Nie jestem fachowcem od żywienia, ale wg mnie patrząc na Twoją aktywność i wagę, to 2500 kcal jest troche mało, nawet przy redukcji. Niech się wypowiedzą specjaliści. A i jaką pracę wykonunesz na codzień? Chodzi mi o aktywność fizyczną. Ja też nim nie jestem :-) dlatego między innymi założyłem ten BLOG żeby ktoś kto ma bardziej obszerną wiedzę w [...]
no dobra- mam kolejny problem: z wczorajszego dnia wyszło mi (niestety) takie spożycie : B/T/W 116/42/453g czyli nijak to się ma do diety- za dużo WW więc obliczyłem sobie wszystko od początku i wyszło mi tak: zapotrzebowanie dzienne w/g tego - http://www.sfd.pl/temat191365/ - ok.2600kcal przy redukcji ok.2000kcal makroskładniki w/g tego [...]
[...] ze wiecej znaczy lepiej, kolega ma jednak porownanie do supli z 1,3 jest po przerwie od stymulantów wiec nie duza dawka juz powinna dobrze zadziałac a 30 mg to nie jest za duzo tym bardziej ze kolega napisał ze brał noxa i działał jak nalezy, po 60 mg 1.3 gdzie tez jest kofa i to nie mało powinno byc to odczuwalne i to dobrze, a supli [...]
Ech... Parówka w białej bułce to dla Ciebie dobre źródło kalorii i białka? Nie masz "czasu" zjeść lepiej - sorry, jak to czytam , to nie wiem czy mam się śmiać czy płakać... Zrobienie i zjedzenie zdrowej kanapki nie zajmuje dużo więcej czasu , niż zjedzenie badziewnego hot-doga... Co Ty zrobisz za kilkanaście lat, gdy nie będziesz chodzić do [...]
Dzieki za rady. Nie wydaje mi sie zebym jadla tak duzo jak mowi Piorunos :( Czytalam troche te wszystkie posty o tym co i ile powinnam jesc, moze faktycznie za malo bialka jem, ale co do makranow i takich innych dupereli to w ogole ich nie jadam, zawsze jem samo miecho z warzywami. Panicznie boje sie weglowodanow i jedyne jakie jem to pieczywo [...]
[...] zrodlo bialka mieso,jaja,ryby, twarog, nie musisz codziennie jesc tego samego, -poza tym wywal ten jogurt z posilku drugiego, w sumie ten drugi posilek to bez sensu imo, -chleb zwykly zamien np.na pieczywo, razowe, pelnoziarniste jezeli juz -co to za piers z kuczaka ktora w 130g ma az 20g tłuszczu? -za duzo owocow na moje a za malo warzyw,
Złap się za jaja, albo pogódź się z tym, że jesteś nieudacznikiem. Nie wszystko jest dla każdego i nie wszystko każdy zrobi, jeśli masz problem z zjedzeniem pomidora czy cebuli to aż boje się pomyśleć jak wygląda twoje życie. Apropos: Do 14 roku życia byłem starszym niejadkiem. Jadłem tylko parówki i kaszki mleczne ( te dla kilkuletnich dzieci). [...]
Witam. Piszę w imieniu koleżanki. Wiek 38. Wzrost 165. Waga 74. (cel powiedzmy -10kg) Ćwiczy ze mną od stycznia praktycznie 3 razy w tygodniu gdzie może z trzy/cztery razy było to dwa razy w tygodniu przez brak czasu. Trening wygląda tak, że przez pierwszą około godziny biega/chodzi na bieżni i pali tam w granicach 400-450kcal. Później przenosi [...]
"nie kazdego stac na profesjonalna diete z wyliczniem wszystkiego" masz racje, dlatego ja proponuje tanie rozwiazanie, bez zbednych wyliczen - porcja kaszy gryczanej z twarogiem gryka ma prawie 2x tyle bialka co maka pszenna, do tego bialko duzo lepszej jakosci, duzo mineralow, witaminy, blonnik oraz nizszy indeks glikemiczny
Wiesz Mihhał fakt faktem Izolat białka jest drogą zabawką jeśli chodzi o omlety , dużo się też może nie zmarnować białka jak nie przypieczemy omleta, co do do strat - na pewno jakieś będą. Z tym, że te pare gramów dosłownie pare nic nie zmieni u osób które nie są zawodnikami. Jak ma ktoś linka do tematu, artykułu, badań ile można stracić białka [...]
Nie dawno zacząłem dietę na mase i suplementację. Biorę gainera, białko tylko na noc, BCAA, kreatynę. Zanim zacząłem tą całą dietę i suplementację to miałem też dużo krost na całej twary,ale teraz trochę się zmniejszyło tylko miejscami są tak jakby takie bulwy duze podskórne. Krosty na plecach miałem przed stosowaniem odżywek,ale wydaje mi się, [...]
[...] jesli koles co wazy 100kilogramow je codziennie 250g bialka z diety to poco ma jesc dodatkowe 50 g z ozdywki??? pozdrawiam ps: jak przekonac mame ze 33cm w bicu to niejest zaduzo(ona tak uwaza) tylko owiele zamalo i musze duzo jesc zeby dorobc sie prawidlowej wagi?? najlepsiejszy dzial w historii [...]
Nie ma się co dzwić, że nie złapałeś masy przy takiej ilości białka i węgli. To dieta bardziej na poprawę jakości mięśni i na rzeźbę. Ta teraz będzie w sam raz. Chyba, że jest za dużo kalorii. Doradca w dziale suplementacja
[...] posilku przed treningowego B+T, posilek przed treningowy B+W, posilek po treningowy B+W, natomiast ostatni B+T. taki schemat mi odpowiada kiedy wegli w diecie nie ma zbyt duzo. jezeli zaczynam przekraczac ilosc weglowodanow na poziomie +500g dziennie wtedy sprawa wyglada troche inaczej, bo tez nie widze sensu w ladowaniu w siebie po 200g wegli [...]
Jakże ja bym mogła przejść obojętnie obok takiego tematu, co? :D Kumpel (sezonowiec) po tym jak się okazało, że wycisnę więcej niż on: "Zachowuj się jak kobieta! W tym wieku to powinnaś na szydełku szaliki dziergać, a nie po pakerniach ganiać!" Kolega mojego męża skarżył się na brak partnera treningowego. Mój mąż pochwalił się, że ze mną [...]
[...] az sie swioeca od tliuszczu! jak wiec widzisz to sa kwestje indywidualne : jesli zalezy ci na masie og. to bierz carbo i waga bedzie rosla , jesli chcesz budowac suchy miesien , co jest niezwykjle trudne , to licz dokladnie wegle jak i calosc kalorii, kazdego dnia, prowadz notatki - one ci duzo powiedza - jak postepowac w przyszlosci pozdr mc
Ja jestem obeznany i powiem że białka czasem za duzo.. Po pierwsze:nadmiar białka obciąża watrobe i nerki. Po drugie:nadmiar,jak kazdy nadmiar..dostarczanie zbyt dużych ilości białek może spowodować zawyżenie bilansu kalorycznego ponad optimum-a to może spowodowac otłuszczenie.I nie pisz że białko nie otłuszcza.kazdy składnik pokarmowy podawany w [...]
Wskaźnik BMR: 1757 kcal Aby utrzymać wagę: 2108 kcal 15% białka: 316 kcal = 79 g 55% węglowodanów: 1159 kcal = 290 g 30% tłuszczu: 632 kcal = 70 g Starałem się ustalić jakąś dietę dla siebie, ale zupełnie nic nie ogarniam. Jestem całkowicie zielony w tym temacie, nigdy w życiu nie interesowałem się tym za bardzo i teraz jak próbowałem coś zrobić [...]
To że trenujesz każdego dnia nie znaczy, że masa mięśniowa ma rosnąć adekwatnie. Zdobycie masy mięśniowej wymaga nieco wkładu w przebudowanie stylu życia. Mięśnie muszą być poruszane regularnie z rosnąca intensywnością ciężarową. Wzrost masy mięśnia jest odpowiedzią organizmu na obciążające go czynniki. Czynnikiem stymulującym rozrost mięśnia [...]