SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ann- cycling

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 11746

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 338 Napisanych postów 7798 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 225726
Cześć,
Z racji, że powstał dział dla osób trenujących sporty wytrzymałościowy postanowiłam założyć dziennik. Wreszcie miejsce dla mnie. Co prawda ponad miesiąc temu próbowałam w innym miejscu ale jednak ciężko pisać o treningach, kiedy większość osób nie wie o czym pisze. A wśród osób, które trenują podobne sporty myślę, że będzie raźniej.

Pokrótce. Mam na imię Ania, przez kilka lat (studia) trenowałam ergometer wioślarski. Studia się skończyły i przyszedł czas na nowy sport wytrzymałościowy - rower. Na początku jeździłam sobie tylko turystycznie.

W tym sezonie postanowiłam się pościgać. Ale od razu wyszła źle przetrenowana zima (skupiłam się na rozwoju zawodowym), potem w sumie wcale nie było lepiej z treningami, za duża waga- lubię ścigać się tylko po górach. Ogólnie uwielbiam jeździć po górach, mimo że jestem kiepska na górkach. Ale radość po wjechaniu na szczyt jest ogromna. Co prawda na 4 starty – 3 razy byłam na podium (3x2 miejsce) i raz 4 miejsce. Z jednej strony cieszą sukcesy ale z drugiej strony wiem, że stać mnie na więcej i nie do końca jestem zadowolona. Chociaż z ostatnich zawodów byłam bardzo zadowolona – 2 miejsce i 4 miejsce w open. Niewiele brakło do 3 miejsca open. Ale nie tylko ja byłam w szoku, że tak mocno pojechałam. Na mecie kilku znajomych byli zdziwieni, że jestem w tak dobrej formie.


Plany startowe na 2020 ? Nie ma kalendarza. Na pewno coś się pościągam.

DIETA
nie liczę dokładnie kalorii. Jem dużo węglowodanów, mniej białka i tłuszczy. Moja dieta jest prosta, nie lubię kombinować, często jem to samo
Zazwyczaj opieram dietę na następujących składnikach:
Źródła białka: mięso, jajka, nabiał, whey,
Źródła węglowodanów: makaron, ziemniaki, ryż, płatki owsiane, owoce, mąka ryżowa, kasza jaglana
Źródła tłuszczu: olej kokosowy, orzechy, tłuszcz zawarty w mięsie, jajkach

Treningi będę opisać na bieżąco. Aktualnie będzie to 4 dni w tygodniu.






Zmieniony przez - Ann.. w dniu 2019-10-23 10:17:53
2
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 338 Napisanych postów 7798 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 225726
Pozwole sobie uzupełnić treningu. Od soboty powróciłam po przerwie wakacyjno- regeneracyjnej


Dzień 19.10.2019

Rower
Trening w miarę lużno, z kilkoma podjazdami i mocniejszymi akcentami. Bez planu. Doceniam chwilę kiedy mogę jechać bez założeń. Udało mi się poprawić na krótkim podjeździe czas o 25 sek ! Od razu mówię, że tętno mam zawsze wysokie i od zawsze tak mam.


Dieta:
1. Placek z mąki ryżowej z bananem, wheyem i orzechami
2. Makaron ze schabem i warzywami + olej kokosowy
3. Makaron z wołowiną, warzywa
4. Razowiec z twarożkiem i skyr naturalny

A poza tym mamy piękną jesień



Zmieniony przez - Ann.. w dniu 2019-10-23 10:22:00
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 338 Napisanych postów 7798 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 225726
Dzień 20.10.2019
Rano się zważyłam- waga 55,6kg. Stabilnie, patrząc, że od 2 miesięcy nie trzymałam diety.
Pochwalę się, że w tym roku udało mi się schudnąć ok 10kg. Od tej pory waga waha mi się ok 1 kg mimo braku diety. dla mnie ogromny sukces !
W sezonie chciałabym zejść do 52 kg ale bez parcia. Waga 55 również będzie ok.

Mogłam równieź luzno pojeździć więc wybrałam się na MTB %. Nie mam porządnego roweru, zwykły góral. narzeczony próbuje mnie namówić na zakup MTB ale to nie dla mnie. Wybrałam się do lasu. Nie umiem jeździć po lesie, kamieniach, piasku. Bardzo się bałam przy zjazdach. Ale super frajda. Nawet komy zdobyłam


DIETA
1. Placek z płatków owsianych z jabłkiem, wheyem i orzechami
2. Razowiec z twarożkiem i skyr naturalny
3. naleśniki z wołowiną, mozzarella, warzywami
4. owsianka z wheyem i orzechami, warzywa

Na zdjęciu nie mój rower Jazda po lesie w trampkach. Nie miałam swoich starych butów rowerowych, a nowych szkoda do lasu przy moich umiejętnościach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6504 Napisanych postów 62295 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777630
Powodzenia. Będę podglądał

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 338 Napisanych postów 7798 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 225726
Dzień 21.10.2019

Dzień bez treningu. Po jeździe w lesie wszystko mnie bolało. Tylko porozciągałam się i porolowałam,

1. Placek z płatków owsianych z bananem, wheyem i orzechami
2. makaron ze schabem, warzywa, olej kokosowy
3. makaron ze schabem, warzywa, olej kokosowy
4. Razowiec z twarożkiem i skyr naturalny, orzechy


Dzień 22.10.2019
Na trening musiałam iśc rano przed pracą. Myslałam, że jest ciepło - ubrałam krótkie spodenki i koszulkę. 8 stopni, wiatr, dawno tak nie zmarzłam.

Trening z mocniejszymi akcentami (wszystko x2) 40 sek- 170%FTP, 1 min-150%FTP, 2 min-135%FTP, 3 min-105%FTP. Konkretnie ! Nie było problemu z osiągnięciem progów. Jak wcześniej wspomniałam mimo, że koniec sezonu to w dobrej formie jestem po 2 tygodniowym urlopie na Gran Canarii, gdzie sporo jeździłam na rowerze. Według planu to jeden z ostatnich mocniejszych treningów w planie. Potem będzie więcej biegania i siłowni.


1. Placek z płatków owsianych z bananem, wheyem i orzechami
2. makaron ze schabem, warzywa, olej kokosowy
3. makaron ze schabem, warzywa, olej kokosowy
4. Razowiec z twarożkiem i skyr naturalny, orzechy
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Cześć :D

Jaki ładny kolor roweru - czy to przypadkiem Bianchi ?

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Nawiązując do pierwszego wpisu ....
Radość z wjazdu na szczyt góry jest tym większa im dłużej możemy się zjazdem cieszyć
No ale dość ściemniania, dawaj jakiego linka na Stravę to Cię przypilnujemy

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 338 Napisanych postów 7798 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 225726
FighterX, Rion Witam

Fsl Nie, to ridley jane sl

Szajba
pod warunkiem, że ktoś się nie boi zjazdów

3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12965 Napisanych postów 20728 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607770
Ania super że jesteś Oczywiście będę zaglądać.
A co dokładnie jesz z nabiału i jak często? Obserwujesz jakiś negatywny wpływ na sylwetkę? Bo mi tak utkwiło w głowie że nabiał, szczególenie dla kobiet o naszym typie budowy to zły
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 338 Napisanych postów 7798 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 225726
Nie zdążyłam już edytowac poprzedniego postu.

Dzień 23.10.2019
Dzień bez treningu. Tylko rozciąganie. Teraz jestem zmotywowana do treningów i najchętniej codziennie bym trenowała. Ale wiem, że muszę iść zgodnie z planem i aktualnie trenować 4 w tyg.

Waga 54,5 kg Zwiększam ilość jedzenia- dodaje węglowodany w dzień treningowy i będe dalej obserwować. ogólnie nie mam jakiś dużej różnicy między dzień bez treningu i treningu. O dziwo w dzień bez treningu jestem często bardziej głodna

1. Placek z płatków owsianych z bananem, wheyem i orzechami
2. kasza jaglana ze skyrem i orzechami
3. makaron ze schabem, warzywa, olej kokosowy
4. razowiec z wołowiną i warzywami

----------------------

Viki
Ania super że jesteś Oczywiście będę zaglądać.
A co dokładnie jesz z nabiału i jak często? Obserwujesz jakiś negatywny wpływ na sylwetkę? Bo mi tak utkwiło w głowie że nabiał, szczególenie dla kobiet o naszym typie budowy to zły

Z nabiału jem: skyr, mozzarella, twarożek.
Też żyłam cały czas z taką teorią ale szczerze nie widze, żadnej różnicy. Nie zatrzymuje mi się woda, skóra jest głodka, cellulit mam minimalny. A co do nóg, to nigdy nie mialam tak mało w obwodzie



Zmieniony przez - Ann.. w dniu 2019-10-24 10:33:01
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytania i odpowiedzi

Następny temat

paawo - Po mojemu o bieganiu i dźwiganiu.

WHEY premium