SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Tutaj zadajemy pojedyncze pytania - część 6

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 250636

Nowy temat Temat zamknięty
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
To może podzielić to rozciąganie, bo większą jej część zajmują ćwiczenia korekcyjne, które dostałem do domu, a reszta to rozciąganie całego ciała od karku po łydki, a nie lubię omijać danych partii, więc ćwiczę i dwójki, czwórki, wewnętrzne itd.


Jeśli natomiast miałbym podzielić rozciąganie to nie wiem jakimi partiami, dół np. pon, góra - śr, a pt reszte?

Zmieniony przez - MCtoshkin w dniu 2012-12-10 20:27:15
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7057 Napisanych postów 63258 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787429
może tak być podzielone, przy kolejnej konsultacji z fizjo dopytaj, które partie mają priorytet przy rozciąganiu i ich nie pomijaj nigdy
...
Napisał(a)
Usunięty przez rion10 za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1909
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
rion10
może tak być podzielone, przy kolejnej konsultacji z fizjo dopytaj, które partie mają priorytet przy rozciąganiu i ich nie pomijaj nigdy



Pytałem dziś fizjoterapeutę, wyolbrzymiając, że 5 razy w tyg się rozciągam, a on, że mogę się tak rozciągać, a wyjdzie mi to na dobre.

Pamiętam jak pytałem czy przy mojej skoliozie mogę trenować SW i powiedział, że tak jak najbardziej, a często słyszałem, że 'pseudo' fizjo zabraniali przy wadach postawy treningów, więc według mnie nie bez powodu ma przed personaliami 'mgr'.

Zmieniony przez - MCtoshkin w dniu 2012-12-11 18:08:52
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 22 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 184405
Powiadomki on
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7057 Napisanych postów 63258 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787429
MCtoshkin
rion10
może tak być podzielone, przy kolejnej konsultacji z fizjo dopytaj, które partie mają priorytet przy rozciąganiu i ich nie pomijaj nigdy



Pytałem dziś fizjoterapeutę, wyolbrzymiając, że 5 razy w tyg się rozciągam, a on, że mogę się tak rozciągać, a wyjdzie mi to na dobre.

Pamiętam jak pytałem czy przy mojej skoliozie mogę trenować SW i powiedział, że tak jak najbardziej, a często słyszałem, że 'pseudo' fizjo zabraniali przy wadach postawy treningów, więc według mnie nie bez powodu ma przed personaliami 'mgr'.

Zmieniony przez - MCtoshkin w dniu 2012-12-11 18:08:52


tak na prawdę to nigdy nie wiadomo czy powinieneś, to powinien stwierdzić lekarz a niestety o fachowca trudno zwłaszcza w kwestii wad postawy
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Zaczynam od jutra trening obwodowy, ponieważ stwierdziłem, że chciałbym być bardziej wytrzymały(wydolność/kondycja), ale nie bardzo wiem co dać na nogi, bo przysiadów mógłbym robić w obwodzie z 50, aby zmęczyć nogi, czy to ma sens?


Plan:


Przysiady 10p
Podciąganie nachwytem 5p
Pompki na poręczach 10p
Pike push ups 10p
Podciąganie podchwytem(staram się bardziej pracować ramionami - biceps) 5p
Pompki francuskie(odwrotne) 10p
Brzuszki[2s] 10p
Kark 10p

[2s]-przytrzymuje ruch 2s

Zmieniony przez - MCtoshkin w dniu 2012-12-11 21:43:53
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 22 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 184405
A może warto pomyśleć o crossficie w takim razie?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Do dyspozycji tylko drążek - dodaję, ale nie wiem jak wygląda crossfit, lecz moim celem:

Priorytetowym jest: Wytrzymałość pod SW(wydolność/kondycja)

Drugorzędnym: abym był wstanie wykonać po 20 podciągnięć nachwytem i podchwytem. Tak wiem to nie łatwe i nie robi się to w miesiąc-dwa.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 22 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 184405
Z samą masą ciała będzie ciężko, ale zajrzyj tutaj- myślę, że to jest dział, którego szukałeś:
https://www.sfd.pl/FitRage,_CROSSFIT_i_Dieta_PALEO-f432.html 
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Temat zamknięty
Poprzedni temat

Pytanie ~~ Siłka / Masa / Rzeźba PLAN + jedzenie ~~~~~~~~

Następny temat

Trening do Oceny :D Pomożecie:D?

electro
Polecane artykuły