SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ BLOG] melo15 - Walka o lepszego siebie (podsumowanie redukcji '16 str. 32/reaktywacja dziennika st

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

Ilość wyświetleń tematu: 312434

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

19

Masa ciała

80

Wzrost

177
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1362 Napisanych postów 3570 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 55653
naimadswdnx

Chociaż ja bym tutaj bardziej niż na zaplanowaniu tego z góry, polegał na tym co będzie w danej, konkretnej chwili.


Można sobie założyć jakiś plan i go w międzyczasie modyfikować nie jest powiedziane że tak ma byc i już mimo że idzie w zła stronę
Ja jak robiłem plan na moją 'mase' pierwotnie miałem w grudniu mieć 650 ww 150 fatu a wyszło jak wyszło
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1362 Napisanych postów 3570 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 55653
Heh nie dziś właśnie zjadłem przedtreningowy jeszcze jedne zajęcia i trening a w domu już przygotowane ziemniaki tylko do podpieczenia no i haageny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1362 Napisanych postów 3570 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 55653
A bo nie odpowiedziałam Sol do końca
No problemy trawienne już lepiej czasem trafi się gorszy dzień ale bez sensacji wiekszych. Piję przed każdym posiłkiem ten ocet jabłkowy i wychodzi na to że pomaga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1362 Napisanych postów 3570 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 55653
27.10

Dawno tak dobrego dnia nie miałem jak dziś
Rano wstałem wyspany, pouczyłem się na anatomię i zdana także bardzo się cieszę.
Potem dość stresująca sytuacja bo prowadziłem dziś wykład, no ale prowadzący bardzo zadowolony, nawet wstał i bił mi brawo i piąteczka wpadła
A bałem się bo kumpel miał dość podobny temat i go trochę maglował, no ale mi się udało
Już myślałem że dziś nie będzie treningu bo strasznie mnie brzuch zaczął boleć no ale na szczęście przeszło
Z treningu też zadowolony, we wiosłowaniu byłem praktycznie równolegle do podłogi i czuć było te 50 kg, na następnym treningu zacznę od niższego ciężaru bo trochę szarpałem się z tą sztangą.
W ogóle miła sytuacja bo gadałem z chłopaczkiem nie wiem tak jakoś temat się zaczął i powiedział mi że nigdy nie sądziłby że miałem grubą przeszłość, także kop dla psychy jest Trochę się zagadałem i troszkę mi się trening przeciągnął
Ok tutaj poprawiony ten plan bo wcześniej zły wrzuciłem
Wiadomo nie będzie szło reakcje będą szybsze



Dzięki bo mnie zmotywowaliście do odważniejszego działania




Plecy + tył barku

1. Martwy ciąg

110 kg x5 x4 x4 x4

2. Podciąganie nachwytem

x10 x8 x6

3. Wiosłowanie sztangą

50 kg x10 x10 x10

4. Przyciąganie trójkąta do brzucha

2 x40

5. Facepull

20 kg x15 x15 x15

6. Trap "Y" raise

2,5 kg x15 x15


7. Łydki

8. Brzuch



Post 16 h
Okno 13:30-21:30


1. 13:30



Jajka 4 szt
Pieczywo chrupkie 2 szt
Warzywa
Jabłko 200 g

30/35/25

2. 16:30



Pierś z kurczaka 250 g
Ryż basmati 100 g
Warzywa
Jabłko 150 g
Czekolada 72% 20 g

50/105/15

3. Pre Workout 18:45

Banan 150 g

0/30/0

4. Post workout 20:30

WPC 30 g

25/0/0

5. 21:30



Pierś z kurczaka 250 g
Ziemniaki 400 g
Warzywa
Jabłko 200 g
Lody 100 g
Tran 10 ml

50/135/25

Całość: 155/305/65



Rano na czczo:

- Wit C 2 g

Do drugiego posiłku

- Gymnemma Sylvestre 1 kap

Przed treningiem

- Kreatyna 4 g

Po treningu:

- Kreatyna 3 g

Do ostatniego posiłku:

- Diabeto strong
- ZMA 2 kap
- Wit C 2 g
- Wit D+K2





Zmieniony przez - melo15 w dniu 2016-10-27 22:24:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
9 tygodni i 400kcal to niestety nie jest bardzo odważne działanie

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Jak.masz cel? Nie ULAĆ się to wiem. ale jakiś inny ?
Stać w miejscu?
Lekka masa ?

Musisz sobie zdać świadomość z tego że nie ma masy bez wzrostu tkanki tłuszczowej.
Nie ma.
To się nie zdarzy.
No chyba że lądowałbyś coś na tarczyce.
Czy jakieś inne środki które przyspieszają metabolizm.

W innym wypadku
Masa = wzrost masy = wzrost LBM ale też wzrost BF.
Teraz musisz tak zrobić aby to pierwsze urosły dużo.
To drugie urosło mało.

Ay to zrobić musisz dużo jeść i ciężko treningowac.
I nie bac się jeść.

Nie mam na myśli abyś oddawał po 200kcal co tydzień ale 400kcal przez taki okres czasu to trochę.....słabo.
Imo opcja najlepsza to zmiana o 50g wegli co 14 dni.
Ja ważę trochę więcej więc dodaje częściej.
Ale bez zmian w diecie nie ma zmian w wyglądzie.

Proponowałbym Ci jeszcze raz podrasowac plan i wówczas zmniejszać- jeśli będzie konieczność.
Niz się zastanawiać dlaczego nie idzie.

Bo małe szanse- jeśli celem jest masa - że będzie specjalnie dobrze szło.




Zmieniony przez - solaros w dniu 2016-10-28 14:20:30
1

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 1086 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 259961
Ja na miejscu kolegi nie bawiłbym się w rotacje kcal dt/dnt. A już na pewno nie tak duże różnice blisko 1 k kcal. Bo imho Ty jesteś typowy ekto (tyle że z ulaną przeszłością ;)) i będziesz musiał naprawdę dużo jeść każdego dnia żeby rosnąć. Dla bezpieczeństwa zostawiłbym tylko rotacje węglami i trzymał je nisko w dnt. Na start podbiłbym kcal w dnt z tłuszczy do kaloryki z dt. A potem kolejne zmiany robiłbym albo co tydzień 25 g ww DT i 10 g fatu DNT albo co 2 tygodnie 50 g ww DT i 20 fatu DNT aż masa ruszy...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1362 Napisanych postów 3570 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 55653
solaros
Jak.masz cel? Nie ULAĆ się to wiem. ale jakiś inny ?
Stać w miejscu?
Lekka masa ?

Musisz sobie zdać świadomość z tego że nie ma masy bez wzrostu tkanki tłuszczowej.
Nie ma.
To się nie zdarzy.
No chyba że lądowałbyś coś na tarczyce.
Czy jakieś inne środki które przyspieszają metabolizm.

W innym wypadku
Masa = wzrost masy = wzrost LBM ale też wzrost BF.
Teraz musisz tak zrobić aby to pierwsze urosły dużo.
To drugie urosło mało.

Ay to zrobić musisz dużo jeść i ciężko treningowac.
I nie bac się jeść.

Nie mam na myśli abyś oddawał po 200kcal co tydzień ale 400kcal przez taki okres czasu to trochę.....słabo.
Imo opcja najlepsza to zmiana o 50g wegli co 14 dni.
Ja ważę trochę więcej więc dodaje częściej.
Ale bez zmian w diecie nie ma zmian w wyglądzie.

Proponowałbym Ci jeszcze raz podrasowac plan i wówczas zmniejszać- jeśli będzie konieczność.
Niz się zastanawiać dlaczego nie idzie.

Bo małe szanse- jeśli celem jest masa - że będzie specjalnie dobrze szło.

Zmieniony przez - solaros w dniu 2016-10-28 14:20:30


Jaki cel?
Masa i siła ale żeby się nie skończyło to świniomasą, ale też na tyle długo żebym mógł odsapnąć po tej redukcji tak w pełni
Unormować hormony (bo na pewno dostały po doopie) trawienie, z którym i tak już jest lepiej i ogólne samopoczucie

Nie chcę ingerować w takie rzeczy jak tarczyca, jedynie co to diabeto strong jem jak znajdę w aptece a tak to Gymnemma Sylvestre i myślę że to wystarczy

Teraz jestem na splicie z prostej przyczyny - póki co przejadł mi się trening góra/dół czy fbw czy push/pull no i wiadomo po mojej ostatniej przygodzie z przetrenowaniem partia 1x tyg chyba teraz lepsza opcja
Ale myślę, że po nowym roku przejdę na jakiś konkretniejszy trening, no i teraz też ten trening ze względu na szkołę, w tygodniu mogę trenować tylko wieczorem wtorek i czwartek, mógłbym w piątek no ale trenuje też w weekendy i 3 dt pod rząd to chyba nie najlepszy pomysł jeśli by to miało być na stałe

Teraz się zastanawiam czy np w dnt nie bać się dać tych węgli przykładowo 50% z DT

Czy jednak coś takiego - trochę wybiegłem w przód i oczywiście jeśli by zalewało to będę zmniejszał tak jak radzisz




marsid
Ja na miejscu kolegi nie bawiłbym się w rotacje kcal dt/dnt. A już na pewno nie tak duże różnice blisko 1 k kcal. Bo imho Ty jesteś typowy ekto (tyle że z ulaną przeszłością ;)) i będziesz musiał naprawdę dużo jeść każdego dnia żeby rosnąć. Dla bezpieczeństwa zostawiłbym tylko rotacje węglami i trzymał je nisko w dnt. Na start podbiłbym kcal w dnt z tłuszczy do kaloryki z dt. A potem kolejne zmiany robiłbym albo co tydzień 25 g ww DT i 10 g fatu DNT albo co 2 tygodnie 50 g ww DT i 20 fatu DNT aż masa ruszy...


Myślałem o minimalnym minusie max 10% w DNT
To fakt jestem typowy ekto bo i kości dość chude, i mięśnie słabo rozwinięte
To gdybym trzymał nisko ww to w sumie musiałbym jeść pod 200 fatu, tylko właśnie teraz się zastanawiam czy po prostu nie dać w DNT tych węgli tak 50% z DT



Czy zrobić coś takiego

4 x DT High Carb
2 x DNT Medium Carb (50% DT)
1 x DNT Low Carb (50 ww)

Albo może zamiast pytać po prostu spróbować?



Zmieniony przez - melo15 w dniu 2016-10-28 16:34:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 108 Napisanych postów 642 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 29892
Według mnie, ucięcie tych węgli w DNT to fajny pomysł bo w dni treningowe organizm będzie lepiej na nie reagował. A jeśli na dodatek lubisz sobie tłusto zjeść, to będziesz mógł w DNT :) Ale to kwestia indywidualna i jeżeli dasz te 50% w DNT też myślę, że będzie dobrze.

Najwazniejsza zasada to by kcal były na plusie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 1086 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 259961
Mozesz dac lekki minus kcal w dnt i podbijac tylko w dt a jesli nie bedzie szlo mimo duzej nadwyzki w dni treningowe to podbijesz tez w dnt. Tylko nie rob czegos takiego ze dt jeszcze plusu nie ma a dnt blisko vlcd bo to bez sensu a tak leciales sporo czasu jak dobrze pamietam :×
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

intermittent fasting

Następny temat

Odżywianie na IF - redukcja

WHEY premium