SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

LEGIA WARSZAWA

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 251160

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 13700 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 60920


Będą nowe koszulki

W najbliższym sezonie dostawcą strojów dla Legii nadal będzie firma Adidas. W 2004 roku Klub podpisał umowę z niemiecką firmą na 3 lata. Według naszych informacji nastąpi zmiana wzoru obecnych meczowych koszulek. Prawdopodobnie (co mocno podkreślamy) nowe koszulki Legii będą wyglądały tak jak na załączonym obrazku. Pierwszy trykot pozostanie tradycyjny: biała koszulka, czarne spodenki. Adidas będzie zaopatrywał w sprzęt pierwszą i drugą drużynę. Zespół otrzyma różnego typu sprzęt poczynając do koszulek meczowych, przez t-shirty, dresy, koszulki treningowe, kończąc na butach i piłkach.
Jeżeli nasze informacje o nowym wzorze się potwierdzą, to kibiców może zmartwić cena - koszulka wyceniana jest przez Adidasa na około 50 Euro, czyli ponad 200 zł.

Autor: Woytek

Doradca w dziale ,,Piłka nożna''

Nagrody w Typerze sfd.pl funduje Sklep Kibica http://www.ISS-sport.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 13700 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 60920
Jak podoba się Panu w Austrii?
Artur Boruc: Schludnie, czysto, przyjemnie. Trochę treningów. Jest OK.

Uczy się Pan już angielskiego? Pora na przenosiny do Celticu Glasgow.
- Gram w Legii. I tyle na dzisiaj. Jest sporo zamieszania w tej sprawie. Ja nie zamierzam zaprzątać sobie tym głowy.

Spotykał się Pan już jednak z przedstawicielami szkockiego klubu.
- Nie spotykałem się, tylko się spotkałem. I nie z przedstawicielami, a z przedstawicielem. Po meczu w Grodzisku rozmawiał ze mną trener Gordon Strachan. Sprawę prowadzi mój menedżer. Ze strony szkockiej zajmuje się tym Ray Sparkes.

Do Legii na stanowisko menedżera do spraw sportowych ma trafić Dariusz Wdowczyk. On pomagał we wstępnych rozmowach transferowych Macieja Żurawskiego z Celtikiem. Liczy Pan, że teraz także pomoże?
- Nie wiem, czy pan Wdowczyk znajdzie się w Legii. Jego pomoc w moim przejściu do Celticu by mi nie zaszkodziła. A tak w ogóle jak przejdę to fajnie, a jak nie, to nie będzie dramatu. Na pewno. Jestem zadowolony z tego, że gram i mieszkam w Warszawie.

Ale chce Pan wyjechać za granicę?
- Jeżeli propozycja jest naprawdę konkretna, a taka chyba jest w przypadku Celticu, to dałbym się skusić. Takie cele jak Puchar UEFA, Liga Mistrzów - czemu nie? Choć i z Legią można walczyć o podobne cele.

Liga szkocka jest odpowiednia dla Pana? A w ogóle jaka byłaby najlepsza? Czy wyjazd choćby do Rosji wchodziłby w rachubę? Wojciech Kowalewski, który był w Legii w hierarchii przed Arturem Borucem, gdy grał w Rosji, został nieco zapomniany. A przecież kiedyś był reprezentantem.
- Rosja to nie jest mój ulubiony kierunek. Tam bym nie pojechał - przynajmniej przez kilka najbliższych lat nic pod tym względem się nie zmieni. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że płacą tam znakomicie, ale pieniądze nie są jedyną wartością. Dla mnie liczy się przede wszystkim wartość sportowa. Nie chcę umniejszać klasy tamtejszych klubów i mówić, że pieniądze całkiem dla mnie się nie liczą. To jednak nie to. Zdecydowanie.

Jaki był dla Pana ostatni sezon?
- Bardzo średni. Było kilka niezłych występów, ale zdarzyło się i kilka wpadek. Nie ma co się rozwodzić. Poprzedni sezon został przez Legię zmarnowany totalnie. Może poza jednym niewielkim plusem, jakim był awans do rozgrywek Pucharu UEFA.

A sukcesy indywidualne? Został Pan kapitanem drużyny.
- To też mam rozumieć za sukces? Choć mogę to traktować jako cenzurkę. Cieszę się z tego wyboru, nie będę tego ukrywać. Ale tak naprawdę wiele się nie zmieniło od czasu, kiedy tym kapitanem nie byłem. Głównie to, że gdy jest mecz, wchodzę na boisko pierwszy, a wcześniej tak nie było. Zmieniło się też parę mało istotnych detali.

Zgrupowanie w Lutzmannsburgu zaczęło się od wyjazdu Andrzeja Krzyształowicza. W Legii zostało już tylko dwóch bramkarzy, a jeżeli Pan odejdzie do Celticu, zostanie jeden. Łukasz Fabiański ma 20 lat. Czy jest już gotowy do gry w ekstraklasie?
- Czy jest gotowy, to dopiero by się okazało. W treningu i poza nim prezentuje się jednak naprawdę dobrze i na pewno klub będzie miał z niego dużą pociechę. Oczywiście, jeżeli będzie dane mu grać.

Trener Krzysztof Dowhań nieźle daje w kość bramkarzom. Czy te treningi różnią się od tego, co robicie zwykle, czy na innych zgrupowaniach? Czy w ogóle treningi Legii są inne niż kiedyś?
- Treningi Jacka Zielińskiego różnią się od tego, co robiliśmy wcześniej. Ja jednak mogę się wypowiadać głównie na temat pracy bramkarzy. Tu różnic wielkich nie ma. Trener Dowhań jak zwykle robi co może.

Zmieniło się, że do tej pory ćwiczyło trzech bramkarzy, a teraz dwóch. Można było dłużej odpocząć.
- Wszystko jest tak rozplanowane, że nie ma różnicy, ilu by nas ćwiczyło. Jeden, dwóch, trzech, a może ośmiu. Nie ma znaczenia.

Jakie cele sportowe stawia sobie Pan w tym sezonie? Przypominamy, że na jego końcu są mistrzostwa świata.
- Wracając do wcześniejszych pytań, to awans reprezentacji do mistrzostw mógłby mi pomóc w transferze do Celticu. Być może, już grając w tym klubie, miałbym większą szansę na występ w mistrzostwach jako numer jeden. Ale Legia też jest prężnym klubem. Najlepszym w Polsce, w końcu to z niej trafiłem do kadry. Zobaczymy za rok, co z tego będzie.

Drużynie Legii na zgrupowaniu - ale nie tylko - ma pomagać pani psycholog. Pan ma własnego psychologa. Czy nie dojdzie do sprzeczności pomysłów, interesów?
- To, co wypracowałem, nie powinno kłócić się z tym, co zaproponuje ta pani. Moje seanse miały dać mi coś indywidualnie, ona ma wpłynąć pozytywnie na cały zespół.

Uważa się Pan za mocnego psychicznie?
- Trudno mi to ocenić.

Ale gdy Legia przegra mecz, Pan chwilę potem mówi, że już tego nie pamięta. Silna psychika czy małe zaangażowanie?
- To chyba taki mój sposób obrony przed stresem. Staram się jak najszybciej zapomnieć, bo nie ma co się katować takimi myślami. Tym, kto zawinił - ja, ktoś inny czy cała drużyna.

Siedząc w Austrii, zwracacie uwagę na to, co dzieje się w innych zespołach?
- Oczywiście, najuważniej patrzymy na Wisłę. Odchodzi z niej Maciek Żurawski. Jego wpływu na grę zespołu trudno nie docenić. Choć nie ma ludzi niezastąpionych. Mają jeszcze paru innych dobrych, a nawet bardzo dobrych zawodników.

A w Legii jest zawodnik, którego odejście wytworzyłoby tak wielką lukę jak odejście Żurawskiego z Wisły? Może odejście Artura Boruca?
- Dobrze powiedziane. Ale tak naprawdę nie mam pojęcia. Naszą siłą jest chyba kolektyw. Nie mamy supergwiazdy podobnej do Maćka.

Dawno nie było w Legii tylu graczy z zagranicy. To, że na sprawdziany przyjechali Serbowie, w porządku, ale Egipcjanin?! No i Gwatemalczyk. Tam w ogóle grają w piłkę?
- Na całym świecie w drużynach grają zawodnicy z różnych krajów. A że akcje Gwatemali nie stoją wysoko? Proszę spojrzeć na Dicksona Choto. To zły piłkarz? A gdzie w hierarchii stoi to jego Zimbabwe? Wszędzie zdarzają się pojedynczy dobrzy piłkarze, tylko nie wszędzie jest możliwe stworzenie z nich choćby jednego dobrego zespołu.


Źródło: Gazeta Wyborcza

Doradca w dziale ,,Piłka nożna''

Nagrody w Typerze sfd.pl funduje Sklep Kibica http://www.ISS-sport.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 526


O Legii moge powiedziec tyle ze mam do tego klubu pecha bo jak Slask jezdzil na Legie to zawsze bylem chory albo takie cos i przez to nigdy nie bylem na Lazienkowskiej

>>ŚLĄSK WROCŁAW<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 13700 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 60920
Legia gra dziś z Gyor ETO

Po sobotnim zwycięstwie 3-0 w sparingu ze Slovanem Bratysława podczas obozu przygotowawczego w Austrii, legionistów czeka kolejne spotkanie. Dzisiaj o godzinie 19:00 podopieczni Jacka Zielińskiego zmierzą się z Gyor ETO. Węgierski zespół zajął na koniec sezonu w swej lidze 5. miejsce. Na 30 spotkań wygrał 16, sześciokrotnie remisował, a w pozostałych ośmiu górą byli rywale. Bilans bramek 44-32. Najlepszym strzelcem w ubiegłym sezonie w ekipie z Węgier był Otto Vincze, zdobywca 9 goli.

Doradca w dziale ,,Piłka nożna''

Nagrody w Typerze sfd.pl funduje Sklep Kibica http://www.ISS-sport.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 894 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6281
http://pilka.interia.pl/news?inf=643019
ostro

Zmieniony przez - schwindler w dniu 2005-07-06 15:49:16

WISLA KRAKOW << >> MANUTD

WWW.MANUTDPICS.COM
WWW.WISLAKRAKOW.PL

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 16209 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 131096
moim zdaniem towarzyskie mecze nigdy o niczym nie swiadcza

Sponsorem nagród w XIII edycji Ligi Typerów jest Wydawnictwo SQN
Zapraszamy !! http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__XIII_Edycja-t920180.html

!!!<<< ARSENAL LONDYN >>>!!!
!! Pomyśl, jeśli potrafisz !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 13700 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 60920
j/w, w sparingach wszystko sie moze zdarzyc
Spojrz tez na sklad :
Fabiański - Kiełbowicz, Choto (82-Magiera), Szala, Ghanem (60-Swicher) - Surma, Smoliński, Rosłoń - Mitrović (46- Cetković), Włodarczyk (77-Janczyk), Klatt (60-Zjawiński).
pogrubilem tych takich nienajmocniejszych pilkarzy Legii, moim zdaniem, moze Oni sie sprawdza i beda kiedys podstawowymi pilkarzami, ale teraz nie wiem jak jest i to moze nie byl najmocniejszy sklad Legii, a mimo to i tak powinni wygrac

Doradca w dziale ,,Piłka nożna''

Nagrody w Typerze sfd.pl funduje Sklep Kibica http://www.ISS-sport.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 14568 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53165
Artykuł z Faktu (chyba)
Kowal to wali prosto z mostu

Szałowe zakupy Legii
Wojciech Kowalczyk (33 l.), 39-krotny reprezentant Polski i jeden z najlepszych napastników w historii Legii Warszawa, jest załamany tym, co dzieje się w jego ukochanym klubie.

- Transfery? To były zakupy z wyprzedaży sezonowej w Biedronce! A jak się kupuje w Biedronce, to raczej nie wyjdzie z tego świetna kolacja. Zalatywać będzie budką wietnamską i ten smrodek, niestety, kibice Legii będą musieli znosić -Ęprognozuje "Kowal".

- Aż tak źle oceniasz te wzmocnienia?

- Najbardziej to Legia wzmocniła linie defensywne swoich rywali! Klatt, Chmiest i Cruz nie mają klasy. Może Szałachowski, ale... tylko może. Wolałbym jednego Sokołowskiego I, którego wyrzucono, niż ich czterech.

- Jak jesteś taki mądry, to kogo byś sprowadził? Wymień trzy nazwiska!

- Do ataku Ślusarskiego, do pomocy Golińskiego, a do obrony na przykład Ratajczyka - o ile jest zdrowy. Oni mają pojęcie o grze w piłkę.

- Wiesz, ile ta trójka by kosztowała?

- Lepiej mądrze wydać milion euro, niż wyrzucić 300 tysięcy za okno. A tak to Legia kupiła w Biedronce najdroższe ogórki świata! Taki Klatt zimą będzie wart nie 300 tysięcy euro, ale 40.

- Zieliński firmował te transfery swoim nazwiskiem...

- Albo nie ma nic do powiedzenia przy transferach i siedzi cicho, albo coś mu się przestawiło w głowie i naprawdę sądzi, że sprowadza dobrych piłkarzy.

- Nie nadaje się na trenera?

- Na razie powinien wycofać się do drugiego szeregu. W przyszłości będzie dobrym trenerem, bo jest skrupulatny, ale najpierw... niech zrobi choćby pierwszą kategorię trenerską. A tymczasem zespół powinien przejąć Dariusz Wdowczyk i zrobić porządek.

- Wisła też się osłabia.

- Ale wzięła Uche i Gołosia. A taki Uche jak mu się chce, to może sam wygrać każdy mecz. Natomiast Chmiestowi czy Klattowi jak się chce, to mogą iść do toalety.

- Jest ktoś w Legii, kto ci się podoba?

- Przede wszystkim Choto. Nie do przejścia, a w dodatku umie wyprowadzać piłkę i - o dziwo w Legii - podaje do kolegów z zespołu. Niezły był Boruc, ale ostatnio miał kilka "kaszalotów", chyba za szybko uwierzył w swoją wielkość. Bardzo dobrą rundę miał Kiełbowicz. O reszcie nie ma co mówić. Pomoc cała do wymiany. Sokołowski II, Kaczorowski - do wyrzucenia, Szala byle dalej od pozycji ostatniego obrońcy, Zjawiński do Legionovii. Atak? Saganowskiego to powinno się przyczepić łańcuchem do kołka wbitego w polu karnym. Żeby nie biegał za dużo i nie robił wślizgów po bandach.

Aha. Dodam jeszcze, że nie wiem, po co Zieliński szukał wysokiego napastnika, skoro do większości dośrodkowań w Legii nie doskoczyłby nawet najwyższy koszykarz NBA, Yao Ming z Houston Rockets (229 cm).

Sklep kibica www.ISS-sport.pl sponsorem Ligi Typerów! Zagraj z nami!
http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__VII_Edycja-t567860.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 16209 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 131096
co by tu napisac, albo On albo Fakt (bardziej wiarygodne moim zdaniem) przesadził

Sponsorem nagród w XIII edycji Ligi Typerów jest Wydawnictwo SQN
Zapraszamy !! http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__XIII_Edycja-t920180.html

!!!<<< ARSENAL LONDYN >>>!!!
!! Pomyśl, jeśli potrafisz !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 149 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 936
Wypowiedź Kowala jak zwykle...d****na. Śmiem twierdzić że "ten" Klatt "co będzie w zimie szedł za 40 tysięcy euro" zrobi większą kariere niż Kowalczyk.
Co tu dużo gadać Klatt, Chmiest, Szałachowski i Lopez Cruz moim zdaniem robią z Legii mistrza 05/06 i nic więcej nie dodam.
Pozdro

.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ronaldinho vs Lampard

Następny temat

Rękawice Bramkarskie

WHEY premium