SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ciąża nie ciąży, kiedy Lady zaciąży ;-)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 81695

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2292 Wiek 53 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 108610
Duphaston przepisała mi ginekolog, z powodu zbyt krótkiego jej zdaniem cyklu miesiączkowego (20 dniowy). Jak stwierdziła, jestem jeszcze za młoda, żeby się tak męczyć. Recepty oczywiście nie wykupiłam. Tak więc nie tylko kobietom w ciąży, przepisują tego rodzaju hormony .

"Nigdy nie wmawiaj sobie, że nie dasz rady, bo wiara w siebie to połowa sukcesu".

Dziennik:
http://www.sfd.pl/[FIT]amadi__W_pogoni_za_zdrową_sylwetką_podsum/str.36,54_-t930827-s54.html

ART:
Dieta bez glutenu:
http://www.sfd.pl/Dieta_bez_glutenu__czyli_co_Ladies_powinna_wiedzieć.-t940054.html#post0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 802 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35259
Potwierdzam, u nas każdej przyszłej matce z automatu wali się progesteron, bo "te nowe pokolenia takie słabe". Lekarze chyba boją się, że jak dojdzie do poronienia to się kobiety będą sądzić, więc profilaktycznie zabezpieczają swój tyłek.

Wszyscy powielają te przesądy. Np. moja babcia, gdy jej powiedziałam że wolałabym rodzić (kiedyś) w domu powiedziała: "oszalałaś? To niebezpieczne. Jesteście tacy słabi".

Rodzić w domu pewnie nigdy nie będę, ale nie dlatego, że się boję, tylko dlatego że mnie nie stać. 2500 zł taka przyjemność. Szkoda...

A z innej beczki: co sądzicie o najnowszym trendzie zjadania swojego łożyska po porodzie?

Zmieniony przez - huda w dniu 2013-06-03 17:05:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 6334 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 99958
Za to u mnie widzę, że wszystkim ciężarnym przepisują z byle powodu jak cukierki nospe tak z 3x po 2 tabletki.

Gdy poprawisz fundamenty, łatwiej Ci będzie doprowadzić do porządku resztę domu...

Było minęło: http://www.sfd.pl/Dotkazoz_DT_2013_podsum.str.19_-t914686-s19.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 701 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10356
Byłam dzisiaj na bilansie 3 miesięcznym i pytałam położną o rozszerzenie dniety mojego synka, czy mogłabym już po skończonym 4 miesiący zacząc mu coś dawać, ale ona popatrzyła na mnie jak na wariatkę i powiedziała, że do końca 6 miesiąca dziecko nie potrzebuje nic oprócz mojego mleka i, że dopiero później mogę zacząć, ale to ona mi jeszcze powie na nastepnym bilansie...
A ja a necie czytam że w 5 miesiącu (czyli po skończonym 4) powinno się zacząć ekspozycję glutenu, żeby ją zakończyć do końca 6 miesiąca. Czytając dalej żeby ten gluten dodawać np. do przecieru jarzynowego???
Wcześniej coś pamiętam jak Marta w tym temacie pisała, że coś chyba od 4 miesiąca podawała kaszkę z zmielonego ryzu brązowego, a też karmiła cyckiem. To jak to w końcu jest? Pytałam mamy, ale ona raz że nie pamięta, a dwa, że po tym jak mi powiedziała, że karmiła mnie piersią zaledwie miesiąc bo (podobno) nie miała pokarmu, to nie wiem czego ją za tamtych czasów nauczyli...
Byłam w sklepie i znalazłam kilka kaszek które wyglądają bardzo dobrze w składzie, ale czy np. zwykła kasza nie byłaby tak samo dobra?
Podpowiedcie drogie mamy i doradźcie, by temu malutkiemu brzuszkowi nie zaszkodzić.

Zmieniony przez - mathilda w dniu 2013-06-05 21:47:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mathilda, mój syn był większy o 1.5-2kg niż przeciętny dzieciak w jego wieku, więc żeby zapewnić mu uczucie sytości, miałam do wyboru: albo karmic co godzinę czy nawet częściej, albo podać kleik ryżowy

WHO zaleca karmienie wyłącznie piersią do ukończenia 6 mies. życia, a uzupełniająco do 1 r.ż.
Skoro dziecko się najada, nie wykracza poza siatkę centylową, to po co na siłę mu coś poza cycem cisnąć?

Z tym glutenem to ja nie rozumiem obecnego szału pt. "ekspozycja na guten". To już nie można dać dziecku normalnie do jedzenia kaszy manny czy owsianki, trzeba ja wg wymyślnego planu eksponować?


Zmieniony przez - Martucca w dniu 2013-06-05 22:23:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3212 Wiek 44 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 43594
a to tak na inny temat http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-22781684

mam na obecny czas ciezarna bliska kolezanke w polsce; spotkalysmy sie, pogadalysmy: ilosc badan jakie koniecznie musi zrobic jest przerazajaca, ilosc lekow-poczatkowo ciaza byla zagrozona-ale juz nie jest 'wiec teraz to juz na wszelki wypadek...' dodam ze presja spoleczna jest ogromna 'nie robisz badan-znaczy: nie dbasz??'

(nadmiar badan tez chyba nie najzdrowszy?) po 2mcach plasko w lozku jej cialo jest jak galareta, sprawia wrazenie ze sie kosci nie trzyma: takie lejace jest. Dalo mi to do myslenia-chce dziecko, ale chce byc przy tym sprawna-bo kto cos zrobi przy nas, jak nie ja, cale zycie rodzina, dla tych ktorzy rodziny maja?

a linka wkleilam bo nasluchalam sie o koniecznych rzeczach ktore trzeba kupic do wychowania malucha , a tu prosze: finskie maluchy spia w pudelkach

Zmieniony przez - anister w dniu 2013-06-06 08:43:37

The best way to predict your future is to create it.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mnie przeraża ta ilość usg w Polsce Co miesiąc wizyta na samolocie i ofkoz "to sobie dzidziusia zobaczy" i traach, maszynka w ruch. A przecież to są ultradzwięki, ktore się odbijają od płodu!!! Kto wie, jaki wpływ mają na rozwijające się dziecko, na jego układ nerwowy na przykład?! Niewiadomo. Przeprowadza się usg, kiedy korzyści przewyższają ryzyko, czyli ok. 12 tygodnia (przezierność karku, potwierdzenia bicia serca, wykrycie bardzo poważnych wad rozwojowych, czy ciąża jest bliźniacza), ok. 20 tygodnia (wykrcie wad rozwojowych) oraz ewentualnie w 3 trymestrze ze względu na specjalne wskazania medyczne.

Co ciekawe, American College of Obstetricians and Gynecologists piętnuje wykonywanie usg "dla przyjemności i z ciekawości" jako nieetyczne, a lekarz/technik to wykonujący może nawet zostać oskarżony o łamanie etyki lekarskiej.
Osobiście takie "ach, jak fajnie dziecko zobaczyć" uważam ze egoizm Czy to nie jest obłuda? Tu pierdylion dziwnych badań, a tu takie zabawy, których konsekwencji nikt nie zna? I jeszcze zasłanianie się argumentem, że to dla dobra dziecka

Hehe, znam laskę, która zrobiła test ciążowy, który był pozytywny i poleciała wózek kupować
A co jeśli Matka Natura uzna, że ta ciąża z jakiś przyczyn nie powinna mieć miejsca i postanowi się jej pozbyć? W zachodnich krajach pierwsza wizyta kontrolna ma miejsce w 12 tygodniu ciąży, bo wtedy dopiero uznaje się, że wszystko wskazuje na fakt, że przebiega ona prawidłowo i zakonczy się sukcesem, czyli urodzeniem zdrowego dziecka.
Ofkoz w PL nie do zaakceptwania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1985 Wiek 11 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 67804
No wiesz, to nawet nie kwestia ludzi, ale tego co narzuca Nam Panstwo polskie, chcesz dostać becikowe- potwierdź ciążę przed rozpoczęciem 10 tygodnia... może to nie są wielkie pieniądze, ale zawsze są i chociaż na ten przysłowiowy wózek będzie... chore!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 258 Wiek 42 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6165
Teraz już z becikowym nie poszalejesz, bo zależne od zarobków. Tu się nic nie należy kobietom, z łaską urlopy macierzyńskie zaserwowali. Dajcie spokój, paranoja z tą polityką prorodzinną.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1985 Wiek 11 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 67804
z tego co się orientuje, prawdziwa polityka prorodzinna to jest w krajach skandynawskich, ponoć Dania przoduje... no nic jakie polskie społeczeństwo mamy to mamy, jak się łatwo poddaje presji massmediów to potem neich nie narzeka chociaż... no ale Polaczkowi nigdy nie dogodzisz!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PROBLEM ZE ZRZUCENIEM WAGI

Następny temat

Konkurs/reziolki

WHEY premium