SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

JEM / NIE JEM dieta by Biniu - oficjalny watek Q&A - Patrz str 1 ! cz3

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 257597

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 494
Przeglądam typowe tutaj rozpiski i dziwi mnie trochę fakt, że wszyscy mają stosunkowo nisko/średnio WW jak na swoją masę ciała w dni treningowe. Na konkurencyjnym forum osoba, która opisała całe LG, filozofię Martina itp. stwierdziła, że ważna (ba KLUCZOWA) jest rotacja węglami. Tłuszcz w DT jest jakby naszym wrogiem natomiast w DNT wręcz odwrotnie. W DT jedziemy High Carb, a w DNT Low Carb, ale nie przechodzący w ketozę. To samo wyczytałem na stronie autora tej rewolucyjnej diety, a właściwie modelu żywienia. Może się ktoś do tego odnieść ?

Osobiście sam testuję dietę od paru dni - cel redukcja. Model żywieniowy odpowiada mi bardzo, a wskoczyłem na niego z dnia na dzień. Nie odczuwam jakiegoś osłabienia na treningu, a wręcz przeciwnie, głód mnie nie ssie, zero osłabienia itp. Stosuję metodę, że węgle wysoko w DT, a nisko w DNT. Dla mojej wagi 70kg jest to odpowiednio 280-290g WW dla DT i 130g dla DNT. DT leciutki minus kcal (ewentualnie bilans zerowy), w DNT -20%.

Zmieniony przez - mlodinho10 w dniu 2012-05-26 23:16:42

Zmieniony przez - mlodinho10 w dniu 2012-05-26 23:17:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
dieta JEM / NIE JEM jest rozna od diety LeanGains
nawet domyslne przeznaczenie jest inne

rotacja ww jest przydatna w KONCOWEJ fazie walki z tluszczem - tak moge powiedziec najkrocej

natomiast co do niskiej ilosci ww wielu osob - powtarzam to od poczatku laczenie diety keto z dieta JEM / NIE JEM
NIE jest konieczne - wrecz dla wiekszosci przeciwwskazane
jednak dieta JEM / NIE JEM jest bardo elastyczna - z moim dosiwadczen wynika ze to jest klucz do powodzenia kazdej diety w dluzszym okresie czasu ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 118 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4690
Biniu, mam takie pytanko: w DT +20% DNT -20% (Rekomp)
1. Czy jest jakijś trening polecany do tego typu diet (IF) czy mogę moim 4-dniowym splitem? Przed treningiem 15g BCAA
2. W DNT mogę zrobić 15-20min lekkiego aero bez BCAA?

Oczywiście trening i aero na czczo po około 16h postu, dopiero potem jedzonko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
trening sprawa indywidualna. mozesz jechac splitem. 2. mozna jak najbardziej aero bez bcaa, nawet dluzsze moga byc

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 494
Biniu
dieta JEM / NIE JEM jest rozna od diety LeanGains
nawet domyslne przeznaczenie jest inne

rotacja ww jest przydatna w KONCOWEJ fazie walki z tluszczem - tak moge powiedziec najkrocej

natomiast co do niskiej ilosci ww wielu osob - powtarzam to od poczatku laczenie diety keto z dieta JEM / NIE JEM
NIE jest konieczne - wrecz dla wiekszosci przeciwwskazane
jednak dieta JEM / NIE JEM jest bardo elastyczna - z moim dosiwadczen wynika ze to jest klucz do powodzenia kazdej diety w dluzszym okresie czasu ...


Mnie się wydawało, że LeanGains to po prostu łatwiejsza nazwa do zapamiętania niż Intermittent Fasting Diet zwane u nas Jem/Nie jem.
Czym w takim razie różni się LG od IF (jem/nie jem) ? Jakie jest to domyślne przeznaczenie ? Sądziłem, że każda nazwa jest poprawna, a dany protokół wybieramy pod siebie - rekomp, redukcja, masa - uwzględniając te rotację węglami DT/DNT oraz okres postu i jedzenia min. 16/8h. Teraz się dowiaduję, że LG to nie "jem/nie jem".

Zmieniony przez - mlodinho10 w dniu 2012-05-27 21:26:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 387 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3786
w J/NJ nie ma wytycznych odnośnie makroskladników, to jest bardziej sposób odżywiania, nie dieta. a LG określa ich podaż w trakcie dnia.
To jest tylko moje zdanie.
Niech eksperci się wypowiedzą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1643 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 19133
Mam kreatynę od dwóch dni, na opakowaniu piszą że 2 kapsułki przed i po treningu, a co w DNT?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 439 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4292
Biniuuuuu, napisz co myslisz o tym co napisalem w poprzednim poscie prosze :)

Naprawde sie nad tym niezle glowie, na dobra sprawe wszystko powinno trafic w glikogen, tylko czy 3-4 godzinny trening sportow walki i 22h glodu go wystarczajaco wyczerpia

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 157 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5029
deskejt69

3-4 godzinny trening (trochę długi ) zabezpiecz się BCAA.
Przy tak długim poście i tak długim treningu to się na pewno wyczerpie glikogen.

Nie policzę już tych godzin i litrów mego potu,
wewnętrzny katharsis po treningu dany spokój!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 157 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5029
Aha.

Trzymajcie kciuki dziś za mnie prawko zdaje o 14.00

Nie policzę już tych godzin i litrów mego potu,
wewnętrzny katharsis po treningu dany spokój!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

JEM / NIEJEM (Biniu) cześć 3

Następny temat

Chrząstka stawowa – budowa, biomechanika i etiologia powstawania uszkodzeń

WHEY premium