SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tutaj zadajemy pojedyncze pytania - część 6

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 222138

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Ale Ronie nie namawia Cię do zaprzestania aktywności fizycznej ;)

Trening może być taki jak na masę, dodać tylko lekkie aero po treningu 10-30 minut i deficyt kaloryczny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
MelerJonasz
Mam pytanie odnośnie planów treningowych. Zauważyłem, iż dużo osób trenuje duże partie mięśniowe i antagonistyczne do nich małe (Klatka+ biceps, Plecy + triceps). Ja wszystkim polecałem trenować klatka + triceps, plecy + biceps. W trakcie tego treningu podczas robienia większej partii, mniejsza grupa mięśniowa też jest męczona. Moje pytanie, który trening jest lepszy i ze względu na co. Głupie pytanie nie ma lepszy gorszy, ale chodzi mi czy lepiej zmęczyć triceps podczas pracy przy klatce i później go izolując czy lepiej dać mu po treningu klatki czas na regeneracje?



I jedno i drugie ma swoje uzasadnienie. Żaden nie jest lepszy, jak sam zauważyłeś.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czy mógłbyś podać mi powody, a raczej zalety wyboru jednego planu i drugiego? Oprócz powodów które sam zauważyłem (izolacja, regeneracja)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1380
Witam, cwicze od jakis 4 miesiecy nieprzerwanie i teraz zrobiłem tydzien wolnego, regeneracji czy po tym odpoczynku mam zaczac normalnie jechac swoim planem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62331 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777973
MelerJonasz
Czy mógłbyś podać mi powody, a raczej zalety wyboru jednego planu i drugiego? Oprócz powodów które sam zauważyłem (izolacja, regeneracja)?


jak połączysz klatkę z tricepsem to po treningu klatki triceps już jest zmęczony z racji, że uczestniczy w większości ćwiczeń klatkowych, a to niesie za sobą 1-2 ćwiczenia dla tricepsa i jest pzretrenowany, jednak z czasem takie połączenie należy zamienić na inne, jak połączysz triceps z inną partią możesz go zaatakować bezpośrednio potraktować całościowo. Podobnie jest przy połączeniu bicepsa z plecami często jest tak, że biceps jest tak sfatygowany po treningu pleców, że ćwiczenia na niego to tylko pompka i nic więcej mu nie trzeba. Oczywistą sprawą jest periodyzacja w trakcie całego makrocyklu. Oczywiście ma to też wpływ na regenerację bo partia nigdy nie jest trenowana raz w tygodniu bo przy okazji tricepsa pracuje co najmniej 2-3 razy w tygodniu poiśrednio lub bezpośrednio. Zagadnienie szerokie a odpowiedzią jest zmienność połączeń trenowanych partii, to zapewni progres w dłuższej prespektywie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62331 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777973
kacper16
Witam, cwicze od jakis 4 miesiecy nieprzerwanie i teraz zrobiłem tydzien wolnego, regeneracji czy po tym odpoczynku mam zaczac normalnie jechac swoim planem?


Jak ćwiczysz jednym planem to najwyższy czas go zmienić, jeśli chcesz lecieć dalej tym samym to zmniejsz obciążenie na poczatki o 10-20%

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzieki za informacje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 59 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1543
Czy taki progress miesięczny jest dobry?
Klatka z 89 do 94
Udo : z 49 do 52
Pas 79,5 do 83
Przedramie 27 do 27,5
Łydka : 34 do 35
Biceps 31,5 do 33,5
Waga 60,1 do 61,5
1)czy nie za dużo wpadło w pas ?
2)Od tego miesiąca chce dodać areoby w dni nie treningowe ok godziny 3x w tygodniu czy przy budowaniu masy mieśniowej jest minimalna szansa na uwydatnienie sie miesni brzucha ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 274 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7376
Witam.
Aktualnie robię regeneracyjny tydzień z przerwą od treningu siłowego.
czy w czasie tego tygodnia mogę robić aeroby? ( mam okno czasu wolnego w trakcie którego idealnie wkomponowały by się aeroby)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
Możesz.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Pytanie ~~ Siłka / Masa / Rzeźba PLAN + jedzenie ~~~~~~~~

Następny temat

Trening do Oceny :D Pomożecie:D?

WHEY premium