Znalazlem kilka rad od Arniego na przybranie masy miesniowej i podstawy kulturystyki (jak bylo to wybaczcie=> prosze skasowac... Jeśli traktujesz poważnie kulturystykę, wiem, że w siłowni wymagasz od siebie maksimum. Pamiętaj, że chociaż procesy fizjologiczne, które przyczyniają się do wzrostu muskulatury, znajdują początek podczas treningu, [...]
Tłumaczone z bodybuilding.com by Skalar. Od lat kalorie doprowadzają do złości - ludzie stale je liczą i ucinają, musisz być twardy, by znaleźć w hipermarkecie produkt gdzie nie ma kalorii na porcję w paczce. Lecz, czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czym dokładnie jest kaloria? Czym jest Kaloria? Kaloria jest jednostką energii. Mamy tendencję do [...]
Witam. Chciałbym prosić o sprawdzenie mojej diety. Układałem ją sam wertując długi czas różne fora i artykuły. Zacznijmy od danych: Wiek 26 Wzrost 177cm Waga 84kg (ważyłem ok 88kg zanim zaczołem aktualną diete) typ budowy: endomorfik (czyli łatwo łąpe tłuszcz) Cel redukcja Troche o mnie: Mój staż treningowy to ok 10 lat. Zaczołem trenować na [...]
Cześć wszystkim ! ;) Mam na imię Jacek, lat 23 i również jak pewnie większość z Was tutaj też jestem uzależniony od siłowni :D Krótka geneza nazwy mojego dziennika. Ogólnie startuję w kat. 93kg, wzrost 185cm, trochę się męczę w trzymaniu tej kategorii, bo mam tendencje do bardzo łatwego łapania dodatkowych kg (pewnie głównie tych złych, ale z [...]
Zdolność każdego węglowodanu do podwyższania poziomu glukozy we krwi określana jest przez tzw. indeks glikemiczny Im więcej glukozy pojawi się we krwi po spożyciu danego węglowodanu, tym wyższy jest indeks glikemiczny. Warto pamiętać, że przetwarzanie produktów żywnościowych podwyższa ich indeks glikemiczny: płatki kukurydziane = 85, kukurydza = [...]
witam .Od listopada robilem typowa masa jednak nazbierało sie z a duzo fatu.Moim celem na ten rok jest estetyczna sylwetka dlatego postanowiłem zrobic przerwe od masy i zrobic lekka redukcja.Na masie troche mnie zalalo chociaz trzymalem diete .Pewie za duzo ww ale teraz juz mam mase doswiadczen i troche poznalem swoje ciało.Chciałbym zrzucic [...]
Nie wiem czy już było coś podobnego - ale nie widziałem, więc postanowiłem napisać. Naszło mnie na rozmyślania nad tematem ilości spożywanego białka. Im dłużej nad tym myślę - tym mniej się to kupy trzyma. Chodzi mi o to, że przeważnie zakłada się, że potrzebujemy pewnej, ściśle określonej ilości białka dziennie - w odniesieniu do masy naszego [...]
[...] Dodam, ze stosuje oczywiscie odpowiednia , wysokobiałkową , ale jednoczesnie nie grożacą otłuszczeniem dietę, staram sie spozywac 5 posilkow dziennie o stalych porach. Jadam duzo produktów rzadko raczej stosowanych przez amatorów, typu surowe białka jaj, produkty sojowe itp., choc oczywiscie głowne zródła białka u mnie to piersi z indyka, [...]
Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie
ANKIETA Zdjęcie sylwetki (mile widziane): Wiek : 17 Waga : 86 Wzrost : 194 Staż treningowy: 8 miesięcy (7 same pompki, podciąganie i brzuszki, 1 miesiąc z hantlami) Obwód pasa: 90 (najszersze miejsce) Obwód klaty: 101 Obwód uda: 57 Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często): basen 1-2 x tyg., wf 3 x tyg. Ograniczenia [...]
Cześć, zakładam ten dziennik żeby mieć motywacje do systematycznego treningu i trzymania diety, bo z tym u mnie ścieżko, a także, aby stale monitorować swoje postępy i dzielnic się wrażeniami i sukcesami z innymi. Ćwiczyłem już wcześniej 4 razy w tyg. każdą grupę mięśniową raz w tyg. Siłownie mam domową w piwnicy:p dostęp do ławeczki gryfów, [...]
[...] makaron, kasza, ziemniaki -surówka 6. Posiłek (22:00) -tuńczyk -oliwa z oliwek 10ml -3 jaja -czasem twaróg w miedzy czasie miedzy posiłkami jakis jogurt ( to bez reguły ) duzo wody i mleka - zero soków, napojow Pytania co do diety: 1. posilek -w jakiej postaci i z czym ta oliwa z oliwek. Widzialem ze czesto ja ludzie dodaja do swojej diety ale [...]
Hej! Jestem Angelika mam 21 lat i ogólnie chciałabym prosić o pomoc :) Mam 154 cm wzrostu i wagę 63 kg. Moim celem jest zrzucić tak 5-6 kg. Najpierw Ankieta : Ankieta: Wiek : 21 Waga : 62 Wzrost : 155 Obwód w biuście(1) : 93 Obwód pod biustem :75 Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 771 Obwód na wysokości pępka : 83 Obwód bioder (3): 87 Obwód uda [...]
Ostatnio dosyć często spotykam się z pytanie o BCAA. W taki skrócę chciałem opisać ten suplement, tak jak jest to mój ulubiony suplement :) BCAA - są to trzy aminokwasy rozgałęzione (leucyna, izoleucyna, walina). Stanowią one około 35% wszystkich aminokwasów znajdujących się w mięśniach. Cel w suplementacji takim produktem może być dosyć nie [...]
Witam wszystkich, Chyba przyszedł czas założyć swój DT, a nie tylko czytać inne i podziwiać :) Nie trzeba mnie przekonywać do zdrowej żywności ani eksperymentowania z daniami. Jest mało rzeczy, których nie lubię, gubię się niestety w proporcjach.. Nie wiem ile powinnam jeść by nie być głodna ani przejedzona, jak wielkie powinny być dla mnie [...]
Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie
Cześć Streszczając się kalkulacja: BMR 1760.81 Aby utrzymać wagę: Kalorie 2729.26 Węglowodany 55% 1501.09kcal = 375.27g Białko 15% 409.39kcal = 102.35 Tłuszcz 30% 818.78kcal = 90.98g Przy wadze 70kg, 176 wzrostu i 19 latach. Straż treningowy , 1,5 miesiąca, 1-2 razy w tygodniu siłownia (trening byle jaki ogólnie..). Cel to rośnięcie czyli masaaa. [...]
Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie
Cześć Streszczając się kalkulacja: BMR 1760.81 Aby utrzymać wagę: Kalorie 2729.26 Węglowodany 55% 1501.09kcal = 375.27g Białko 15% 409.39kcal = 102.35 Tłuszcz 30% 818.78kcal = 90.98g Przy wadze 70kg, 176 wzrostu i 19 latach. Straż treningowy , 1,5 miesiąca, 1-2 razy w tygodniu siłownia (trening byle jaki ogólnie..). Cel to rośnięcie czyli masaaa. [...]
Poniedziałek Klata: 1. Wycisk skos górny hantlami 5 powtórzeń x 4 serie 2. Wycisk płasko sztanga 5 powt. x 4 serie 3. Rozpiętki skos góra 5 powt. x 4 serie 4. Rozpiętki płasko --------- // ---- Bicek: 1. Uginanie gryfu łamanego x 5 powt. x 4 serie 2. Z supinacją nadgarstka x 5 powt. x 4 serie 3. O kolano 5 x 3 serie Przedramiona: 1. [...]
hej, Obczytałam sporo tutejszych tematów, ale wciąż nie znalazłam odpowiedzi na parę moich wątpliwości. Dlatego bardzo pięknie, ślicznie i uniżenie proszę o pomoc w ich rozwianiu. 1. Wyznaczenie zapotrzebowania. Założyłam, że obliczę TDEE w przypadku braku aktywności (zgodnie z zasadą małych kroków chcę zacząć od diety; nie chcę robić planów, [...]
Witam. Mam 22 lata, 175cm wzrostu 75kg wagi. Prawie dokładnie 3 lata temu skończyłem mój pierwszy cykl miesięczny (mono olimpu, dibencozide force). Efekty były niesamowite. Przez miesiąc nabrałem ok 3-4kg masy mięśniowej (na wych-fiz posądzany byłem o sterydowanie się), w przeciągu 3 miesięcy na ławce płaskiej wyciskałam ok 20kg więcej. Kiedy [...]