SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Paatik – Bikini bez wstydu vs. Krata na lato

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 422010

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12162 Napisanych postów 22001 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627371
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Podoba mnie się. Ale jak nadal się uprzecie że to LB to nie gadam z wami
serio jest duuuużo lepiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311147
Siady ładne. Zmieniłaś na HB i jest ok. Ławka...
-dlaczego tyłek masz niżej niż łopatki?
-nie masz nikogo kto może podać Ci sztangę? Bo startujesz z za niskiej pozycji, dużo sił tracisz na samo zdjęcie sztangi ze stojaków.
-Jak już ściągasz sama w ten sposób, to w momencie ściągnięcia unieś pośladki, jak sztanga będzie nieruchomo nad barkami połóż go we wcześniej wypracowanym miejscu. Wtedy wbijasz stopy w ziemię, napięta od stóp do głowy, łamiesz sztangę (tak jakbyś ją chciała ją złamać plecami) i dopiero w dół. Na dole nie rozluźniasz się, tylko sru w górę. Jak stracisz pozycję, to powtarzasz..stopy, napięcie, łamanie. Tak ma wyglądać każde powtórzenie..od tych rozgrzewkowych z samym gryfem do roboczych. Zwróć uwagę na to, jak trzymasz sztangę..później wrzucę Ci filmik instruktażowy od mądrzejszych.
No i..jest dobrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311147


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12162 Napisanych postów 22001 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627371
Fans - dzięki. Z LB rezygnacja już od 2 treningów...Fajnie, ze aż tak się nie bujam jak na poczatku.
ajazy - na swoje usprawiedliwienie mam tylko to że pierwszy raz na tej siłce, na tej ławce robiłam. Tyłek leży na tym samym poziomie co plecy - nie mam pojęcia dlaczego wydaje się ze nizej? I głupia, tak sie przejęłam nagrywaniem, ze zapomniałam sztangę złamać! A normalnie mam to juz obczajone... Tak samo zdejmowanie z racka - tutaj mnie zaskoczyło, inne niż dotychczasowe. Ale bedzie próbowane - dziękuje za uwagi i filmik. Zastosuję jak umiem:)
Oglądałam siady Jezoo, żeby podpatrzeć lepszych - jaka jest głębokość jego siadów? Schodzi poza linię kolan? Moze ja przesadzam, z tymi próbami zejścia wyraźnie niżej...


Zmieniony przez - Paatik w dniu 2018-02-10 10:02:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311147
Wystarczy, że biodra będą poniżej kolan. Od razu mocniej zadziałasz na czwórki i tyłek, bo wyeliminujesz element odbicia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Siady jeża wydają się być w sam raz na bezdyskusyjne zaliczenie.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 117 Napisanych postów 994 Wiek 38 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21862
Osobiście jestem zagorzałym zwolennikiem atg, czyli dupa najniżej jak sie da.
Ale nie jestem matolem i wiem, ze:

- Głębokość przysiadu u zawodnika uzależniona jest od dyscypliny jaka uprawia. Ciezarowiec siada jak najnizej, poniewaz tego wymaga jego konkurencja, jednak trojboista juz jedynie złamie kat 90 stopni, bo tyle mu potrzeba do zaliczenia.
- Osobie ćwiczącej rekreacyjnie, czyli wiekszosci tutaj, nie robi różnicy jak gleboko zejdzie. Duzo ważniejsza jest technika w tym przypadku niz głębokość.
Poza tym, glebokosc przysiadu zalezy tez indywidualnych mozliwosci - mobilność i kosciec grają tu pierwsze skrzypce.

Jedyne co należy zachowac bezwzględnie to łamanie kata 90 stopni, poniewaz robiąc polprzysiady bardzo mocno obciążają kolana.
Swoja droga polprzysiady tez moga występować w treningu, jednak maja konkretne zastosowanie i robienie ich jako zamiennik zwyklych siadow jest złem.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12162 Napisanych postów 22001 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627371
I póki co zdecydowałam robić sobie ATG bez ciężaru - bo mi się podoba. A ze sztangą nie będę już próbowac schodzić jak najniżej (bo mnie rzuca w przód albo zawijam ogon), tylko właśnie plan minimum - oby złamać kąt 90 stopni...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
xtras2001


Osobie ćwiczącej rekreacyjnie, czyli wiekszosci tutaj, nie robi różnicy jak gleboko zejdzie. Duzo ważniejsza jest technika w tym przypadku niz głębokość.
Poza tym, glebokosc przysiadu zalezy tez indywidualnych mozliwosci - mobilność i kosciec grają tu pierwsze skrzypce.

Jedyne co należy zachowac bezwzględnie to łamanie kata 90 stopni, poniewaz robiąc polprzysiady bardzo mocno obciążają kolana.
Swoja droga polprzysiady tez moga występować w treningu, jednak maja konkretne zastosowanie i robienie ich jako zamiennik zwyklych siadow jest złem.



Z kilkoma rzeczami się zgodzę, ale z tym że półprzysiady są niebezpieczne to nie. Najgorzej moim zdaniem kończyć dokładnie na 90.
A i jeszcze nie podpiszę się pod tym że dla "amatorów" wszystko jedno jak głęboko.
Głębszy przysiad to bardziej równomierny rozkład miedzy przodem a tyłem. Większa praca mięśni stabilizujących i całego rdzenia.
A nie ma się co rozpisywać. Ja też jestem zwolennikiem jak najgłębszych.

Paatik, siady bardzo przyzwoite.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

rutkow , Konkurs Krata na Lato 2017

Następny temat

Początkujący 39l 168cm i 102kg

WHEY premium