokserskie, mogą być piłki lekarskie, mogą być leżące gryfy - cokolwiek). Przeszkód może być 2-4 - wg naszego widzimisię.

STACJA 1: wykonujemy skoki obunóż przez przeszkody. Ilość skoków rośnie, zaczynasz od jednego - czytaj dalej.

STACJA 2: wykonujemy sprawle. Jak to zrobić? Po prostu robisz zwykły przysiad bez obciążenia. Po zejściu do przysiadu podpieramy się rękoma i dynamicznie wyrzucamy nogi do tyłu. Wracamy nogami do podporu - wstajemy (lub wręcz wyskakujemy w górę). Taka cała sekwencja to jeden sprawl. Ważna jest dynamika - akcja ma zająć jak najmniej czasu. Ilość sprawli rośnie - zaczynasz od jednego czytaj dalej.


STACJA 3:: tutaj dla fighterów jest kombinacja na worku bokserskim (1 skok na pierwszej stacji = 1 sprawl na drugiej stacji = 1 akcja na worku na tej stacji; 2 skoki = 2 sprawle = 2 akcje na worku itd.). Pozostałe osoby mogą zamiast tego wykonać: podrzut sztangi, zarzut siłowy sztangi, zarzut sztangielki jednorącz, podrzut sztangielki jednorącz, przysiad przedni itd. Można też zastosować pewną ilość pompek, pompek z klaśnięciem, można zrobić szybko wycisk sztangielki jednorącz ... opcji jest wiele. LICZBA POWTÓRZEŃ: zaczynamy od jednego i rośnie do 5 powt. - czytaj dalej.


PROGRESJA I CZAS:

UWAGA:

Ten trening wypruje z ciebie flaki. Jeśli nigdy go nie robiłeś - na 3 stacji dobierz minimalne obciążenie (ja np. robiłem zarzut sztangielki ok. 25-30 kg).


WSZYSTKIE 3 stacje bezpośrednio po sobie, jak najszybciej:

MIĘDZY STACJAMI PRZECHODZIMY BIEGIEM.

pojedynczy skok, pojedynczy sprawl, pojedynczy zarzut/podrzut/przysiad...

następnie:

dwa skoki, dwa sprawle, dwa zarzuty/podrzuty/przysiady (w zależności co wybierzemy na 3 stację)

trzy skoki, trzy sprawle, trzy zarzuty/podrzuty/przysiady (w zależności co wybierzemy na 3 stację)

cztery skoki, cztery sprawle, cztery zarzuty/podrzuty/przysiady (w zależności co wybierzemy na 3 stację)

pięć skoków, pięć sprawli, pięć zarzutów/podrzutów/przysiadów (w zależności co wybierzemy na 3 stację)

cztery skoki, cztery sprawle, cztery zarzuty/podrzuty/przysiady (w zależności co wybierzemy na 3 stację)

trzy skoki, trzy sprawle, trzy zarzuty/podrzuty/przysiady

dwa skoki, dwa sprawle, dwa zarzuty/podrzuty/przysiady

pojedynczy skok, pojedynczy sprawl, pojedynczy zarzut/podrzut/przysiad...

DALEJ JEDZIEMY OD POCZĄTKU # 1 skok, sprawl, zarzut/podrzut/przysiad ...



CAŁOŚĆ JEDZIEMY W SYSTEMIE 1,2,3,4,5,4,3,2,1 do skutku - póki starczy nam czasu.

PIERWSZA RUNDA:

3 minuty, 1 minuta przerwy

DRUGA RUNDA:

4 minuty, 1 minuta przerwy

TRZECIA RUNDA:


5 minut, 1 minuta przerwy

***

DZISIAJ zrobiłem tym systemem 3+4+5 minut - co doprowadza ciało do kompletnego kryzysu

Ale dodam, że wcześniej było: 2 x 2 minuty - sprinty z obciążeniem (30-40 kg) na dystans 25 m, sporo rund zadaniowych skracanie dystansu itd.

*/**

Michal29 - zgadzam się w zupełności.


Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2008-07-17 21:32:30

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3554 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 49349
nareszcie się ze mną ktoś zgadza

- Panie doktorze nie pale, nie pije, nie cpam, nie koksuje, jak dlugo bede zyl?
- a Po co ?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
Moc jest konkretna

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1308 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 56796
Interwałowe piekło, może być dobre spróbuję po zawodach się w takie nietypowe rzeczy pobawić. Dzięki za dokładny opis
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86828
WYPIS Z DZISIAJ

1. Przysiady ze sztangą trzymaną na barkach z przodu - FRONT SQUATS


4 x 80 kg (pełne, z zatrzymaniem na 2 sekundy na dole) - ręce na krzyż
3 x 120 kg - ręce na krzyż
2 x 130 kg - ręce równolegle (i wszystkie pozostałe niżej tak samo)
8 x 140 kg (rekord na ilość na podobnym ciężarze)
5 x 150 kg


2. Wiosłowanie pół-sztangą jednorącz

5 x 55 kg (rozgrzewka)
5 x 75 kg
5 x 90 kg
5 x 100 kg
3 x 110 kg
2 x 120 kg
3 x 130 kg (lewa raz - bo się pasek wyluzował)


3. Wspięcia na palce

40 x 131 kg
30 x 161 kg
25 x 191 kg + od razu 30 x 131 kg


4. Szrugsy

20 x 121 kg
15 x 131 kg
15 x 121 kg

***

KOMENTARZ: przysiady ciężko - więcej niż 8 z przodu na tym ciężarze jednak nie zrobię- za bardzo masakruje liczba powtórzeń Wiosło w normie, dużo serii, spory ciężar. Czułem zapas w prawej ręce. Szrugsy i wspięcia w normie. Nie starczyło czasu na nic więcej.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 2157 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 38624
Knife, dasz foto łydki?
Jestem ciekaw jak reagują na takie ciężary, bo z tego co widzę, też jesteś długokościsty, hrhr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 412 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7427
Knife pamiętam, jak jeszcze może z rok czy 2 lata temu miałeś przeciętne wymiary(waga trochę ponad 80 kg), przeciętną siłę(z tego co pamiętam, to niewiele ponad 100 kg wyciskałeś), a dziś wyniki imponujące. Można wiedzieć, jakie suple(bądź coś mocniejszego jeśli było) Ci pomogły to osiągnąć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86828
Heh - sprawa jest banalnie prosta.

W 2004 i 2006 startowałem w zawodach muay thai (z w miarę dobrym rezultatem 2:1). 2005-2006 - to też treningi BJJ. Niestety odniesiona na macie kontuzja barku uniemożliwiła mi jakieś starty w BJJ/SF i na dobre wyłączyła mnie z gry mniej wiecej od kwietnia do wakacji 2006. Potem kolejny start w MT po krótkich przygotowaniach w sekcji M. Parchety. Z oczywistych względów nie mogłem mieć dużej wagi- w obu wypadkach startowałem w kat. 85. W 2004 roku ważyłem dokładnie 81 kg (bez żadnego zbijania), w 2006 - musiałem już trochę zbić i ważyłem startowo 83 kg (zszedłem z wagi 86 lub 88 kg). Niestety po starcie w 2006 ciągnęła się za mną kontuzja golenia - więc odpuściłem starty w MT. No i dopiero od grudnia 2006 na dobre wróciłem do siłowni, nie muszę się przejmować kategoriami wagowymi. A reszta to tylko ciężkie treningi i kreatyna (głównie mono, trochę stacków). Mocniejszy towar planuję dopiero zapodać

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2008-07-18 22:43:45

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2008-07-18 22:46:42

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 845 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14892
Knife, mam pytanie odnośnie Interwałowego Piekła.
Myślałem, żeby spróbować tego na treningu Piłkarskim, zupełnie amatorskim oczywiście. Myślę, że mogłoby to mieć jakieś tam zastosowanie, tylko Co proponowałbyś na 3-cią stację? Z góry dzięki.

Force is what makes the athletic world go round and round and separates the men from the boys.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

CO DALEJ ROBIC??

Następny temat

FBW do oceny/korekty.

WHEY premium