SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ciąża nie ciąży, kiedy Lady zaciąży ;-)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 81690

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Echhh... Ja mam przeczucie, że Ty mi zajdziesz zanim tą dupę zrobimy do porządku...
Martuś, będzie dobrze Coś wymyślisz Nie da się tej dupy do porządku w ewentualnej ciąży doprowadzić? Chyba, że mi tam na tego 13-ego iście szatański plan szykujesz
Poza tym podobno 35 lat to emerytura dla jajników, a ja daleko nie mam, to nie powinno pójść równie szybko co 5 lat temu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1489 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35096
Mam pytanie: a co zrobić, jak mnie będą kiedyś wysyłać przymusowo na cesarkę (wada wzroku -8,5 + astygmatyzm -2,5). Myślicie, że ich przekonam, tym, że pomimo wady wzroku ćwiczę z ciężarami?(w szpitalu kiedyś mi powiedzieli, że przy takiej wadzie to nawet na skakance nie powinnam skakać, bo mi się siatkówka odklei). No i siatkówkę mam całą

"Never let the odds keep you from doing what you know in your heart you were meant to do."

P.S. Cudownie być poza Ladies: czysta micha z czitem raz w tygodniu, jedzenia aż za dużo, przez większą część roku brak aero, indywidualna trenerka i forma psychiczna i fizyczna jest, a na wakacje będzie mega wypas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 41 Wiek 47 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 55574
Figa leczysz endometriozę? Kurcze nie znam żadnej kobiety w realu, która posiada endometriozę, a mam kilka pytań. Sama ją mam jako powikłanie po drugiej cesarce( ratowanie mojego życia). Żyje z nią już 6 lat, za każdym razem przy kontroli lekarz chce mi dać skierowanie do szpitala na zabieg usunięcia, niestety mój strach jest silniejszy. U mnie te czekoladowe guzki są już widoczne na brzuchu( kiedy leżę). Nie boli jak ćwiczę, ale jak przestaje być aktywna fizycznie bo mam lenia to odczuwam ból(czasami jest tak silny, że muszę się zwolnić z pracy i położyć na łóżku), ale jak ćwiczę to nie boli. Dyskomfort odczuwam czasami przy bieganiu. A do permanentnego zmęczenia już się przyzwyczaiłam(łapanie kilku srok za ogon musi przecież być męczące).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Agnese
Myślicie, że ich przekonam, tym, że pomimo wady wzroku ćwiczę z ciężarami?


Porównujesz skurcze parte przy porodzie z podnoszeniem sztangi?
Wiele rodzących ma po porodzie czerowne gałki oczne, bo im popękały naczynia krwionośnie z powodu ciśnienia wewnątrz głowy w czasie parcia.

porandojin
Wydaje mi się, że troszeczkę żeśmy ten temat zdemonizowały.


Nie sądzę Wypowiadają się tutaj w większosci kobiety, które mieszkają za granicą, obserwują sytuację z zewnątrz i mają porównanie. Sama zapewne kąpałaś dziecko tuż po porodzie i to codziennie, a może nawet mazałaś jakimś klajstrem szumnie zwanym kremem dla niemowląt i czy myłaś głowę tzw. szamponem? A to akurat jest ogromna krzywda dla niego, bo zmywasz całą ochronną maź płodową i bakterie symbiotyczne, które jeszcze nie zdążyły skolonizować skóry dziecka. To jest przyczyna masowych alergii kontaktowych u dzieci. Włosy dziecka nie tłuszczą się aż do okresu szkolnego i o tym powie Ci każda fryzjerka starej daty. Zapaszki tych klajstrów są duszące dla noworodka (nawet te, które uchodzą za tzw. "bezzapachowe"). Noworodek nie zna zapachów, przecież nosa w brzuchu nie używał. Zmysł węchu ma z tego powodu wyczulony, czuje zapach mleka prosto z piersi, którego dorosła osoba nie czuje. "Dezynfekowałaś" kikut po pępowinice spirolem, nadmanganianem potasu albo gencjaną? A jeśli tak, to ja się pytam po co?

porandojin
że dzieci się podobno lepiej rozwijają.

I Ty mówisz o rozsądku wśród Polek?! Może jeszcze cesarka, bo dziecko jest "duże"? Źle powiedziane, powinno być "upasione", bo o wielkości dziecka decyduje obwód jego głowy, a nie masa ciała, do której u tych "dużych" przyczynia się po prostu ilość odłożonego tłuszczu. Dziecko mojej koleżanki ważyło >4.700, a miało mniejszy obwód głowy niż dziecko mojego brata, które ważyło 3.200

Nie wiem, od kogo słyszałaś o dobrociach cc na życzenie, pewnie byl to gin, który prywatnie przyjmuje. Więc powstrzymam się o niewybrednego komentarza pod adresem takowego. Bo na pewno jest to fantastyczne doznanie dla dziecka: ostre światło lamp nad stołem operacyjnym dla oczek, które nigdy światła nie widziały, zimno otoczenia dla kogoś, kto zna jedynie temperaturę 37 st? Naprawdę super komfort.


Figa luuuuz. Będziesz super-ciężarówa

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2013-04-12 08:02:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1969 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 21746
Martucca
Sama zapewne kąpałaś dziecko tuż po porodzie i to codziennie, a może nawet mazałaś jakimś klajstrem szumnie zwanym kremem dla niemowląt i czy myłaś głowę tzw. szamponem? A to akurat jest ogromna krzywda dla niego, bo zmywasz całą ochronną maź płodową i bakterie symbiotyczne, które jeszcze nie zdążyły skolonizować skóry dziecka. To jest przyczyna masowych alergii kontaktowych u dzieci. Włosy dziecka nie tłuszczą się aż do okresu szkolnego i o tym powie Ci każda fryzjerka starej daty. Zapaszki tych klajstrów są duszące dla noworodka (nawet te, które uchodzą za tzw. "bezzapachowe"). Noworodek nie zna zapachów, przecież nosa w brzuchu nie używał. Zmysł węchu ma z tego powodu wyczulony, czuje zapach mleka prosto z piersi, którego dorosła osoba nie czuje. "Dezynfekowałaś" kikut po pępowinice spirolem, nadmanganianem potasu albo gencjaną? A jeśli tak, to ja się pytam po co?



No i kolejna sprawa się naświetliła . Znajoma wiecznie smaruje dziecko jakimiś balsamami, kąpie w kosmetykach dla dzieci z "najwyższej półki", a najgorsze jest to, że karmiła piersią może początkiem w szpitalu, a później tylko sztucznym mlekiem dla niemowlaków. Jaki efekt? Dziecko ma wysypkę i alergię. Winowajcą zostało mleko matki

http://www.sfd.pl/Monia.W.B/dziennik/Podsumowanie_str._38-t843554-s52.html

Walk like you have three men walking behind you.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Figa luuuuz. Będziesz super-ciężarówa

Marta, no ja myślę Pod taką opieką nie da się inaczej

Odnośnie dezynfekowania pępka, to oczywiście robiłam jak kazali w szpitalu. Kilka razy dziennie roztworem spirytusu. Nawet nie przyszło mi do głowy, że można inaczej? Znaczy się zostawić go tak? Sam odpadnie?
Co do zmycia z dziecka wszystkich dobroczynnych bakterii, to nawet nie mamy na to wpływu. Siedzisz w szpitalu te minimum 3 dni i dziecko obligatoryjnie kąpie Ci położna, więc jak już wrócisz do domu, to chyba nic tam się już na nim nie uchowa.

Agnese - widziałam oczy koleżanki po porodzie - białka czerwone w całości, bez białej smużki choćby. Po tym widoku bałabym się zaryzykować, że oślepnę.

Ancia77 - miałam dwie laparoskopie. Usuwali mi co się dało. Poza tym leczyłam się visanne - czysty progesteron specjalnie na endometriozę. Początkowo Visanne mi normalnie życie uratowało, bo bolało już każdego dnia, w okolicach owulacji żarłam tramal 150 i wyłam, bo dalej bolało. Kiedy znów zaczęło się odzywać postanowiłam to wyciąć, bo miałam nadzieję, że na długo starczy. W moim przypadku lepiej zadziałały prochy, bo mam to rozsiane po otrzewnej, na jelitach, dużo małych ognisk. Nie da się wypalić paskudztwa na jelicie, bo można je przedziurawić. Ale gdybym miała torbiele czekoladowe, nie wahałabym się i usunęła je.
Niestety mój organizm się zbuntował i teraz każda próba przyjęcia hormonów kończy się łomotaniem serca i dusznościami. Liczę na tę ciążę, bo z każdym miesiącem jest coraz gorzej, a wiem co będzie dalej :'-(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6693 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 33233
rany, powinien powstać cały dział o ciąży... ten temat nie wyczepie chyba wszystkich wątpliwości.
Martucca mam pytanie o ten kikut po pępowinie. Skoro nie smarować, to nie robić nic? I temat tego kąpania mnie zainteresował. "Zmywanie" dobra ze skóry rozumiem, ale jak w takim razie powinna wyglądać taka - no nie wiem jak to nazwać - nieinwazyjna?? pielęgnacja noworodka?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 258 Wiek 42 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6165
Dziewczyny, podepnijcie ten temat, bo to jest bardzo ciekawe co piszecie. Tylu "radców" wokoło, że nie wiadomo jak własne zdanie wyrobić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Figa, a słyszałaś o tym, żeby cielętom, koniom, psom czy kotom trzeba było kikuty dezynfekować? Chamskie się Wam może wydawać porownanie, ale wszyscy jesteśmy ssakami
Wiesz, jak było z moim młodym? Położna zawiązała kikut na supełek Zasuszył się i odpadł sam z siebie po trzech dniach bez śmiertelnej infekcji
Mało tego, dała mu tetrową pieluchę Bo okazuje sie, że trzeba wiedzieć, czy noworodek oddaje mocz normalnie, a tego w ekstra-chłonnych papach nie widać.

Agata, a co Ty chcesz pielęgnować? W pierwszym tygodniu życia najlepiej wcale nie kąpać, a pupkę myć czystą wodą.
Te chusteczki obleśne... Spróbujcie się kiedyś "tam" nie myć, ale podcierać tym paskudztwem. Ciekawe jak się będziecie czuły oblepione tą mazią, która niewiadomo z czego się składa

Jak się komuś nie chce prać małych ręczniczków, to można kupić gazę w aptece i potem ją wyrzucać. Nie wiem, czy w Polsce dostępne, ale w Skandynawii większość kobiet używa takich jednorazowych gąbeczek i czystej wody:



...

A wiecie z czego ja dosłownie rżę w polskiej mentalności? Z pchania cyckowemu niemlęciu termometru w odbyt, bo ma zaparcie To dopiero trzeba być [odpowiednie wpisać]

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2013-04-12 09:14:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
BTW, Figa Twój temat chyba najbardziej chodiwy w dziale jest, masz już prawie 3.400 odsłon
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PROBLEM ZE ZRZUCENIEM WAGI

Następny temat

Konkurs/reziolki

WHEY premium