Węglowodany to jedna z trzech podstawowych, obok białka i tłuszczów grup żywnościowych. łatwo przyswajalna, biorąca bezpośredni udział w metabolizmie komórkowym. Dlatego też, to właśnie z węglowodanów organizm najchętniej czerpie energię. Bez odpowiedniej ilości tej energii wykluczony jest jakikolwiek wysiłek. Najprościej rzecz ujmując ilość [...]
1.Wiem że należy jeść 5/6 razy dziennie ,ale czy godzina posiłku musi być taka jak wszyscy opisują czyli 1 posiłek 6-7 godz,drugi 11 itp? 2."NNKT występuja głównie w nasionach wiesiołka i ogórecznika".Cytat z pierwszego artykułu .Mógłby mi ktoś wytłumaczyć gdzie występuje NNKT oprócz oliwy z oliwek?.Nie mam pojęcia to to jest^^. 3.Jakie [...]
Dzień 17: No co ja mogę powiedzieć... ...ale nie dużo. kilka Breezerów i trochę wódki, ...paczka Marlboro Ogólnie przyjemna impreza w dobrym towarzystwie, w sobotę bezalkoholowy, kulturystyczny grill, w niedzielę wieczorem kilkudniowy biwak, wakacje powoli sie rozkręcają, czuję, że te 4 miechy to będzie życiówka BTW zrobiłem sobie dziurę na [...]
koniu jeszcze jedno pytanko mam do Ciebie, widze ze jesz duzo jajek dziennie - jesz je cale ? czy tylko same bialka? duza ilosc calych jajek na dzien ma negatywny wplyw na zdrowie ? co o tym sadzisz ? bo widzialem rozne wypowwiedz na ten temat
Witam, na wstepie sie "przedstawie" i opowiem coś więcej o sobie. Otoz jestem ektomorfikiem, waga 52kg. Jak widac, niezbyt duzo, więc postanowilem w koncu wziac sie za siebie. Karnet wykupiony na pol roku, czas na diete i trening. Postanowilem zaczac od diety, niestety jestem w tym zielony i z tego powodu mam prosbe o poprawe mojej diety. [...]
[...] nie pozwola na gromadzenie sie nadmierne tluszczu. Na mase jakosciowa dieta dodatnia 10-15% max. Nigdy nie pozwalam by podaz kaloryczna tworzyla klasycznego BULKA - tzn za duzo niz potrzebuje by zyskac te 5% miesnia wiecej niz bez tego. Oczywiscie, jesli nigdy nie robilem mezocykli, to pora je zaczac. 12 miesiecy na swiezaka to moze byc za [...]
kieszko89 - rady nie muszą być ścisłe, rady powinny być kierunkowe najpierw, udzielane wg zasady "od ogółu do szczegółu". Wg tej idei się wypowiadam. Jeśli przeczytasz uważnie to co tutaj napisałem, zauważysz, że mój ostry język wynikał z faktu, że autorowi tematu po prostu podcina się publicznie skrzydła. Nie widzę uzasadnienia dla [...]
Ektomorfik Osobę która jest ektomorfikiem ce****e: - wątła sylwetka - cienkie kości, co nie znaczy słabe - “żyłka” na wierzchu - niski poziom tłuszczu Plusy i minusy bycia ektomorfikiem: Jestem ektomorfikiem i od sie\bie moge powiedzieć tyle iż ewidentnym plusem jest to że praktycznie w ogóle nie lapie tluszczu, na noc mogę [...]
panowie wiadomo że białko to nie nadaje się dla ludzi którzy poważnie traktują swój sport bo będą i tak kupywać sprawdzone i dobre białka w wyższych cenach. To jest tak jak z butami za 50zł, nie kupuję ich bo mnie nie stać bo za pare tygodni się rozwalą i trzeba będzie wpakować kolejne 50zł i itd itd a kupię za 300zł i pośmigam 2 moze nawet 3 [...]
1. chciałbym brać kreatynę , ale biąrę również żeń szeń i niewiem czy nie będzie jedno drugiemu przeszkadzać ( kolidować ze soba ) NIE BEDZIE KOLIDOWAC 2. czy przy braniu kreatyny i dobraj diecie mozna liczyć na efekty ćwicząc każdą grópę 2x/tydz. JEZELI CHODZI O MASE I SILE CWICZENIE DWA RAZY W TYGODNIU MIJA SIE Z CELEM 3. jak sam powiedziałeś [...]
[...] owsiane ok. 100g ok. 50g. rodzynków // mozna w wywalic, lae jak zostanei tragedi nie ma kefir (400g) drugie śniadanko(11:00): 3-4 kanapeczki(chleb razowy+szynka) // duzo wedliny bo mało bialka tu masz i do tego licz tez masło bo pewnei smarujesz do tego dwa jabłka/ obiad(14): kasza gryczana lub ryż piers z kurczaka hmmm do tego [...]
jak to sie dzieje i co rozbija jedzenie? prosze bardzo Zacznijmy od tego, jak wygląda typowy układ pokarmowy człowieka. Główne części tego układu to żołądek, jelito cienkie oraz jelito grube. Każdy z tych organów to system sam w sobie, a choroba organu powoduje, że nie funkcjonuje on prawidłowo. Bardzo poważne schorzenia usuwa się chirurgicznie. [...]
[...] odzywrek to mamy ponad 120g+ A 90g+ z kurczakow itd czyli pozostalych posilkow. Czyli na moje obecne 98 kg zjadam cos 2,1grama na 1-KG wagi ciala to uwazam ze wcale nie jest duzo. Powinno byc ze 2,5. Wiecej nie bo jak jest sie naturalnym to organizm nie potrzebuje wiecej bialka przetwazac zbadalem to na sobie. Zjadalem kiedys 3 g na 1-KG i jedyne [...]
[...] glukoza przemienia sie w aktywny glicerol ktory wiaze kwasy tluszczowe. Gdy brak lub bardzo malo ww, to kwasy ttuszczowe powoli sie rozpadaja i spala sie tluszcz. Gdy zjemy duzo ww tylemy, bo mozg rozpoznaje stan sytosci po ilosci dostarczonej glukozy. I tak mozemy zjesc 1kg golonki ze skora a nasz mozg uzna, ze probujemy go zaglodzic. A co [...]
[...] tego typu supli. Z tym ze musisz odpowiednio sie odzywiac, jak wrocilas z treningu to ryz+bialko serwatki lub piers z kuraka. Nie jogurty, one wnosza tylko kiepskie bialka i duzo cukrow, tez kiepskiej jakosci. Tak wiec najpierw pijesz kretke a pol godziny pozniej solidny posilek. Najlepiej abys poczytala art. mojego altorstwa tj. Dieta przy [...]
[...] 15 maja. Od 15 maja do 1 lipca (45dni) bede chcial przeprowadzic redukcje. No chyba ze mnie malo zaleje fat to masa 2 tygdonie dluzej, a w przeciwnym wypadku (jesli nabiore duzo fatu) redukcja od 1 maja. Hmm zamierzam sie do tego zabrac tak: od 27.02 do 10 marca dieta + 300kcal. Jesli zobacze ze jest ok, podniose do 400kcal + Kreatyne i OMEGA3. [...]
Oto jeden przepis z ALLEGRO na MASE jaki swego czasu zakupiłem .. Uwaga nie stosowac tego podaje tylko dla celów informatycznych !! Wklejam cały przepis z komentarzami kolesia hehe Koktajl NA MASĘ "Wszystkie składniki kolejno dodawaj dokładnie według kolejności jaką napisałem. KUP MAŚLANKĘ TRUSKAWKOWĄ( SPRZEDAWANE SĄ W KARTONACH [...]
po co biegasz na czczo? przecież budujesz masę, a nie redukujesz jeżeli chcesz zbiegać to nie na czczo i nie w dzień treningu siłowego lepiej by było jakbyś dokładnie rozpisał jakie btw w konkretnych posiłkach wydaje mi się, że jednak tego pełnowartościowego białka w śniadaniu masz mało przed treningiem ryż brązowy, pamiętaj. ma być niskie ig i [...]
[...] jagod, truskawek, innych jagodowych, grapefruita, pomaranczy (moga zastpic porcje wegli w max dwoch posilkach, i oczywiscie optymalnie porannym i potreningowym) - pic duzo wody Wszytsko ma byc rozlozone mniej wiecej po rowno w czasie dnia. Proponuje od razu wspomoc sie Whey i batonikami bialkowymi jak zajdzie potrzeba. Jako posilek moze [...]