Dexter Jackson jest jednym z najbardziej popularnych kulturystów na świecie. Jest też jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w historii IFBB. Jackson zadebiutował w kulturystyce w 1992 roku, gdzie zajął trzecie miejsce w Southern States Championship. Następnie wygrał Mistrzostwa USA NPC w 1995 roku, a potem Mistrzostwa Ameryki Północnej w 1998 roku i zdobył kartę pro. W 1999 roku już jako PRO zajął 7 miejsce w Arnold Classic, 3 miejsce w konkursie Night of Champions i 9 na Olympii. Przez wiele lat, aż do dziś brał udział w niemal 100 konkursach zajmując cały czas wysokie lokaty. Godnym uwagi jest jego rekord pięciu zwycięstw Arnold Classic (2005, 2006, 2008, 2013 i 2015) oraz zdobycie tytułu Mr. Olympia w 2008 roku, co jest oczywiście największą wygraną w jego karierze.

Nadszedł jednak ten moment, w którym 49-letni Dexter Jackson rozważa przejście na emeryturę. Jak powiedział w niedawno opublikowanym filmie, prawdopodobnie stanie się to w tym roku po konkursie Mr. Olympia. Jackson osiągnął tak wiele w swojej niesamowitej karierze, że z pewnością zostanie uznany za prawdziwą legendę tego sportu i odpowiednio nagrodzony.

Nie powiedział dokładnie dlaczego, ale być może jego siódme miejsce, które zdobył w 2018 roku na Olympii mocno go zabolało i stwierdził, że pora zejść ze sceny (od 2001 roku nie spadał poniżej szóstego miejsca). A może to tylko ze względu jego wiek... Tak czy inaczej nie ma to większego znaczenia, ponieważ Dexter Jackson jest jednym z największych i z dumą może przejść na zasłużoną emeryturę. Będziecie tęsknić?

https://youtu.be/zHEDAtB97Rc

Komentarze (0)