Niedawno znany kulturysta Flex Lewis  wypuścił pierwszy odcinek swojego  podcastu Straight Outta The Lair. Wraz z żoną Ali, Lewis omawiał wiele tematów, w tym swoje dalsze miejsce w branży i przeprowadzkę do Las Vegas. Siedmiokrotny Mr. Olympia 212 ogłosił coś bardzo ważnego. Oficjalnie Flex Lewis postanowił przejść na sportową emeryturę.

„Myślałem o wielu sposobach, jak chcę to ogłosić, ponieważ uprawiam kulturystykę odkąd skończyłem 19 lat. Nie ma naprawdę łatwego sposobu, aby to powiedzieć, ale nadszedł już czas. Kulturystyka bardzo mi służyła. Otworzyło mi to niesamowite drzwi, ale nadszedł czas, abym odwiesił moje slipy do pozowania. To była niesamowita droga. Jestem bardzo szczęśliwy mogąc powiedzieć, że osiągnąłem więcej, więcej rzeczy, niż kiedykolwiek sądziłem”.

Flex Lewis powiedział, że chce być dostępny dla swojej rodziny. Flex i Ali powitali na świecie drugie dziecko w zeszłym tygodniu, stąd decyzja o zakończeniu startów.

„Moja córka ma teraz sześć lat. Straciłem wiele lat z jej życia, będąc w trasie, podróżując, stawiając na pierwszym miejscu kulturystykę. Nie da się cofnąć czasu. Kulturystyka była na pierwszym miejscu przy wielu, wielu okazjach. Po prostu chcę być przy dzieciach i po prostu nie chcę patrzeć na zegarek, jeść posiłków i biegać na siłownię”.

Kariera Flexa Lewisa

Flex Lewis rozpoczął treningi w bardzo młodym wieku. Już w wieku 16 lat wziął udział w konkursie Junior Mr. Wales, gdzie zajął pierwsze miejsce. W 2007 roku przeszedł na zawodowstwo po wygraniu NPC British Nationals. Karierę rozpoczął od dziewięciu zwycięstw z rzędu, zanim dołączył do ligi IFBB. Lewis znalazł się poza pierwszą trójką tylko raz. Słynną serię siedmiu zwycięstw z rzędu w Olimpii zaczął od 2012 roku. W tym czasie wygrywał też na wielu innych pokazach, takich jak 2014 Arnold Classic i 2014 Korea Grand Prix.

Do tej pory nie było wiadomo, czy Lewis jeszcze kiedykolwiek wystartuje. W 2020 roku otrzymał co prawda specjalne zaproszenie, ale nie mógł wziąć udziału w zawodach z powodu kontuzji. Oficjalnie zakończył karierę jako kulturysta i skupia się teraz na swojej rodzinie, rekreacyjnych treningach i z pewnością będzie dzielił się swoją wiedzą z innymi. Bez wątpienia jest jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszy kulturystą wszechczasów.

https://youtu.be/GIEfkRpoIzc

Komentarze (3)
Possible

Wielki talent kulturystyczny . Jako amator wygrywał wszędzie gdzie się pojawił. Warto wspomnieć że zaczynał od treningow typowo pod trójboistów. Z czasem sam zmieniał ćwiczenia i wprowadzał różnorodność, aż w końcu trafił na odpowiednie osoby i swój ogromny potencjał kulturystycny szybko zaczął wykorzystywać.
Zawsze będzie kojarzył się z niesamowitą, nabita gęstymi mięśniami sylwetka, szczególnie jego ogromne przedramiona robiły wrażenie

3
lordknaga

nic tylko pogratulowac wyboru :-) nastepny przyklad po np. huh'u czy feroce, ze rodzina a przedewszystkim zdrowie jest najwazniejsze, wybili sie na kulturystyce i rozpoczeli swoje biznesy, swietnie prosperuja, zdrowie tez widac dopisuje, wiec po co sie pchac dalej, skracac sobie zycie i udawac ze wszystko jest okej? fala niedawnych zgonow tez mu pewnie pomogla w decyzji, swoje juz osiagnal... z biednego chlopaka z blokow w uk, na goscia, ktory ma swoja silownie w usa, gdzie tez wyemigrowal, byl mistrzem swiata w swojej dyscyplinie 7 lat z rzedu, nic tylko gratulowac i sukcesow w przeszlosci i decyzji na przyszlosc :-)

1
rarytas1

W tym sporcie trzeba wiedzieć kiedy się wycofać zanim będzie za późno

1