SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ciąża nie ciąży, kiedy Lady zaciąży ;-)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 81708

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zależy, gdzie się rodziło w latach 80-tych. Ja rodziłam się w szumnej klinice położniczej, gdzie moja mama leżała z bólami przez 20 godzin, aż w końcu jakiś spec wpadł na to, że coś jest nie tak. No było nie tak, dokładnie ze mną, bo wisiałam w połowie drogi z pępowiną owiniętą wokół szyi. Zakończyło się niezliczoną liczbą cięć, kleszczami i reanimacją i kiepskim apgarem u dziecka (czyli mnie) z powodu niedotletnienia. Oczywiście potem cuda na kiju typu karmienie co 2 godziny, czy dziecko chce czy nie itd.
Moje rodzeństwo rodziło się w szpitalu wojskowym (również w latach 80-tych). Bez nacinania krocza, "skóra do skóry", noworodek przy matce od samego początku, karmienie na żądanie, baaa... Nawet ojciec mógł być obecny. Obecne fancy oddziały mogłyby się dużo nauczyć od szpitala, który wzorował się na... ZSRR. I mało kto wie, że to właśnie ruskie stosowały porody w wodzie, jeszcze zanim Ty się urodziłaś Pierwsze miały miejsce już w latach 60-tych (propagatorem był I.B.Charkovsky).

Podobnie jak "pływanie maluchów", które tzw. świadome matki planują jeszcze zanim urodzą. Co nieco sprzed niemal 30 lat, od naszego wschodniego brata:



http://englishrussia.com/2012/02/04/the-ussr-in-photos/



Co myślę o porodzie w wodzie? Nic nie myślę. Można se gdybać, a jak przyjdzie do bóli, to może się tak stać, że cały misterny plan sobie pójdzie w pi... Ja miałam do dyspozycji wannę na sali, a zamiast się odprężać w relaksującej wodzie, co zrobiłam? Wypierniczyłam wszystkich (łącznie z chłopem) wlazłam pod koc i se leżałam próbując czytać jakiś romantyczny badziew, bo wszystko mnie wkurzało
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1317
Genialny temat! Osobiście chciałabym planowo zajść tak spokojnie za 3-4 lata, ale tak mi się ten temat spodobał, że zakłam zeszycik z wszystkimi poradami z forum :) A co, o dzidzie trzeba dbać.
Z bliższego otoczenia, to jedna moja koleżanka urodziła 2,5 roku temu i obserwuję sobie jej córcię. Niestety tragedia. Dziecko od maleńkości karmione chrupkami, ciasteczkami, czekoladkami itp. Do tego mnóstwo kolorowych przesłodzonych napojów. Warzywa i owoce to raczej słowo obce... Do tego paliła papierosy w ciąży. A teraz dziwota jakim cudem mała ciągle choruje. Non stop coś jej jest, albo kaszel, katar, gorączka, albo jakieś wysypki. Do tego ciągła niedowaga. Ale cały czas wielkie zdziwienie skąd to wszystko. Mam nadzieję, że dzięki Waszym poradom przyszłe mamy będą lepiej "traktować" swoje dzieci.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 532 Napisanych postów 8076 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66950
Mnie rozwala, jak rodzice nagminnie dają malutkim dzieciom ok. 2-go r. ż albo i nie - soki typu Kubuś. Flipsy, biszkopciki, a nawet batoniki kinder czeolady. I nikomu się nie chce samemu zrobić zupki. Blendera nie mają, czy co?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 90 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2414
Więc jak się zajdzie w ciążę, to najlepiej za granicę uciekać rodzić :P Polki na emigracji wracają rodzić do Polski, to my tutejsze wyjedziemy stąd :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1317
porandojin
I nikomu się nie chce samemu zrobić zupki. Blendera nie mają, czy co?


Mają bLEŃdera. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Rozgrzewka zawsze przed każdym treningiem standardowo plus niespodziewanka:
Box przysiad na jednej nodze 3x max; hantle trzymasz w rękach wyciągniętych przed siebie.



Dzień 1

1. Box przysiad ze sztangą 5x 5
2. RDL na jednej nodze 3x 8
3. Scyzoryki na sztandze albo ab-rollerze 3x max
4. Wskok na ławkę 3x 15
5. Marsz na bieżni wg zasad ogólnie znanych 20 minut. Poślady mają być tak spięte, że utrzymasz pomiędzy nimi kartkę papieru
6. Rozciąganie wg planu


Dzień 2

1. Wyciskanie sztangi na skosie 5x 5
2. Podciąganie na drążku nachwytem 3x 8
3. Wiosłowanie hantlą 3x 8
4. Przysiady z wyskokiem 3x 15
5. Marsz na bieżni 20 minut
6. Rozciąganie wg planu


Dzień 3

1. MC sumo 5x 5
2. Żuraw 3x max
3. Wood chopper 3x 15
4. Skoki w bok na wysokość jak w poprzednim planie
5. Marsz 20 minut
6. Rozciąganie


Dzień 4

1. Wyciskanie żołnierskie 5x 5
2. Face pull 3x 8
3. Wznosy nogi bokiem w wersji nie dla pipek jak poprzednio
4. Wypady z przeskokiem 3x 15
5. Marsz 20 minut
6. Rozciąganie

........

Plan rozciągania

1. Wymachy prostą nogą w przód i tył stojąc x30 na nogę
2. Kręcenie nózią stojąc x30 na nogę




3. Goblet squat podwójne dno (bez obciążenia, ręce złożone jak do modlitwy) x30
4. Wall slides x30




5. Bułgar podwójne dno (bez obciążenia) x30
6. Unoszenie bioder na jednej nodze, bez obciążenia x30 na nogę






Do tego 3x/tydz. tajemna wiązanka domowa


No i czy Figa jest w stanie zakupić grubą rurę PCV, ok. 1m? I izolację piankową do niej



Zmieniony przez - Martucca w dniu 2013-04-13 22:15:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Gdyby w Polsce powstal ruch chcących rodzic w domu to nie zawsze trzeba by rodzic w szpitalu, a wtedy wybor miejsca i pozycji jest dowolny, jest pobyt jest podaz, a ile to oficjalnie przyjmuje położnych poród w domu? dwie.. nie wiem jak to teraz jest bo nie jestem na czasie, czy się coś zmieniło w ostatnich latach, nie wspominajac ze przez cale polskie srodowisko medyczne, porod w domu to sie rowna porodowi na klepisku z narażaniem siebie i dziecka na śmierć Dziwnym ze w wielu krajach, o Holandii nie wspominając bo to w ogóle wyjątek, zachowały sie porody domowe i tak np. w Szwajcarii jest to jedna z oficjalnych opcji która może wybrać rodzącą akceptowana ogólnie. Nawet można sobie basenik do porodu w wozie wynająć, można rodzic na dragu i w przeciągu, znam matkę co rodziła w ogrodzie bo miała taka wizje
Oboje moich dzieci przyszły na świat w domu, ale tak jak Marta pisze mimo planów wchodzenia do wody, przebieg porodu nie nastroił mnie do kąpieli Tego się nie wie co człowiekowi w czasie porodu do głowy wpadnie, położna usiłowała mnie na krzesełko namówić ale tylko miałam ja ochotę tym krzesełkiem zdzielić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1631 Wiek 23 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 61355
Moja koleżanka kilkanaście lat temu wszystkie trzy swoje dziecka urodziła w domu w Polsce. Ostatnie nawet zupełnie sama, bo mąż z akuszerką utknęli w korkach. Nawet sobie chwaliła, że "nie zawracali jej dvpy" Od trzeciego to już pewnie idzie taśmowo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Ewentualnie troje dzieci a nie trzy dziecka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hubert??? Nawet Ty tutaj?

Wiedziałam, że taki temat jest potrzebny, ale aż takiej popularności , to się nie spodziewałam. Nie wiem, czy się zmieszczę z tą ciążą w jednym dzienniku
Ale... ponieważ od jutra zaczyna się konkurs, to nie będę tu przerywać ciekawych tematów wypiskami z michy i treningu

Przeglądam nowy trening, zaraz będę pewnie miała sto pytań, ale jedno mam od razu - pod co włożyć nogi do tego żurawia?
I drugie - do czego ta rura?

Rozciąganie? Bułgar z podwójnym dnem po 30 razy na nogę? Relaksik

Zmieniony przez - figa79 w dniu 2013-04-14 08:30:14
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PROBLEM ZE ZRZUCENIEM WAGI

Następny temat

Konkurs/reziolki

WHEY premium