kopiuj....wklej hehe Ogólna kaloryczność pierwszego posiłku powinna wynosić czasem nawet do 30% dziennego zapotrzebowania na energię. W tym posiłku powinniśmy się skupić głównie na węglowodanach oraz białku, ilość tłuszczu powinna być nie wielka. Przykład takiego śniadania: Płatki owsiane Oliwa z Oliwek Rodzynki [...]
Co ja mogę doradzić... podstawa to cierpliwość, dwa kroki do przodu, jeden do tyłu(mam na myśli kaloryczność). W takim przypadku starałbym się znależć maksymalną ilość kalorii przy której waga się nie zmienia, maksymalną dla rozkęconego kaloriami metabolizmu, nie dla takiego, który już zareagował na deficyt. Oblicz sobie zapotrzebowanie według [...]
napisałam o dobijaniu przed bananem;) co do miodu- w I fazie jest zabroniony, jednak później można go stosować. Choć miód jest dość kaloryczny (ok. 80 kcal/łyżka) nie powinniśmy go sobie odmawiać w rozsądnej ilości Ma wiele dobrych cech: mobilizuje siły obronne organizmu, usprawnia krążenie, zawiera substancje bakteriobójcze. Miód bogaty jest w [...]
czytam tak co się dzieję na forum i widzę że wszyscy powoli przechodzą na tłuszczówki i stwierdzam że też będę powoli wycofywał węgle i w to miejsce wrzucał tłuszcze może nie tak radykalnie jak Xzaar i MaGor (przynajmniej na razie) sporo tłuszczy już wcinam codziennie idzie 9 jaj (całe), prawie dzień w dzień rybka (przeważnie jakaś tłusta) muszę [...]
Witam, pora się ogarnąć. Przemyślałem parę spraw, miałem parę wzlotów i upadków. Mówiłem sobie: " jak w pełni będzie okej, to wrócę do regularnych wpisów i prowadzenia dziennika". Teraz pomyślałem, a co jeśli zawsze coś będzie NIE TAK? Nie tak jak po mojej myśli? Nie da się nic zaplanowac tak jak chcemy, to jest życie i rządzi się swoimi prawami, [...]
[...] w promieniu 120km i mamy pare asow w rekawie. Szybka narada i lecimy, po drodze sacze Monster zero. Najpierw w docelowej miescinie odwiedzamy Kaufland bo ziomek nie ma za duzo do zarcia, naturalnie kumpel je co chce wiec pierwsze kroki kieruje w strone piekarni %-) A tam oponki, ciastka, torty az mi slina cieknie ale sie nie dalem. Na dziale [...]
Nie wiem ile ważysz, ale już widać, że musisz dołożyć kcal. Dodaj trochę białka, ww i t i będzie ok. Trening ok. Bardzo dobre połączenie, możesz dodać jeszcze bcaa i pij wszystko razem przed i po treningu. Oczywiście, taką metodę treningową można zastosować do wszystkich partii. Osobiście robię 60 minut stepera po treningu siłowym i 70 minut w [...]
Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie
Dieta jest, tylko jak pisałem wcześniej: nie bawię się w liczenie każdego grama. Nie jestem zawodowcem, żeby siedzieć nad jedzeniem i rozmyślać "Czy tu nie ma jednego grama białka za dużo?". Odżywiam się zdrowo, bez słodyczy, alkoholu, i innych głupot. Patrzę co jem, lecz nie przesadzam jak niektórzy. Wypowie się ktoś jeszcze, kto nie będzie [...]
[...] Kolejny trening nie na 100%. Ale nie chce robic przerwy. Tydzien temu własnie po wtorkowym treningu bark bolał jeszcze bardziej, ale w tym tyg jest juz duzo lepiej, mysle ze kolejny tydzien juz bedzie na 100%. NIe lubie cwiczyc takim planem jak nie mam dokładnie według planu i z zaplanowaną progresja. Jak za tydzien bark [...]
Lepiej cukier i pierdoły z cukrem zastąp miodem. Do spalenia 1 gr białka potrzeba ok 4 gr glukozy więc jeśli zejdziesz nieco poniżej tych 4 gr to przy Twojej aktywności fizycznej bf powinien ładnie złazić (tylko pamiętaj że przy triathlonie jak już spalisz glikogen to ciało bierze energię z tłuszczu a jak nie ma to spala tkankę - w tym mięśnie, [...]
[...] pieczatki czy 25 wrzesnia ma byc juz u nich ? - u nich poxniej sie pytam czy do 25 wrzesnia trzeba 214 punktów , - Odpowiedz tak a po 25 trzeba bedzie miec wiecej (napewno duzo wiecej eheh) ale niech sie pan nie martwi ceny białek tez podrożeja wiec wyjdzie na to samo eheh Ceny białek juz podraozały ze 170-80 na 200-220 a teraz 270zł za 3,2 kg [...]
Przejrzałam topic o jedzeniu i tak to u mnie wygląda. źrodła ww: otręby owsiane zamiast płatków owsianych można? makaron pełnoziarnisty jabłka banany grapefruity czy można jeść chrupkie pieczywo Sonko? Nie lubię chlebów na zakwasie, bo nie lubię kwaśnych chlebów, są drogie i niesmaczne jak dla mnie. _______________________________ źrodła b: [...]
Tzn co jest nieczytelne bo nie rozumiem. Wydaje mi się, że wszystko jasno napisałem. Za dużo węgli czyli konkretnie jaka ma być maksymalna wartość węglowodwanów dla mnie ? Na jakim poziomie obciąc dzienne zapotrzebowanie kalorii? O ile ? I jak z resztą wartości, rozumiem, że białka za mało, czyli jaka ma być dzienne wartość ? Tłuszcze w porządku ? [...]
kolorowa miska ;D A co do papryczek to nie lubie zielonej,ani zółtej nie ma to jak czerwona ;D widze szczypiorek też w sezonie dziennie w posiłkach jest;d Dużo nawet białka w diecie czyli redukcja pełną GĘBA :D
istnieją dowody że nie dostarczanie aminokwasów na noc poprawia jakby wrażliwość na te składniki :-)) i teraz 1/2 forum nie je nic przed snem %-) A tak na powaznie, to nie wiedziałem ze istnieją takie badania. A też taka prawda że jak sie chce to się znajdzie badania na dosłownie każdy temat który jest nam "wygodny", ( przykładem jest Antek :-D [...]
fakt z białkiem na szybkiego popatrzyłem... rzuciło mi sie tylko ze po 120g piersi a to nie jest zbyt duzo, ale tez masz sporo białka z prochu, no i nie wazysz tez 90kg tylko troche mniej wiec tego zarcia tez troche mniej wychodziwięc mój bład niedopatrzenie no kalorii sporo obcietych, ale mimo tego miecha chyba nie leci trening fakt wyglada na [...]
Na razie ćwiczę, żeby ćwiczyć i utrzymać w miarę formę. Cały czas jakieś imprezy itd, więc na masę nie ma co wchodzić. Myślę, że zacznę lekko masę od sierpnia, a na grubo od września. Żeby nie wróciła kontuzja pleców treningi robię w miarę lekkie, małe obciążenia i dużo powtórzeń. Z odżywek prócz białka i prozdrowotnych też nic nie jem, czasem [...]
Adam powiem tak, ja daje 10gr.BCAA Powder + 60gr. Isolate 100.Tak więc jeśli dasz 5gr.BCAA i dorzucisz do tego 3 kaps. Leucine Fusion to wyjdzie prawie na to samo. poczes, ja również dużo czasu w pracy spędzam siedząc i czasem odczuwam spore napięcie w odcinku lędźwiowym ale od jakiegoś czasu po konsultacji z moim fizjoterapeutom staram się co [...]
hej! tu mnie chyba jeszcze nie bylo witam witam ile zajęło Ci przyzwyczajenie sie do 1700 kcal? ok 2 tyg, na początku 1300 było mniej więcej a chleba nie możesz kupic prawdziwego razowca? zobacz co ten schulstad (i inne paczkowane) ma w skladzie.. no wiem ale akurat taki kupiłam, już tylko 1 kromka została, uważasz, że już lepiej kupować taki w [...]
nie rób tak, licz wsyztsko, policzysz węgle z ryżu, a białka już nie policysz z niego ? Dokładnie tak. Na tym polega ta metoda, że białko liczysz z produktów będących źródłami białka (mięso, nabiał itd), węglowodany ze źródeł ww (ryż, kasza, pieczywo itd) a tłuszcze z tłuszczy (masło orzechowe, olej lniany itd). Tak jest dużo prościej, wcześniej [...]