SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Paatik – Bikini bez wstydu vs. Krata na lato

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 422649

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12141 Napisanych postów 30549 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131077
Do jednej baletnicy kilku speców!?
Za dużo rozkminek dla takiej prostej czynności jak przysiad>
Siadam i wstaję - najważniejsze to nie fiknąć przy tym orła.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Paatik
No dobra - pośmiejcie się...
Garść konstruktywnych uwag, niesprzecznych ze sobą chętnie przygarnę - bo jak pisałam - chciałabym sobie zmodyfikować nudną już rozgrzewkę.
Robić na czas czy na powtórzenia?




Hej,
brawo za odwagę! Nie każdy ma jej tyle, co Szajba, by publicznie dzielić się swoimi wygibasami z odważnikami :)

Dopóki nie opanujesz techniki, lepiej robić na powtórzenia.Najlepiej w drabinkach 2-4-6 i wydłużać serie w miarę ogrywania techniki. Ciężar masz trochę mały, jak wystrzelisz porządnie z bioder, to będzie widać różnicę. 12kg to pewnie minimum.

Zaczynaj bezwzględnie od hike pass, czyli kula przed Tobą na ziemi i zagrywasz w tył jak młynowy (tak się chyba nazywa) w rugby. Odważnik powinien prawie dotknąć tyłka (w kolejnych powtórzeniach tak samo). Podobnie parkowanie kettla - musisz na prostych plecach odstawić go w miejsce, z którego brałaś. Ponoć większość kontuzji w kettlach, to błędy związane z chwytaniem/ odstawianiem kettli. Na filmiku Mirek ze Wschodniej Siły wszystko fajnie tłumaczy. Wrzucam jeszcze jeden ze StrongFirst, bo jeśli chodzi o swing to tylko HardStyle wykorzystuje potencjał tego ćwiczenia.

Swingi dobrze robić po rozgrzewce, na koniec jako finisher albo jako główne ćwiczenie treningu. To już zależy od celów i wyobraźni. Swingi na przemian ze innym ćwiczeniem/ ćwiczeniami (np. z burpee), albo sam, to zaj**isty sposób na interwały.

Powodzenia!



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12194 Napisanych postów 22036 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627614
@nieraz - dzięki za rady - doceniam i korzystam!!
Jaj mam na tyle, zeby ten filmik jeszcze kilka dni powisiał jako publiczny - zaraz potem go usuwam:)


Zmieniony przez - Paatik w dniu 2017-09-12 13:15:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Hej!

To i ja coś doradzę
Chwyć cięższą kulę - najwyżej nie będzie tak wysoko lecieć, ale nie będziesz ciągnąć ramionami. Wymachu lepiej nauczy Cię kula zbyt ciężka niż zbyt lekka.

Lektura: http://www.strongfirst.com/solid-simple-sinister/ - jest kilka istotnych niuansów.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
nieraz
.... Nie każdy ma jej tyle, co Szajba, by publicznie dzielić się swoimi wygibasami z odważnikami :)



Dzięki Nieraz za ocenę moich treningów

Paatik, rzuć okiem na ten materiał.


1

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
_Szajba_
nieraz
.... Nie każdy ma jej tyle, co Szajba, by publicznie dzielić się swoimi wygibasami z odważnikami :)



Dzięki Nieraz za ocenę moich treningów



Ocenę pierwszy swingów, jeśli już. Każdy na początku tak ma, nie ma co się fochać. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12194 Napisanych postów 22036 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627614
12.09.2017 - "takie pitu pitu"
Błąd w planowaniu - myślałam, ze kombinowanie z przysiadami przy ścianie i podskoki zajmą mi więcej czasu. Ale pierwsze szybko mnie zniechęciło, a drugie szybko zmęczyło. Były zabawy w swing, trochę rozskakania (wskoki na pudło, wyskok w górę), trochę mobilizacji pod przysiady, 15 min. orbitka na maxa i 3x20 brzuchy na krzesełku. Czego bym nie robiła i tak bolały mnie uda.
1. Pierwsza w życiu próba skoku dosiężnego - próba dla Mastiego zaliczona - 30 cm mam. Ambicjonalnie chciałabym więcej. Dopiero przy tym ćwiczeniu zauważyłam jaką niską mam siłownię na osiedlu, musiałam robić w korytarzu, tylko na jednej ścianie złapałam wymiar - jeśli bym chciała się dalej "rozwijać".
2. Cięższy czajnik 10 kg - dał to co widziałam u niektórych na filmach - ręce jakby ugięte w górnej fazie i w ogóle uczucie ze trzymam go lekko, nie kurczowo. Mogłabym puścić i złapać:)
3. Przeliczyłam swoje siły w przysiadzie przy ścianie. Patrząc na filmik Szajby szczęka mi opadła - no nic, do końca września wiele nie zdziałam, ale do końca roku? Kto wie?
Wniosek generalny - na wszystkich polach MAM CO ROBIĆ.
I chwalić nie ma się póki co też czym. Stąd koniec filmików kręconych wyłącznie ku uciesze oglądających...


class="link" target="_blank">Tu wprowadź tekst linku...


class="link" target="_blank">Tu wprowadź tekst linku...








Zmieniony przez - Paatik w dniu 2017-09-13 08:34:29

Zmieniony przez - Paatik w dniu 2017-09-13 08:36:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12194 Napisanych postów 22036 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627614
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kolezanko, za duzo pani od siebie wymaga. Bardzo eleganckie te siady przy scianie. Bardzo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2195 Napisanych postów 6175 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311190
W mordę..potwierdzam słowa Fansa.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

rutkow , Konkurs Krata na Lato 2017

Następny temat

Początkujący 39l 168cm i 102kg

WHEY premium