LEGIA WARSZAWA

Ilość wyświetleń tematu: 251207

...
o curwa ale kyrk

wazne, ze jest kolejne zwyciestwo z rzedu, troche obrona zwalila przy trzeciej bramce, ale ogolnie Legia nie grala zle, chociaz przy prowadzeniu 3-0 byli za bardzo pewni siebie.

...

Legia za szybko poczuła się wygraną ... a Górnik się nie poddał, zawiodła mobilizacja, ale 3 pkt to 3 pkt

...
Koniec dobrej passy w obronie

Od jakiegoś czasu wszyscy zachwycali się grą obrony Legii Warszawa. I rzeczywiście - było się czym zachwycać, bo nasi defensorzy i bramkarz zachowywali czyste konto zarówno w meczach ligowych, jak i pucharowych. Przed meczem z Górnikiem okazało się, że tak dobrze spisująca się do tej pory formacja zagra w nowym zestawieniu - nie mógł wystąpić żaden z dwójki czarnoskórych zawodników. Dickson Choto uległ kontuzji na jednym z treningów, a Moussa Ouattara musiał pauzować za czwartą żółtą kartkę. Trener Dariusz Wdowczyk zdecydował się na wystawienie w wyjściowej jedenastce Tomasza Kiełbowicza, Wojciecha Szali, Marcina Rosłonia oraz wracającego po długiej przerwie spowodowanej kontuzją Jacka Magiery. Wielu kibiców obawiało się, że w tym meczu nasza obrona może nie zagrać tak efektownie jak do tej pory. Jak się okazało, obawy te były słuszne.

Każda passa kiedyś się kończy - nie inaczej było i tym razem. W 76. minucie meczu z Górnikiem zakończyła się trwająca 478 minut seria Legii bez straty bramki w lidze. To, że się skończyła to jeszcze nie jest wielki problem. Natomiast problemem jest styl, jaki zaprezentowali wczoraj nasi obrońcy. Już od początku meczu obrona nie grała zbyt pewnie. Najpierw w 8. minucie Magiera dał sobie odebrać piłkę w pobliżu pola karnego i tylko dzięki niedokładności zabrzan nie spowodowało to poważniejszego zagrożenia dla naszej bramki. Kilka minut później Szala dał się ograć po drugiej stronie boiska, a jego interwencja pachniała faulem i być może rzutem karnym. Na szczęście zabrzanie nie atakowali zbyt często, a nawet jeśli, to nie robili tego zbyt przekonywująco. Gdy już jednak udało się im przeprowadzić jakieś sensowne natarcie, nasi defensorzy nie interweniowali zbyt pewnie.

Od 70. minuty było jeszcze gorzej. Najpierw po dośrodkowaniu z wolnego do główki, na szczęście niecelnej, doszedł Błażej Radler, a po kilku minutach Arkadiusz Aleksander poradził sobie z obrońcami i oddał strzał na bramkę, który wspaniale obronił Fabiański. Zaraz jednak potem, po wykonywaniu rzutu rożnego przez zabrzan, nasi obrońcy nie upilnowali na przedpolu własnej bramki Jacka Wiśniewskiego, który głową zdobył bramkę na 1:3. Po utracie gola nasza gra defensywna nie uległa poprawie. Dalej mnożyły się niepewne interwencje i niepotrzebne faule. Kiedy wydawało się, że nic złego już nam się stać nie może, w 90. minucie spotkania Aleksander 'zakręcił' Rosłoniem na polu karnym i wyłożył piłkę nadbiegającemu Kamilowi Królowi, któremu nie pozostało nic innego, jak tylko wepchnąć piłkę do bramki.

Na szczęście wczorajszy mecz graliśmy z Górnikiem Zabrze, który nie prezentuje zbyt wysokiej klasy. Jego ataki nie były aż tak niebezpieczne i dlatego udało się dowieźć zwycięstwo do końca. Gdyby jednak naprzeciw Legii stanęła bardziej klasowa drużyna, to wynik mógłby być zgoła odmienny. Wypada tylko mieć nadzieję, że legioniści wyciągną wnioski z tego meczu i w następnej kolejce z Wisłą nasza defensywa powróci do dawnej dyspozycji. Tym bardziej, że zagrać będzie mógł Ouattara oraz najprawdopodobniej Choto.

Jedno jest pewne. Jeśli chcemy myśleć o wywiezieniu z Krakowa korzystnego wyniku, to nasi obrońcy muszą zagrać zupełnie inaczej niż w piątkowym meczu.

...
Momenty dobre, momenty złe

Kto był najlepszym legionistą meczu z Górnikiem?

Łukasz Fabiański - 7. Zagrał dobrze, w kapitalnym stylu broniąc uderzenia Bukalskiego i Aleksandra. Przy straconych bramkach w zasadzie nie miał nic do powiedzenia, ale dwa gole jednak puścił.

Wojciech Szala - 5. Ostatnio w słabszej formie - również dziś popełnił kilka błędów, które nawet z tak słabym rywalem były brzemienne w skutki. Nieźle włączał się do akcji ofensywnych, ale robił to zbyt rzadko i stwarzał przy tym zbyt małe zagrożenie.

Marcin Rosłoń - 6. Najlepszy z obrońców, ale i sporo słabszy niż w poprzednich spotkaniach. Nie zdołał zmobilizować kolegów do uważnej gry w drugiej połowie. Zaskakująco wiele błędów, dał się ograć Aleksandrowi przy golu na 3:2.

Jacek Magiera - 5. To duża niespodzianka, że zagrał, jednak pierwszy mecz u trenera Wdowczyka 'Magicowi' nie wyszedł. Mało pewny, popełniał sporo błędów wprowadzając niemałe zamieszanie pod własną bramką. Naprawił co prawda parę błędów kolegów z drużyny, ale nie zdołał tym przeważyć swoich gorszych zagrań.

Tomasz Kiełbowicz - 6. Wyjątkowo mało widoczny z przodu. W obronie poprawny - warto zauważyć kilka udanych, ważnych interwencji - ale nad grą ofensywną musi w tym tygodniu niewątpliwie popracować.

Sebastian Szałachowski - 7. Niezły mecz pomocnika Legii. Mimo brutalnej momentami gry rywali przeprowadził kilka efektownych akcji - szczególnie mógł się podobać jego drybling w polu karnym w pierwszej połowie.

Veselin Djoković - 7. Dobrze radził sobie w destrukcji, szczególnie w pierwszej połowie. Po przerwie - podobnie jak jego koledzy - zdecydowanie mniej skoncentrowany, podawał niecelnie, strzelał zamiast dogrywać i popełniał głupie błędy. Mimo wszystko jeden z najlepszych na boisku. Godnie zastępuje kontuzjowanego kapitana zespołu.

Marcin Burkhardt - 7. Kilka zagrań znamionujących wielką klasę, sporo długich, prostopadłych podań, po których pod bramką Lecha było naprawdę groźnie. Szkoda, że w drugiej połowie po fantastycznej, solowej akcji strzelił w poprzeczkę, a nie do bramki.

Bartosz Karwan - 4. Nie grał najlepiej, a w dodatku w końcówce meczu zagrał kompletnie bezmyślnie - po całkowicie niepotrzebnym faulu dostał żółtą kartkę, która będzie skutkowała absencją w meczu z Wisłą Kraków.

Piotr Włodarczyk - 8. Dwa gole i asysta, czyli kolejny bardzo dobry występ napastnika. W niektórych akcjach nieco zbyt samolubny, ale jeśli zawsze będzie równie skuteczny, to spokojnie będzie mu to można wybaczyć.

Dawid Janczyk - 8. Świetny występ młodego napastnika - stwarzał największe zagrożenie pod bramką Lecha, strzelił pierwszą bramkę meczu, fantastycznie wypracował trzecie trafienie dla 'wojskowych'. Wciąż brakuje mu trochę cwaniactwa i skuteczności. Jeśli do gry efektownej dojdzie efektywność, Janczyk będzie napastnikiem kompletnym.

Tomasz Sokołowski II - 6. Zmienił Szałachowskiego i zagrał poprawnie, rozgrywając kilka groźnych akcji. Wkrótce okaże się, czy zaprezentował się na tyle dobrze, aby wywalczyć sobie miejsce w pierwszym składzie. Pod nieobecność Karwana ma szansę wystąpić od początku meczu jesieni w Krakowie.

Jakub Rzeźniczak - 4. W drugiej połowie wszedł na boisko na pozycję defensywnego pomocnika i kolejny raz pokazał, że jego miejsce jest na środku obrony. Ocena obniżona, ponieważ młody piłkarz miał poważny udział przy obu golach dla rywala.

Dariusz Zjawiński - bez oceny, grał za krótko. I bardzo słabo.

...
Marsylia zainteresowana Janczykiem

18 - letni Dawid Janczyk w ostatnim meczu Legii strzelił swojego pierwszego gola w ekstraklasie. Mecz z Górnikiem Zabrze oglądali z trybun wysłannicy Olympique Marsylia, którzy wrócili do Francji oczarowani umiejętnościami młodego napastnika. - Dawid dostał zaproszenie do Marsylii na 12 grudnia. I to nie na żadne testy, ale od razu na rozmowy. Być może wyjedzie na Zachód jeszcze tej zimy - mówi Jerzy Kopiec, menedżer Janczyka.

...
Szacuny 13 Napisanych postów 16209 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 131096
troche dziwne

...
zrodlo - Nowy Dzien

nowa gazeta chce sobie zyskac czytelnikow, dlatego moze tak jak fakt wymyslaja rozne bzdury ja chce, zeby Janczyk zostal w Legii, bo ostatnio gra bardo dobrze, nie strzela tyle goli, co Nedza, ale jest i tak zaybisty, bardzo mi odpowiada jego styl gry.