...
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 83
Crvena Zvezda-Legia 1:1

Podsumowanie I połowy:
Do przerwy Legia prowadzi z Crveną Zvezdą Belgrad 1:0 po golu Piotra Włodarczyka zdobytym z karnego w 38. minucie. Legioniści mają więcej z gry, ale dogodne sytuacje strzeleckie zaczęli sobie stwarzać dopiero po mniej więcej pół godzinie - poza karnym najlepszą zmarnował Gottwald, którego nieczyste uderzenie obronił Banović. Pod bramką Legii nie dzieje się zbyt wiele - najczęściej dośrodkowania i wrzutki pewnie chwyta Łukasz Fabiański.

Podsumowanie II połowy:
Drugi sparing Legii na Cyprze zakończył się podobnie jak pierwszy remisem. Tym razem padł wynik 1:1 - bramkę dla Legii strzelił Piotr Włodarczyk z rzutu karnego, wyrównał pięć minut po przerwie Bosko Janković. Zmiany przeprowadzone przez trenera Dariusza Wdowczyka w przerwie miały wpływ na poziom gry Legii w drugiej połowie spotkania - przez ponad 20 minut po zmianie stron Legia na boisku nie istniała i z powodzeniem mogła przegrywać. W końcówce jednak legioniści otrząsnęli się z przewagi rywala i wypracowali sobie kilka groźnych sytuacji - w najlepszej z bliska piłki do bramki nie zdołał skierować Cezary Kucharski.
...
Wdowczyk: Duże słowa uznania dla chłopaków

W drugim meczu sparingowym podczas zgrupowania na Cyprze Legia zremisowała 1:1 z Crveną Zvezdą Belgrad. Po meczu trener Dariusz Wdowczyk nie krył zadowolenia z postawy swoich podopiecznych: - Trzeba powiedzieć, że Crvena w drugiej połowie zagrała znacznie agresywniej niż my. Wymieniliśmy całą jedenastkę i gra z początku nie układała się po naszej myśli, ale muszę pochwalić chłopaków za walkę i kilka bardzo ciekawych akcji. Myślę, że szczególnie w pierwszej połowie zagraliśmy bardzo dobrze. Crvena na za wiele nie mogła sobie pozwolić, ponieważ nie pozwoliliśmy jej na skuteczne rozwijanie akcji i sami wypracowywaliśmy sobie dogodne sytuacje. W końcu zdobyliśmy gola po rzucie karnym będącym następstwem bardzo ładnej akcji Rogera. Graliśmy dzisiaj z bardzo dobrym zespołem, który już za 10 dni rozpoczyna swoja ligę i jest na pewno gdzieś przed nami w przygotowaniach. My jeszcze mamy trochę czasu - to dopiero nasz drugi sparing. Tak jak powiedziałem - duże słowa uznania dla chłopaków, którzy dzisiaj grali, bo zagrali bardzo dobrze i bardzo ambitnie, starali się, walczyli i przeprowadzili zwłaszcza w pierwszej połowie kilka fajnych akcji.

Szkoleniowiec warszawian odniósł się także do personaliów wystawianych przez siebie w sparingach drużyn: - Na razie wszyscy dostają szansę, żeby pograć - chcę, żeby każdy z zawodników miał szansę zobaczyć, jak to wygląda. Absolutnie zawodnicy z pierwszej połowy to nie jest obecnie skład wyjściowy Legii. Mieliśmy dzisiaj poranny trening, wiec każdy dostał 45 minut gry i to wystarczy. Mamy jeszcze Hiszpanię i kilka meczów przed sobą, wiec to wszystko będzie się mieszało, a jednocześnie każdy z zawodników będzie dostawał szanse na 45 minut gry. Inaczej to pewnie będzie wyglądało w Hiszpanii, gdzie będziemy się starali grać większość spotkań jednym składem.

Crvena Zvezda Belgrad - Legia Warszawa 1:1 (0:1)

Bramki:
0:1 - Piotr Włodarczyk (38', karny)
1:1 - Bosko Janković (50')

Żółte kartki:
54' - Moussa Ouattara (Legia)

Składy
Crvena Zvezda Belgrad (skład wyjściowy):
22. Zoran Banović - 3. Aleksandar Luković, 5. Milan Dudić, 6. Milan Bisevac, 30. Dusan Basta - 23. Vladimir Mudrinić, 17. Nenad Milijas, 8. Bosko Janković, 32. Dejan Milovanović - 19. Takayuki Suzuki, 25. Nikola Zigić.

Trener - Walter Zenga

Legia Warszawa:
1. Łukasz Fabiański - 27. Edson da Silva (46' 2. Artur Chałas), 4. Dickson Choto (46' 29. Moussa Ouattara), 25. Jakub Rzeźniczak (46' 19. Marcin Rosłoń), 7. Grzegorz Bronowicki (66' 3. Marek Jóźwiak) - 6. Roger Guerreiro (46' 11. Tomasz Kiełbowicz), 8. Łukasz Surma (46' 5. Veselin Djoković), 14. Aleksandar Vuković (46' 10. Marcin Burkhardt), 20. Sebastian Szałachowski (46' 13. Bartosz Karwan) - 9. Piotr Włodarczyk (46' 15. Dawid Janczyk), 21. Michal Gottwald (46' 23. Cezary Kucharski).

Trener: Dariusz Wdowczyk

...
Szacuny 19 Napisanych postów 10067 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 27778
i dobrze, że zagrali dobry mecz . Może wreszcie w lidze zaczną grać troche lepiej i powalczą o mistrza Ekstraklasy, bo szanse zawsze są.

Scio me nihil scire. - Sokrates

We will never die, because we are UNITED !

...
Legia Warszawa: Celem jest podwójna korona

Celem Legii Warszawa jest w tym sezonie wywalczenie mistrzostwa Polski oraz zdobycie Pucharu Polski. W trakcie zimowego okna transferowego do stołecznego klubu dołączyło siedmiu nowych piłkarzy.

Po 17 kolejkach spotkań Legia plasuje się na drugim miejscu w tabeli Orange Ekstraklasy. Do prowadzącej Wisły Kraków traci jeden punkt. W ostatniej kolejce obie drużyny zmierzą się w Warszawie.

W rozgrywkach Pucharu Polski legioniści dotarli do 1/4 finału. W pierwszy meczu pokonali u siebie Kolportera Koronę Kielce 2:0. Rewanż odbędzie się 7 marca. W przypadku awansu półfinałowym rywalem Legii będzie Zagłębie Lubin.

Nowe nabytki Legii to Brazylijczycy Roger Guerreiro (lewy pomocnik) i Edson da Silva (lewy obrońca), Słowak Michal Gottwald (napastnik), Grzegorz Bronowicki (prawy obrońca), Artur Chałas (obrońca), Maciej Gostomski (bramkarz) oraz Cezary Kucharski (napastnik).

Największe wzmocnienia to obaj Brazylijczycy, na których w okresie przygotowawczym stawiał trener Legii Dariusz Wdowczyk. Guerreiro okazał się najlepszym asystentem Legii - czterokrotnie po jego podaniach koledzy trafiali do siatki rywali.

Piłkarze Legii brali udział w trzech zgrupowaniach. Na początku stycznia udali się na Mazury, gdzie pracowali nad kondycją. Następnie zawodnicy udali się na zgrupowania na Cypr i do Hiszpanii.

Spośród ośmiu rozegranych sparingów Legia wygrała sześć i dwa zremisowała. Najskuteczniejszym zawodnikiem "wojskowych" był zimą Piotr Włodarczyk, który strzelił osiem goli (miał też jedną asystę). Łącznie stołeczny zespół zdobył 21 bramek i stracił sześć.

Prawdopodobny skład Legii w pierwszych meczach jesieni:

Łukasz Fabiański - Edson da Silva, Dickson Choto, Moussa Ouattara, Wojciech Szala - Roger Guerreiro, Łukasz Surma, Aleksandar Vuković, Bartosz Karwan - Piotr Włodarczyk, Dawid Janczyk/Michal Gottwald.

Jacek Magiera znów w Rakowie!

Tak wielkiej niespodzianki chyba nikt się nie spodziewał. Wczoraj późnym wieczorem, tuż przed zamknięciem okna transferowego dla klubów Orange Ekstraklasy, sfinalizowano wypożyczenie Jacka Magiery z Legii Warszawa do naszego klubu! Magic w barwach Rakowa będzie występował przynajmniej do końca tego sezonu. – W Częstochowie jest mój dom, Raków jest moim klubem i tutaj chcę się odbudować fizycznie i psychicznie – mówi o transferze w obszernym wywiadzie, opublikowanym w dzisiejszym numerze Życia Częstochowskiego. A zatem mówiąc krótko: Jacek, witaj w domu!

Pierwsze plotki o tym, że takie rozwiązanie jest brane pod uwagę, pojawiły się dwa dni temu, jednak ostateczna decyzja zapadła dopiero w ostatniej chwili. Dziś Jacek załatwia jeszcze ostatnie sprawy w Warszawie i w Częstochowie spodziewany jest dopiero późnym wieczorem. Wygląda więc na to, że pierwszy oficjalny trening z czerwono-niebieskimi odbędzie w czwartek. Meczem z Jastrzębiem zaś po ponad 9 latach powtórnie zadebiutuje na Limanowskiego.

HENRY W ARSENALU NA WIEKI !!
------------------------------
--==Racovia & Stalówka & Górale==--
...i kup sobie chamie medalik na szyje..."

...
Szacuny 2 Napisanych postów 917 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4247
Kiełbowicz i Surma na dłużej w Legii

Mający za sobą występy w piłkarskiej reprezentacji Polski Tomasz Kiełbowicz i Łukasz Surma przedłużyli do 2009 roku kontrakty z Legią Warszawa - poinformował stołeczny klub.

Kiełbowicz związał się umową do 30 czerwca 2009 roku, natomiast Surma planuje bronić barw Legii do 31 grudnia 2009 roku. Klub ma możliwość przedłużenia umowy o kolejny rok.

"Jestem zadowolony, że dwaj doświadczeni zawodnicy, którzy od kilu lat mają niewątpliwy wpływ na oblicze tego zespołu, zdecydowali się przedłużyć kontrakty z naszym Klubem. Wierzę, że ich doświadczenie i umiejętności pomogą nam w zdobywaniu kolejnych trofeów" - przyznał trener Legii Dariusz Wdowczyk.

[*] Kazimierz Górski [*]

...
Legia oskarżona o skorumpowanie sędziów

KP Legia Warszawa zamierza wystąpić do Wydziału Dyscypliny PZPN o wszczęcie postępowania przeciwko Radosławowi Matusiakowi, który sugerował, że Legia korumpuje sędziów - poinformowało "Życie Warszawy".

Matusiak zasugerował w Canal+, że Legia kupuje mecze. Wiele pretensji do arbitra miał również trener Orest Lenczyk.

- Jeżeli sędziowie będą prowadzili w Warszawie mecze z zespołami z prowincji, tak jak w piątek, Legia z pewnością będzie mistrzem Polski. Sędzia punktował nas bez pardonu. Prawda jest taka: za długo pracuję w tym fachu, żebym nie potrafił w trakcie meczu przewidzieć, co arbiter może w kolejnych sytuacjach zrobić. Tym bardziej w takim meczu, jak ten w Warszawie. Legia musiała przecież wygrać - powiedział na konferencji prasowej Lenczyk.

Zdaniem INTERIA.PL:
Oskarżeniami o korupcję musi natychmiast zająć się prowadząca rozgrywki Ekstraklasa SA, której działacze powinni poprosić Matusiaka i Lenczyka o dowody przestępstwa. Jeśli takich nie dostarczą powinni zostać ukarani za psucie wizerunku polskiej piłki. Korupcyjne insynuacje z pewnością nie przyciągną nowych sponsorów do ekstraklasy...

...
a dzis wazny mecz w Grodzisku, ktory trzeba wygrac, bedzie arcyciezko, Groclin jest najbardziej niewygodnym rywalem dla Legii...

...
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7982
no groclin jest bardzo niewygodnym rywalem nei wygraliśmy z nimi od 5 lat. ale jestem dobrej myśle. po laniu w kielcach będą chcięli się zrehabilitować. martwi tylko kontuzja edsona ale myśle ze kiełbik godnie go zastąpi. po serii słabszych występów wdowczyk nie zabrał do grodziska bartka karwana. zobaczymy co pokaże szalach. pozdro
...
czyżby Legia stała sie takim odpowiednikiem Liverpoolu z premiership w kwestii ilości meczów wygranych 1:0