Cześć, Z racji, że powstał dział dla osób trenujących sporty wytrzymałościowy postanowiłam założyć dziennik. Wreszcie miejsce dla mnie. Co prawda ponad miesiąc temu próbowałam w innym miejscu ale jednak ciężko pisać o treningach, kiedy większość osób nie wie o czym pisze. A wśród osób, które trenują podobne sporty myślę, że będzie raźniej.:-) [...]
Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie
Witam Postanowiłem zróbić mały poradnik dla tych którzy zaczynają swoja przygodę z siłownią.No więc może zaczniemy Dieta-to nierozłączny element naszej przygody.Mówią ze dieta to 70% sukcesu niezależnie od tego co chcemy osiągnąc duża masę czy tez dobrą rzeźbę.Dieta opiera się na makroskładnikach i kaloriach ( Białka,Węglowodany,Tłuszcze ) oraz [...]
Witam :) Chciał bym prosić was o wasze opinie , spostrzeżenia oraz pomoc... Dodam ze brałem bardzo dużo rożnych odzywek ,były to mocne jak i również słabsze (zwykle monohydraty jaki i Stacki itp...)Horse Power, Nitrobolony , M-Stacki , Animal Test ,X-Pandy, Bcaa , Glutaminy , Białka... było tego naprawdę dużo ciężko mi spamiętać... LECZ [...]
Co jakiś czas powtarza się na forum temat alkoholu i jego wpływu na wyniki sportowców. Z tej też przyczyny postanowiłem napisać parę krótkich zdań do przemyślenia dla wszystkich - może wam się spodoba Zauważę jedno - gdyby alkohol był aż tak niszczący dla mięśni to w kulturze indoeuropejskiej byłyby w przeszłości same cherlaki - zarówno w [...]
Witam zacznę od ankiety: Płeć : mężczyzna Wiek : 26 Waga : 75 Wzrost : 182 Cel treningowy : masa mięśniowa Staż treningowy na siłowni : 1 rok*********e inne sporty : brak Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : siłownia w pełni wyposażona Dieta : dokładna kaloryka z uwzględnieniem makro (rozpisana) plus liczenie w [...]
Hej :) Proszę o ocenę, ale ostrzegam, że to bardzo amatorskie. Dopiero tydzień temu przeszedłem na tę dietę, którą próbowałem sam ułożyć. Dzienne zapotrzebowanie na kalorie wyszło mi ok. 2875. Naprawdę zauważyłem już pewną poprawę (wcześniej długo ćwiczyłem bez żadnej specjalnej diety, co było głuuupie), ale jednocześnie nabrałem trochę tłuszczu. [...]
[...] jest powazne, jednak do diety mam jakis psychiczny chamulec, juz nawet sobie wyliczalem kalorie jakie powinienem spozywac, dzielilem na bialka/wegle/tluszcze, bardzo duzo czytalem o odzywianiu.. jednak nadal nie moge sie do tego przekonac, jem co 2-3 godziny, to fakt, w kazdym posilku staram sie spozywac przynajmniej 300-400 kcal, chociaz [...]
2 lata temu miałam anoreksje myślałam że się zdrowo odżywiam ale teraz moja wiedza na temat jedzenia powiększyła się. Nie chce już zsśmiecać organizmu śmieciowym jedzeniem.Na początku czerwca ważyłam ok 70 kg schudłam 6 kg ale wiem że większość z tego to woda. Chce jeszcze shudnąć ok 10 kg tak do 54 kg. Chce zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej by [...]
[...] spozywanie białka :/ tak więc tu pojawia sie pytanie - jaką diete proponujecie? Wiem, ze tu nie ma nic za darmo i nic w 2 dni sie nie zmieni..ale niestety, czasu nie jest za duzo - bo 1,5miesiąca (szykuje sie studniówka ). Acha- jeszcze jedno. Wiadomo, całkowicie wykluczyc białka sie nie da..wiec dziewczyna olała zalecenie - i je to co lubi, [...]
Czy przy odkładaniu tkanki tłuszczowej dla organizmu liczy się rzeczywiście tylko bilans kaloryczny? Dla mnie to dziwne,ale mogę jeść co 1,5 godziny duży posiłek i o ile składa się on głównie z białka to choćbym zjadł i 1.5 kg miesa, gram tłuszczu nigdy się nie odłożył. Natomiast po zjedzeniu jakiejś nawet niewielkiej ilości węglowodanów o wysokim [...]
Witajcie, najbardziej moje problemy pasują tutaj... Ale po kolei, moim celem jest budowa masy mięśniowej (popularnie masy), po zagłębieniu się w wiele tematów doszedłem właśnie do martego punktu... otóż z moich wyliczeń wynika że: Wzór dla mężczyzn: = 66,5 + (13,7 x WAGA) + (5 x WZROST) – (6,8 x WIEK) Wzór dla mężczyzn: = 66,5 + (13,7 x 70) + (5 [...]
Jako że od stycznia zacznę masownie z suplementacją chciałbym uzyskać odpowiedzi na kilka pytań oraz wasze rady. Moje dane: wzrost: 192 waga: 83-84 staż: jak w profilu Biceps: p: 35,5 l: 34 Klatka nie mierzyłem udo: 58 łydka: 40 płaska 80x3 MC: 100x5 przysiad 60x5 - cienizna ale nogi to moja najgorsza partia SUPLE A więc: posiadam puche Cell [...]
Witam. Waga: 78 kg Wzrost: 179 cm Wiek: 20 lat Obwód pasa: 86 cm Obwód klatki: 100 cm Obwód bicepsa: 32 lewy/33prawy Mam trochę tłuszczu na brzuchu (gdyby zmierzyć od mięśni brzucha, to tak z 3 cm grubości), klatce nogach itd. Chciałbym to zrzucić ale jednocześnie budować czysty mięsień. Mam nadzieje że jest to możliwe. [...]
Witam. Trenuję około 1,5 roku na siłowni. Patrząc na moje 'parametry' pewnie mnie wyśmiejecie że przy takim stosunku wzrost/waga chce zbijać wagę. Konkretnie nie zależy mi na zbiciu wagi ale na utracie tłuszczu (wiem...że jedno pociąga za sobą drugie ale chciałem podkreślić mój priorytet) przy jak najmniejszej utracie mięśnia. Kumple mówią na [...]
Cześć wszystkim Jako że jakiś czas temu zagościłem u was i u co poniektórych zdobyłem jakże niechlubną rangę sezonowicza (sic! nie chciałem :<), postanowiłem więcej poczytać o tym, jak trenować i dostosować swoje nawyki żywieniowe, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Moja forma nie jest dobra Możecie zobaczyć to tutaj: [...]
Białko : - około 2 gramów na 1 kg masy ciała. 90 kg = 180g, 80 kg = 160g. Obecnie nie ma żadnych dowodów, aby większe jego spożycie dawało jakiekolwiek korzyści. 1g białka = 4 kcal, 180g = 720 kcal, 160g = 640kcal. Węgle : - około 3-4 gramów na 1 kg masy ciała. 90 kg = 360g, 80 kg = 320g. Najwięcej węglowodanów powinno spożywać sie na śniadanie [...]
[...] kalafior czy szpinak to gotuje;) jak mam wiecej kasy wymieniam kure na czerwone mieso (min raz na 2 tyg, max raz w tyg) jak jestem w ogole mega bogata to jem lososia (duzo rzadziej ostatnio) warzyw moge jesc wiecej niz tutaj, wybieram zielone (ogorki, salate(uwielbiam!),cukinie,brokuly, szpinak (uwielbiam!!), zielona papryke itp), pozniej [...]
[...] niepokoić fakt, że nie ma u mnie żadnych efektów z chodzenia na siłownie :/ Zebyscie sobie potrafili wyobrazić jak wyglądam, to mam 17 lat, ok. 186cm i waze 65kg... Nie za duzo :D Zacząłem chodzić na siłownie tuż przed wakacjami i w zasadzie to miałem tylko raz 3-tygodniową przerwę a tak to regularnie trenuję. Mimo pol roku treningow nie ma [...]
Dzien dobry chcialem abyscie ocenili moja diete. CEL: raczej DLUGOTRWALE przybieranie na CZYSTEJMASIE MIESNIOWEJ patrzac w okolice nawet przyszlegoroku - cel dlugofalowy. Troche o mnie: tkim masa tluszczowa i to wszytko nagromadzone w okolicach brzucha + przykry wyglad wiszacych sutkow. Problemy zdrwotne: Lekarz 1 - kontaktu wyznaczyl do szpitala [...]
witam jestem nowy na forum i musze na wstepie wyrazic wdziecznosc wszystkim piszacym fajne posty bo dosc duzo mi pomogly przy ukladaniu sobie treningu i w tymze treningu moja prosba czy moglibyscie go ocenic ? w zamierzeniu jest to trening na mase na wstepie musze napisac ze zamieszczam wiecej cwiczen niz zamierzam wykonywac - prosilbym o [...]