SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

JEM / NIE JEM dieta by Biniu - oficjalny watek Q&A - Patrz str 1 ! cz3

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 257509

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 104
Sam sobie ten trening ułożyłem, ćwiczę już dosyć długo, w sumie 5 lat z półroczną przerwą (pęknięty trzon mostka, no dramat).

Planuję tym treningiem pociągnąć jeszcze do końca następnego tygodnia (11.11.12), wtedy kończę też cykl kreatyny. Później mam zamiar przejść na coś takiego do końca stycznia:

poniedziałek - jeden dzień w tygodniu trening siłowy, na podtrzymanie siły na przyzwoitym poziomie:
- wyciskanie leżąc (4-6)
- rwanie (3-5)
- martwy ciąg (6-8)
- przysiad (3-5)
- wspięcia na palce ze sztangą (10)

wtorek:
- podciąganie nachwytem (6-8)
- podciąganie podchwytem (6-8)
- przyciąganie do brzucha w chwycie młotkowym (10)
- uginanie ramienia opartego na kolanie na biceps (10)
- uginanie ramion w chwycie młotkowym (10)

środa:
interwał, minimum 5x cykl 15 sekund max, 45 sek trucht, jak się uda więcej niż 5, tym lepiej

czwartek:
- wyciskanie na ławce płaskiej w wąskim chwycie (8-10)
- wyciskanie hantli na ławce skośnej (8-10)
- ściąganie linek z dołu (10)
- ściąganie liny na triceps (10)
- ściąganie prostego drążka na triceps (10)

piątek:
interwał, te same założenia

sobota:
- unoszenie hantli bokiem (10)
- unoszenie hantli w przód (10)
- unoszenie hantli w tył (10)
- wyciskanie hantli w górę na barki (6-8)
- unoszenie sztangi na kaptur (10)

niedziela:
wolne

I tutaj nie po 3, a po 5 serii wszystkiego. I może wtedy się przerzucę na JEM/NIE JEM, może do takiego treningu będzie ta dieta lepsza ;) Bo ogólnie ten system żywienia bardzo mi się podoba, z tym, że po prostu mój organizm przy takim treningu domagał się więcej i częściej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45681
Trenowałeś jakiś sport? Bo IMO to będzie dużo, nawet wydaje mi się, skoro miałeś nieprzyjemności z poprzednim treningiem, to teraz też takie będą, będzie większe zapotrzebowanie kaloryczne na przestrzeni tygodnia, jeden z treningów masz i tak mocny, raptem 5 interwałów, z czego wnioskuje, że kondycja jest bardzo średnia, no i nogi słabo ruszone w porównaniu do reszty. Jaki ma być cel tego treningu? Czym się kierowałeś go układając? Jednym treningiem siły nie podtrzymasz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 104
Trenowałem przez 10 lat piłkę nożną jako bramkarz i zaprzestałem trenowania przez tę kontuzję mostka - 1,5 roku temu. Co do tego interwału - napisałem, że 5 to takie absolutne minimum i przypuszczam, że będzie więcej tych powtórzeń, ale nie dużo. Nawet 5 powtórzeń na takiej intensywności to bardzo mocny trening i w zupełności wystarczający na podkręcenie metabolizmu. Co do tego jednego treningu siłowego - lepiej tak, niż w ogóle miałbym zrezygnować z takich ćwiczeń jak wyciskanie, rwanie czy przysiad. Zresztą, po już tak robiłem, że po 6-tygodniowym cyklu kreatyny przechodziłem z 3 treningów na siłę w tygodniu na 1 i spadek siły między jednym a drugim cyklem na siłę był bardzo nieznaczny, nie rozwijam jej, ale nie pozwalam też jej spaść.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45681
Poczytaj trochę o interwałach, jeżeli nie masz odpowiedniej bazy biegowej, czyli wytrzymałości, to to się mija z celem, na dodatek to lajtowa wersja, spróbuj może zamiast tego tabaty. Jeżeli nie przerwiesz treningu i dalej będziesz stosował metodę progresji, to siła nie powinna spaść, a robiąc coś pod kątem wszystkiego, zrobisz coś do niczego, jest nawet takie powiedzenie, ale rób jak uważasz, ile mogłem, tyle pomogłem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 130 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1080
Trening to trening, są lepsze i gorsze ale wszystko zależy od osoby ale to co pokazałeś bukos to jakiś badziew, ten trening co teraz stosujesz to niby ile razy w tyg?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 104
w trzydniowych cyklach, 1 trening, 2 trening, wolne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 130 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1080
Ale to sie nie nadaje, nie dziwie się, że rzygałeś, w ogóle co ty chcesz osiąnąć w treningu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
siegnij prosze do magazynu Perfect Body - znajdziesz tam wiele znakomitych treningow !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 104
Może wg Ciebie się nie nadaje, a na mnie działa bardzo dobrze, zarówno w kontekście rozwoju siły (aktualnie 140 na wycisk, w sierpniu bylo 120; 70 rwanie, z tym, ze rwanie robie dopiero od sierpnia, wczesniej w ogole tego nie robilem), jak i obwody porosły, ja jestem zadowolony z efektów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45681
Zauważ, że narzekałeś na to, że na taki trening jak miałeś wcześniej, dieta J/NJ się nie nadaje, a zamieniłeś to na więcej treningów, dodałeś interwały, w ostateczności jeszcze bardziej zwiększyłeś zapotrzebowanie, a w związku z tym możesz mieć jeszcze mniej siły. Poza tym, praca nad siłą podczas redukcji mija się z celem, jesteś na minusie zapotrzebowania, a do siły trzeba dużo energii, upośledzasz w ten sposób swój trening, IMO lepiej do tego podchodzić cyklicznie, niż robić treningi uniwersalne.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

JEM / NIEJEM (Biniu) cześć 3

Następny temat

Chrząstka stawowa – budowa, biomechanika i etiologia powstawania uszkodzeń

WHEY premium