Legenda kulturystyki - Dexter Jackson podzielił się swoimi odczuciami dotyczącymi oddania, dzięki któremu odniósł sukces jako sportowiec. Wiele osób patrzy na kulturystów i myśli, że to świetny styl życia. Są w stanie jeść szalone ilości mięsa i spędzać większość czasu na treningu na siłowni … To może brzmieć zbyt pięknie, aby mogło być prawdziwe, a to dlatego, że po prostu nie jest tak proste. Dexter Jackson, jeden z najbogatszych kulturystów na świecie (wartość majątku 7 milionów $), opublikował film, w którym zdradził swoje uczucia co do zaangażowania w sukces. Były 9- krotny zwycięzca Arnold Classic wspomniał, że "nie może się doczekać przejścia na emeryturę", ponieważ ma dość jedzenia dużych ilości mięsa i ryżu. Oto co powiedział Dexter:

"Widzicie tę frustrację na mojej twarzy? Wszyscy myślą, że robię to od tak dawna, to powinno być proste. Ludzie mi mówią często, że chcieliby mieć taką pracę jak ja, bo jedyne co robię, to jem. Rzeczywiście mógłbym jeść przez cały dzień kanapki z masłem orzechowym, frytki, ciasteczka oreo i inny sh*t. Ale kiedy musisz spożywać “czyste” posiłki, 7 razy dziennie, w tym 2 porcje ryżu na każdy posiłek, ok 300 g białka... Sam spróbuj czy jest to takie łatwe. A kiedy mówię, żeby spróbowali rak jeść i to faktycznie próbują mówią potem:"Człowieku, nie wiem, jak to robisz ". Nie myślcie sobie, że spożywanie dużej ilości jedzenia daje mi frajdę. Nie lubię tego robić. I wcale nie narzekam, tylko mówię, że nie mogę się doczekać, aby przejść na emeryturę! Marzę o tym, by jeść 2-3 razy dziennie i nie mogę się doczekać, kiedy to nastąpi."

Można więc uczciwie powiedzieć, że kulturyści nie lubią swoich szalonych ilości posiłków… Ma to w sumie sens. Jeśli kiedykolwiek próbowałeś zjeść ogromny talerz brokułów, zwykłego kurczaka i ryż, to wiesz, że nie jest to najbardziej smaczny posiłek na świecie. A teraz wyobraź sobie jedzenie tego codziennie! Jedyny zawodowy kulturysta, który nie ma nic przeciwko jedzeniu dużych i jałowych posiłków, to Kai Greene. Oto co Dexter Jackson powiedział o Kai:

"Kai?! Tak, widziałem tego jokera, który jadł ... Nikt nie może przebić Kai Greene'a. Mam na myśli to, że jest duży i ma niesamowitą sylwetkę, ale musi karmić swoje ciało, aby to utrzymać. Poszedł do IHOP (restauracja International House of Pancakes) i zjadł posiłek za około 150 dolarów. Pamiętajcie, że jeden posiłek w IHOP nie kosztuje więcej niż 20 USD, a on zjadł tam za 150 dolarów."

A Wy ile posiłków dziennie spożywanie i jak są duże? Dalibyście radę jeść jak Dexter albo Kai?

https://youtu.be/ta6pN-fRoAw

Komentarze (3)
tomaszS

Jeden z moich ulubionych kulturystów jeśli chodzi o sylwetkę (kształt i proporcje), choć czytałem kiedyś że bywa w kontaktach z innymi nie za bardzo lubianym.

1
tiamos

Jedzenie swoją drogą ale gdzie ma wbijać po tylu latach to jest wyczyn. Ostatnio nawet olej w łapkę musiał dodać. To tak trochę żartem. Całkiem poważnie to sylwetkę ma super przez tyle lat za to wielki szacunek.

0
domosos

Tylko tyle ile on potrzebuje to w 2-3 posiłki raczej nie zmieści.

0