SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Paatik – Bikini bez wstydu vs. Krata na lato

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 422085

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12172 Napisanych postów 22010 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627444
Fans - dużo dołożyć nie mogę bo nadgarstki padają...
I nie, nie nagram dla Was jak widowiskowo padam na dziób, ani jak padam na doopsko. Kiedyś nagram MC jak się poduczę - to Ci wystarczy do smiechu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12172 Napisanych postów 22010 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627444
"W teorii tak, ma iść jak najbliżej ciała, tak samo jak w klasycznym ciągu
W MOJEJ praktyce a konkretnie tym RDL, który umieścił mi w programie trener, mam ją odsuwać dalej od piszczeli, żeby mocniej zaangażować poopkę przy zachowaniu maksymalnie dobrej pozycji grzbietu.
Także wszystko zależy od celu i programu.
Ale jw, technika wykonania tego ćwiczenia w wersji podstawowej wymaga zachowania maksymalnie prostej osi trajektorii ruchu sztangi, czyli jak najbliżej piszczeli i ud, ale uda to i tak zbliżą się do gryfu, jeżeli biodro zapracuje odpowiednio wcześnie (wysunie się w przód w kierunku pozycji wyprostu). Z mojej praktyki i obserwacji wynika, że w każdym ciągu, nieważne jakiego rodzaju, sztanga odchodzi najczęściej wtedy, kiedy prostowanie kolan i bioder jest opóznione. Innym powodem jest po prostu zła pozycja i problem z utrzymaniem środka ciężkości
."
Tyle Kasia napisała.
Wnioski takie, ze bede próbować przyblizac sztange do ciała - pilnując tyłka. Jak przestanę go czuć - odsuwam natychmiast!
Robię RDL tylko dla TYŁKA i jakby to nie zabrzmiało "DOOPKA jest priorytetem".


Zmieniony przez - Paatik w dniu 2018-01-24 08:14:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12965 Napisanych postów 20727 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607765
Czytałam odpowiedź Kasi Ale mam wrażenie, że u niej to wygląda inaczej, jakoś tak stabilniej i bezpieczniej dla pleców
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Paatik
Fans - dużo dołożyć nie mogę bo nadgarstki padają...



ale, ze co?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12172 Napisanych postów 22010 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627444
@Fans - na kija nie mogę dokładać więcej jak zasugerowałeś (ze sztanga za lekka i dlatego nie idzie blisko ciała)..
@Viki - nawet nie porównuję mojego "wykonu" z Kasią. Ale jak napisałam wyżej, będzie poprawiane w kierunku przybliżenia sztangi. Więc rada kolegi jak najbardziej się przydała...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie, ta czesc zrozumialem. Nie czaje tylko tych nadgarstkow? w sensie chwyt czy co?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 117 Napisanych postów 994 Wiek 38 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21862
Nie wiem kim jest ta Kasia, ale ma racje.

Swoja droga RDL nie jest najlepszym cwiczeniem na tylek. Polecam przysiad bulgarski albo zakroki/wykroki.
RDL w opcji z hantlami, jednonoz, gdzie jedna noga wiadomo, zostaje wyprostowana, a druga unosi sie w gore do pozycji rownoleglej z podlozem.

Cos takiego, tylko ja uzywam dwoch hantli zamiast ketla



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12172 Napisanych postów 22010 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627444
@xtras, to przy okazji poznaj Kasię https://www.sfd.pl/DT_Kitka__trojbój_i_wyciskanie_leżąc_pods._str._36_i_40-t1155570.html
Wszystkie te ćwiczenia mam lub miałam w planie. Wykroki miałam wczoraj, RDL na jednej nodze mam dzisiaj...

@fans - słaby chwyt, i jak przesadzę to bolą mnie nadgarstki. Ale paski leżą już zapakowane w torbie treningowej, więc może one trochę pomogą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
E, to jak paski sa to bedzie dzwigane
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
@Paatik - ogarnij sobie na YT jak wiązać paski, bo później będzie że z paskami gorzej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

rutkow , Konkurs Krata na Lato 2017

Następny temat

Początkujący 39l 168cm i 102kg

WHEY premium