SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

meraviglia/blog/czas na moją redukcję:)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 62499

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Wiec musisz wprowadzic wiecej cwiczen z hantalami zwlaszcza tych w ktorych czujesz, ze jest dysproporcja w pracy rak. Nie rob na maszynach. Klatke rob na hantlach, barki na hantlach i dostosowujesz ciezar do slabszej reki. Pamietaj, przed cwiczeniem przynajmniej jedna seria slabsza reka dodatkowo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2926 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53926
To może być mały problem, bo moja siłownia jest podzielona na dwie sale.
Jedna z aerobami, lekkimi hantlami i maszynami do "machania nogami", atlasem itepe...
W drugiej znajdują się przede wszystkim wolne ciężary i maszyny "starego typu" - takie, w których jako obciążenie zakłada się wolne talerze...

W sali, w której ćwiczę 2 razy w tygodniu najlżejsze hantle ważą 10 kg - dla mnie zdecydowanie za dużo, dlatego górne partie ćwiczę na maszynach i w bramie...
Nie chciałabym z tej sali zrezygnoać, bo tam właśnie robię przysiady
A przy treningu obwodowym, gdy tak ważny jest czas, nie ma sensu biegać między salami...

Wymyśliłam, że będę starać się bardziej napinać mięśnie lewej strony na tych maszynach i przede wszystkim obserwować w lustrze, czy robię równo...

Dziękuję za porady Obli!!!

Meraviglia!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Hmmm, to jest ciezko, bo zawsze silniejsza reka ma tendencje do przejmowania kontroli.
10kg powiadasz, to ci dopiero silacze na tej twojej silowni sa
No nic probuj tak jak mozesz, moze takie lekkie wyprzedzenie ruchu reka slabsza, albo w domu cos pokombinowac dodatkowo z jakas butelka z woda ta slabsza reka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2926 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53926
W domu mam hantle 1 kg

Meraviglia!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5025 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 44469
jak stoisz z bilansem w diecie?

spadek wagi może jest, ale go nie odczuwasz, pamiętaj że co nagle to ...

--=Zanim zadasz kolejne pytanie na forum=--
http://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html

"Jak nie wiesz to się dowiedz, wpierw pomyśl potem powiedz..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925

Mera ty ciezko cwiczysz, nie powinnas zwracac jeszcze uwagi na wage, to dopiero poczatek , zobacz sama mowisz ze obwody poszly, znaczy tluszcz sie spala Ja nie schudlam na wadze nic w 3 miesiace a zeszlo mi 4% tluszczu. Jak nie masz wagi to sprobuj na podstawie grubosci faldy skory na brzuchu szacowac sobie BF. Bedzie to dla ciebie lepszym punktem odniesienia. Zaraz znajde ten link.
edit: http://www.hussmanfitness.org/caliper.htm

Zmieniony przez - obliques w dniu 2008-02-09 22:17:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2926 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53926
King, staram się trzymać dziennie 1600kcal, a bilans - to zależy jak liczyć zapotrzebowanie...

Jeśli tak:
24 x 62 x 0,9 x 1,2
to wychodzi 1607,04kcal,
więc bilans zerowy

Jeżeli wziąć natomiast wzór podany mi na początku wątku przez Koluszkę, to:
24 x 62 x 1,3 = 1934,4kcal
więc bilans minus 334,4kcal

Dziennik Vilatmax obliczył moje zapotrzebowanie na 1550kcal, ale on nie uwzględnia aktywności, więc sama już nie wiem...

Nie wiem, który wzór jest prawdziwy i czy może powinnam zmniejszyć ilość kcal???

Obli, dzięki za linka.
Jutro tam zerknę, bo teraz już zbyt spiaca jestem
Na podstawie strony http://www.fittogether.net/ wyliczyłam sobie 3 tyg. temu, że mój bf wynosi 27%.

Uciekam do łóżka, bo już trochę przysypiam

Meraviglia!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
A kysz tylko nie z obwodow, to jest jakies dziwne wyliczenie, nie powiem, ze mi wyszlo tez powyzej 20%, a gdy wpisalam sie jako mezczyzna z tymi wymiarami to 7%. Malo tego, mimo, ze mam prawie 30cm roznicy miedzy pasem a biodrami tamtejszy program stwierdzil ze to malo i groza mi problemy z sercem. A mojemu tacie o chudych nozkach, i wielkim brzuchu (zachodowal sobie taki jak kobieta w 9 miesiacu ) wyszlo 14% (co by oznaczalo, ze od mlodosci w ogole nie stracil miesni bo w ten sposob LBM bylo takie same jak przed 30 laty kiedy tata byl ladnie zbudowany) tyle co mojemu mezowi, buuuhaha. Mam mocne obawy, ze to nie uwzglednia ilosci miesni.

W temacie kcal, to moze sprobuj na piechote, na pewno te 1600kcal jest na minusie u ciebie, wzory do wyliczenia RMR sie mocno roznia od siebie, nawet o 300kcal. Z twoim ruchem, wzrostem jestes na minusie i chudniesz, tylko musisz wykazac sie cierpliwoscia, jak widzisz luz w gaciach to masz dobre efety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5025 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 44469
zostaw jak jest!

nie ma sensu zmniejszać więcej, cierpliwość to jedna z piekniejszych cnót!

--=Zanim zadasz kolejne pytanie na forum=--
http://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html

"Jak nie wiesz to się dowiedz, wpierw pomyśl potem powiedz..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2926 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53926
Dziękuję Wam ślicznie!!!
Co ja bym bez Waszych rad poczęła???

Zostanę w takim razie przy 1600kcal i poczekam jeszcze jakiś czas.
W środę minie miesiąc od rozpoczęcia redukcji, więc będzie ważenie + pomiar obwodów i zobaczymy, jak to w sumie wygląda.

Dzisiaj u mnie w domu szykuje się kolejna impreza urodzinowa...
Widziałam już tort - jak zwykle WIELKI, prawdziwy czekoladowy, PIĘKNY Ponad to będzie rodzinny obiad, a do jedzenia same pyszności (kaczka nadziewana jabłkami, pieczone ziemniaki itd...)
Zapowiadają się zatem ciężkie chwile...
Postanowiłam jednak być twarda i nie tknąć nic z tych pyszności, trzymajcie kciuki, aby się udało.

Tymczasem uciekam na aeroby i wklejam zdjęcia dzisiejszego porannego omletu (jajka + płatki owsiane):

tutaj podczas smażenia




a tu druga strona, już na talerzu, gotowy do zjedzenia





Pozdrawiam!


Zmieniony przez - meraviglia w dniu 2008-02-10 13:03:10

Meraviglia!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ACT i co potem?

Następny temat

Powrót do treningu po chorobie

WHEY premium