SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

JEM / NIE JEM dieta by Biniu - oficjalny watek Q&A - Patrz str 1 ! cz3

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 257625

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
sprawdz wpierw czy przypadkiem zbyt dlugo sie nie odchudzasz albo czy poziom tk tl nie spadl zbyt nisko
tutaj widze wiekszosc ew problemow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 223 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3211
lachu543
Cześć!
Chciałbym budować czystą mase, bez zalewania się zbędnego. Który z niżej wymienionych schematów będzie lepszy?

1) 6/18 i trening na czczo
2) 8/16 i trening 2-3h po pierwszym posiłku




Biniu, proszę o opinie, bo może przegapiłeś posta :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
odpowiedz brzmi zalezy ...
np od tego ile kalorii masz spozywac ..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 223 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3211
Zapotrzebowanie wyliczyłem na ~2750kcal. Myślałem o takim rozłożeniu tygodnia:

3 dni treningu siłowego - +30%kcal ( 3575kcal )
2 dni treningu aerobowego - +10%kcal ( 3025kcal )
2 dni wolne - -10% kcal ( 2475kcal )

Ma to jakiś sens czy nie bardzo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
nie jestem biniem ale odpisze - ma sens ale moz ei nie miec

to tylko wyliczenia

zrob tak jak planujesz,jak wyliczyles i koryguj ewentualnie co kilkanascie dni

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 223 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3211
Ok, w takim razie czekam jeszcze na info odnośnie czasu postu i jedzenia.

Sprawa generalnie wygląda tak, że mam nienormowany czas pracy i czasem dam rade zrobić system 8/16 z treningiem na czczo, a czasem nie dam. Nie wiem czy jest sens robienia jeden dzień 8/16, a następnego dnia 6/18 czy po prostu lepiej ustalić jedną ilość ( 6/18 z treningiem na czczo lub 8/16 z jednym posiłkiem przed treningowym ) i trzymać się go sztywno w każdy dzień.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41556
Yosis na pewno nie należy wyciągać zbyt daleko idących wniosków z badań na myszach/szczurach głodzonych co drugi dzień.

Niska kaloryczność diety, wysoka aktywność fizyczna, niski udział węglowodanów, okresy głodzenia. Kusi, żeby połączyć wszystkie te elementy i uzyskać super efekty. Ale można też z tym wszystkim przesadzić i wtedy organizm zaczyna bronić się w sposób niezbyt dla nas przyjemny. Wtedy też efekty redukcyjne stają się zupełnie niewspółmierne do wkładanego wysiłku.

Także skoro już testujesz IF to może zwiększ trochę kaloryczność diety/udział węglowodanów/zrezygnuj z jakieś sesji interwałów.

Zmieniony przez - LukaszK w dniu 2012-07-06 18:45:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
solaros
nie jestem biniem ale odpisze - ma sens ale moz ei nie miec

to tylko wyliczenia

zrob tak jak planujesz,jak wyliczyles i koryguj ewentualnie co kilkanascie dni



opcji jest tylu ilu odpowiadajacyh
wiec faktycznie sprawdz na sobie
wiem jednak ze dla wiekszosci w dluzszej perspektywnie czasu uklad sztywny staje sie niewykonalny do osiagniecia ...

jak wspomnial solaros

to tylko wyliczenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5434 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 41059
Biniu
sprawdz wpierw czy przypadkiem zbyt dlugo sie nie odchudzasz albo czy poziom tk tl nie spadl zbyt nisko
tutaj widze wiekszosc ew problemow


1. tak (ale nie jest to przyczyna problemów z hormonami)
2. niestety nie

no więc z listy celów wykreśliłam typową redukcję, skoro i tak nie idzie celem jest J/NJ + treningi siłowe jako sposób na życie

solaros


ja mialem rozne okresy postu - od okolo 12 do okolo 17h czasami 18 i efekty,zeby nie sklamac - podobne

wiadomo ze lepiej jesli ten post trwa dluzej - ale jelsi trwa krocej to co?
'dieta' (ten rodzaj) juz nie dziala?


no tak mi się rozumuje, bo jeśli ideą jest wydłużony post, to bez niego J/NJ jest "dietą" przeciętnego Kowalskiego.

na razie (niecaly tydzień) przerywam post po 14, kończę jedzenie ok 21:30 więc wychodzi ok 16,5/7,5, ale staram się kończyć jedzenie wcześniej. w weekend trening był na czczo, w tygodniu po 1 posiłku.
pozdrawiam!

http://www.sfd.pl/t856312.html
http://tnij.com/5Rd9Z

In both architecture and human beauty, form follows function - Mark Rippetoe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
yosis
Biniu
sprawdz wpierw czy przypadkiem zbyt dlugo sie nie odchudzasz albo czy poziom tk tl nie spadl zbyt nisko
tutaj widze wiekszosc ew problemow


1. tak (ale nie jest to przyczyna problemów z hormonami)
2. niestety nie

no więc z listy celów wykreśliłam typową redukcję, skoro i tak nie idzie celem jest J/NJ + treningi siłowe jako sposób na życie




gdzies sie zagubilem bo chyba wspomnialas, ze szukasz zwiazku miedzy zaburzeniami hormonow a JEM / NIE JEM ...
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

JEM / NIEJEM (Biniu) cześć 3

Następny temat

Chrząstka stawowa – budowa, biomechanika i etiologia powstawania uszkodzeń

WHEY premium